Çad Uçak Bileti

Çad Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Africa/Ndjamena

TRANSLATOR

Dil

Fransızca

Para birimi

Communauté Financière Africaine BEAC, Francs

Telefon kodu

235

Başkent

N'Djamena

Çad

Çad Hakkında

Çad her zaman gezginlerin konfor bölgelerine veda edip maceraya merhaba dediği bir yer olmuştur. Basitçe söylemek gerekirse, Çad ziyaretçilerin hiçbir zaman unutmadığı bir ülke ve deneyimdir. Eğer Ghana ve Gambia acemeler için Afrika’ysa, Çat en ekstrem Afrika’dır. Şu anda terörizm ve şiddet – güneyde Boko Haram tarafından ve kuzeyde Libya’dan taşan çatışma – en hırslı gezgin maceraperestlerın bile keyfini kaçırmıştır – burası basitçe ziyaret edilmek için çok güvenli değildir.

Barış halinde bile, buraya seyahat etmek zordur. Yıllardır süregelen çatışma ve bakım eksikliği yüzünden pek çok yol bozuktur. Çok az rahat otel vardır ve pek çok bürokrasi ve pazarlık için cadeaux (hediyeler) talepleri vardır. Buna ek olarak, yaz sıcağı yapış yapıştır, seyahat masrafları çok yüksektir ve güvenlik durumu öngörülemezdir.

O yüzden neden uğraşalım ki?, diye sorabilirsiniz. Kuzey çöllerinde kaybolmuş olağanüstü vahaları listeleyebiliriz, size ulusal parklardaki vahşi hayatın koşuşan sürüleri ya da Çad Gölü üzerindeki tekne turunun derin mavi cazibesinden bahsedebiliriz. Ama bunun hakkında dürüst olmak gerekirse, bunlar insanların neden Çad’a geldiğinin tek sebebi değil. Çad konforlu Batı dünyası ile ilgisini kesme ve sonsuza kadar hatırlayacağınız hem iyi hem de kötü deneyimlerin sözünü veren bir yere gelme fırsatı sunuyor.

Çad Yönüne Uçan Havayolları