İstanbul Riga Uçak Bileti

İstanbul - Riga Uçuşu

Min Fiyat 2.298,53 TL
En Uygun Fiyatlı Firma Aegean Airlines
En Çok Uçuş Yapan Firma Aegean Airlines
Riga Yerel Saat 21:37
Yaklaşık Uçuş Süresi 3 saat
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 1800 KM

İstanbul - Riga Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz İstanbul - Riga Uçak Biletleri

İstanbul - Riga Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının İstanbul - Riga Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!
Aegean Airlines İstanbul - Riga 20 Temmuz 2023 2.298,53 TL
Aegean Airlines İstanbul - Riga 01 Haziran 2023 2.704,37 TL
LOT Polish Airlines İstanbul - Riga 31 Ocak 2023 3.564,03 TL
LOT Polish Airlines İstanbul - Riga 02 Şubat 2023 3.564,03 TL
LOT Polish Airlines İstanbul - Riga 03 Şubat 2023 3.564,03 TL
LOT Polish Airlines İstanbul - Riga 04 Şubat 2023 3.564,03 TL
LOT Polish Airlines İstanbul - Riga 05 Şubat 2023 3.564,03 TL
LOT Polish Airlines İstanbul - Riga 06 Şubat 2023 3.564,03 TL
LOT Polish Airlines İstanbul - Riga 07 Şubat 2023 3.564,03 TL
LOT Polish Airlines İstanbul - Riga 08 Şubat 2023 3.564,03 TL
LOT Polish Airlines İstanbul - Riga 10 Şubat 2023 3.564,03 TL
LOT Polish Airlines İstanbul - Riga 11 Şubat 2023 3.564,03 TL
LOT Polish Airlines İstanbul - Riga 12 Şubat 2023 3.564,03 TL
LOT Polish Airlines İstanbul - Riga 13 Şubat 2023 3.564,03 TL
LOT Polish Airlines İstanbul - Riga 01 Şubat 2023 3.564,03 TL

İstanbul - Riga Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

İstanbul - Riga arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İstanbul - Riga arası uçak bileti en düşük 2.298,53 TL fiyatına satılmaktadır.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
İstanbul - Riga arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 1800 KM kadardır.
İstanbul ve Riga arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
İstanbul - Riga arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Turkish Airlines, Air Baltic firmalarıdır.
İstanbul - Riga arasında Sabiha Gökçen, İstanbul, Riga Intl, Skulte havalimanları kullanılmaktadır.

İstanbul Hakkında

İstanbul, ülkemizin nüfus bakımından en yoğun şehri olan İstanbul’da ticaretin ve hayatın kalbi atmaktadır. Birçok firmanın finans bölümü ve yönetim merkezi bu şehirde yer alır. Tarihin her döneminde İmparatorluklara başkentlik yapmış ve her dönemde önemini korumuştur. Öne çıkan gezi bölgeleri arasında İstanbul Boğazı, Üsküdar, Çamlıca, Fener, Balat, Fatih, Eyüp, Karaköy, Ortaköy, Taksim, Beyoğlu, Sultanahmet, Eminönü yer alır. Bu ilçeler İstanbul’un en önemli gezi alanlarıdır.

İstanbul’un kültürel özellikleri saymak ile bitmez. Tavernalar, lokantalar, plajlar, çarşılar, müzeler, adalar, saraylar ve camiler kültürel açıdan oldukça zengin yerlerdir. Şehirde geleneksel olan Türk lokantaları oldukça fazladır. 1876 yılında faaliyete geçen Çiçek Pasajında oldukça fazla lokanta, meyhane ve bar bulunur. Bunların yanı sıra İstanbul’un vazgeçilmezi olan balık lokantalarında mutlaka balık ve balık ekmek yenilmelidir. Turistlerin özellik yoğun ilgi gösterdiği 2 adet çarşı vardır. Bunlar Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşısı’dır.


İstanbul Turistik Değerler

İstanbul, boğazı ve yalılarıyla ünlü bir şehirdir. Eski bir tarihi olan ve Beyoğlu ve Beşiktaş ilçelerinin büyük öneme sahip olduğu şehir, 15 milyona yaklaşan nüfusu ile ülkenin en kalabalık şehridir.

İstanbul, oldukça kalabalık bir şehir olduğu için, trafik sorunu her zaman vardır. Üçüncü köprünün biraz da olsa hafiflettiği trafik, özellikle yoğun iş saatlerinde sıkıntı yaşatmaktadır. İstanbul’da boğaz kıyısında bulunan lokantalar, tarihi Kapalıçarşı, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet gibi bölgeler, yerli ve yabancı turistler için oldukça cezbedicidir.

Gece hayatıyla da ünlü olan İstanbul’a, diğer şehirlerden ve yurtdışından çok fazla turist akını olmaktadır. Özellikle kış mevsiminde düzenlenen en ucuz uçak bileti kampanyaları ile, her zaman turistlerin ilk tercihleridir.

 
İstanbul’a Kimler Uçar?

Atatürk Havalimanı yerli ve yabancı turistlerin, öğrencilerin, iş adamlarının, sanatçıların kısacası herkesin uğrak alanıdır. Çünkü Türkiye’ye gelip, İstanbul’a uğramamak pek mümkün değildir. Birçok üniversite bulunan İstanbul’da yerli ve yabancı birçok öğrenci bulunmaktadır.

Riga Hakkında

Riga, önemli endüstri, ticaret, finans, eğitim, politika ve kültür merkezi olmakta ve Letonya’nın başkenti olarak Baltık devletleri içerisindeki en büyük şehir olmaktadır. Turizm alanında önemli bir şehir olmakta ve özellikle eski şehir bölgesindeki trafiğe kapalı caddelerde mimarisi çok iyi bir şekilde korunmuş yapılar bulabileceksiniz. Bu nedenle bu alanda Unecso dünya kültür mirası içerisinde yer almaktadır. Yine eski şehir bölgesinde yer alan ST. Peter’s kilisesi oldukça görkemli bir yapı olmaktadır. Bunun yanında Sovyetler zamanında tüccar binası olarak kullanılan House of the Blackheads, Kedi evi, Riga Dome Katedrali, The Three Brothers gibi alanlarda şehrin görülmeye değer turistik merkezleri arasında yer almaktadır.

Riga Hava Durumu

 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  4°C
 • parçalı az bulutlu
  Sal
  parçalı az bulutlu
  1°C
 • hafif kar yağışlı
  Çar
  hafif kar yağışlı
  1°C
 • hafif kar yağışlı
  Per
  hafif kar yağışlı
  0°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  -2°C

Haritada Riga