Doha Kuala Lumpur Uçak Bileti

Doha - Kuala Lumpur Uçuşu

Min Fiyat 7.721,52 TL
En Uygun Fiyatlı Firma IndiGo
En Çok Uçuş Yapan Firma IndiGo
Kuala Lumpur Yerel Saat 15:14
Yaklaşık Uçuş Süresi 8 saat 40 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 5890 KM

Doha - Kuala Lumpur Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz Doha - Kuala Lumpur Uçak Biletleri

Doha - Kuala Lumpur Uçak Bileti Almak için Tüm Havayolu Şirketleri ve Doha - Kuala Lumpur Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com 'da.
IndiGo Doha - Kuala Lumpur 26 Mart 2023 7.721,52 TL

Doha Hakkında

Doha, Katar’ın başkenti olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkenin en büyük şehirlerinden biri olduğu ve ülkenin doğu kısmında yer aldığı bilinir. Basra körfezi kırışında bulunana bu şehrin nüfusu 956,460 olarak hesaplanmıştır. Ülke nüfusuna bakıldığında %40 i şehir geri kalan insanları ise banliyölerde yaşadığı bilinir. Ülkenin en ekonomik merkezlerinden biri olan bu şehir yedi belediyeden oluşmaktadır. Şehrin iklim özelliklerine bakıldığında yaz aylarında 38-48 dereceye kadar yükselen kavurucu sıcaklıklara rastlanır. Sonbahar aylarından başlayarak 25-30 derecenin görülmektedir. Şehirde yaşayan insanların genellikle inşaat sektöründe çalıştıkları görülür. Özellikle yabancı uyruklu pek çok insana ulaşılması sağlanır. Şehir içinde bulunan alışveriş merkezi şehrin ticari açıdan gelişmesini de sağlamıştır. Doha Uluslararası Havaalanı Projesi halen devam etmektedir. Katar Ulusal Müzesi Aga Khan ödülüne layık görülmüştür. 2006 yılında 15. Asya Olimpiyatlarına ev sahipliği yaptığı görülür.

Kuala Lumpur Hakkinda

Kuala Lumpur, Malezya’nın en kalabalık şehri olarak karşımıza çıkmaktadır. Çin ve Hint kesiminden insanları içinde barındıran şehir ülkenin başkenti konumundadır. Şehir içinde yaşayan insanların farklı kültürlere sahip olduğu bilinir. Bu yüzden şehir içinde Malay, İslam, Hint ve Çin kültürüne sahip olan pek çok topluluk bulunur. Dünyanın en yüksek yapılarını bu şehirde görebilmek mümkündür. bu yapılara örnek verdiğimiz de karşımıza Petronas İkiz Kuleleri gelmektedir. Bu kuleler şehrin simgesi konumundadır. Şehir pek çok belediye tarafından yönetilmektedir. Güneydoğu Asya bölgesinin en hızlı büyüyen şehirlerinden biridir. Ülkenin en önemli enerji şirketlerinden biri olan Petronas Kuala Lumpur içinde bulunmaktadır. Türk insanı ile Malay halkının kültürel değerleri birbirine benzemektedir. Oldukça sıcak bir iklime sahip olan şehir özellikle yaz aylarında kavurucu bir hal almaktadır.

Doha - Kuala Lumpur Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Doha - Kuala Lumpur arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 8 saat 40 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
Doha - Kuala Lumpur arası uçak bileti en düşük 7.721,52 TL fiyatına satılmaktadır.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Doha - Kuala Lumpur arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 5890 KM kadardır.
Doha ve Kuala Lumpur arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Doha - Kuala Lumpur arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde JetBlue, Lan Airlines, Oman Air, American Airlines, Iberia, Qatar Airways, British Airways, Malaysia Airlines, IndiGo firmalarıdır.
Doha - Kuala Lumpur arasında Doha Intl, Free Zone, Klia, Sultan Abdul Aziz Shah havalimanları kullanılmaktadır.

Haritada Kuala Lumpur