Cancun - Mexico City Uçak Bileti

Cancun - Mexico City Arasında Uçan Havayolları

4O ABC Aerolineas
Y4 Volaris
VB Aeroenlaces Nacionales

Cancun Hakkinda

Cancun, Quintana Roo eyaletine bağlı olan bir Meksika kenti olmaktadır. Tatil kenti olarak oldukça popüler bir şehir olarak ta ilgi görmektedir. Kıyı kesimlerinde beyaz kumlu plajlaı bulunmakta ve mercan kayaları, palmiye koruları ile de doğa severlerin akın ettiği bir şehir olmaktadır. Şehir merkezi içerisinde 150’yi aşan oteller bulunmakta ve yıllık olarak yaklaşık dört milyon turisti ağırlamaktadır. Bu otellerde farklı bütçelere özel konaklama imkanları verilebilmektedir. Ayrıca turistlerin diğer bir uğrak noktası olan Maya Rivierasına bölgesine de açılan kapı konumundadır. Şehrin ana karasında uluslar arası havaalanı da bulunmaktadır. L şeklindeki yer şekilleri ile turistler tarafından en çok tercih edilen uğrak alanlarının başında gelmektedir.

Meksiko Hakkında

Mexico City Meksiko, federal yönetimin merkezi olarak bilinmekte ve Meksika’nın başkenti olarak tanımlanmaktadır. Dünyanın havası en kirli şehirleri arasında yer almakta ve artan nüfus karşısında yerleşim alanlarının da hızla artması ile ülkedeki nüfus yoğunluğu da hızla artmaktadır. Çelik ve camlardan üretilen yeni yapılan betonarme evlerin yerini almakta, ülkenin sanayi istihdamının yarısı da bu şehir içerisinde karşılanmaktadır. Sömürge dönemi yapılarına bakıldığında kent tarihi eserler bakımından oldukça zengindir. Gezilip görülecek alanlar arasında tarihi Zocala Meydanı, La Catedral, Başkanlık Sarayı, Uluslararası Antropoloji müzesi, Çekirge tepesi, Temple Mayor müzesi gibi mekânlar yer almaktadır. Bunların yanında Unesco dünya mirası içerisinde yer alan Xochimilco kanal turu da turistlerin ilgi odağı mekânları arasında bulunmaktadır.

En Ucuz Cancun - Mexico City Uçak Bileti Fiyatları

Cancun - Mexico City Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Cancun - Mexico City Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Aeroenlaces Nacionales Cancun - Meksiko 23 Haziran 2022 1.835,97 TL
Aeroenlaces Nacionales Cancun - Meksiko 29 Haziran 2022 2.100,95 TL
Aeromexico Cancun - Meksiko 26 Haziran 2022 3.036,35 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

1290 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

2 saat 10 dakika

Mexico City Yerel Saat

05:34

Haritada Mexico City