Burundi Uçak Bileti Satın Al

Burundi Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Africa/Bujumbura

TRANSLATOR

Dil

Para birimi

Burundi Franc

Telefon kodu

257

Başkent

Bujumbura

Burundi Havaalanları

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Burundi arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Bujumbura Intl, Gitega, Kirundo havalimanı Burundi uçuşlarında kullanılır.
Burundi Uçak Bileti

Burundi Hakkında

Küçük Burundi yüce dağların, durgun göl kenarı topluluklarının ve etnik çatışma tarafından etkilenen trajik geçmişin aykırı karışımıdır. Sorunlara rağmen Burundililerin bastırılamaz bir yaşama sevinci vardır ve gülümsemeleri Les Tambourinaires davulcusunun başlattığı ritim gibi bulaşıcıdır.

1993’te sivil savaş başladığında, ekonomi yok edilmişti ve turizm endüstrisi hızlı bir ölüme boyun eğmişti. Savaş trajik bir biçimde 2005’e kadar devam etti ve sona erdikten sonra ülke sonunda özellikle şehvetli başkente azar azar gezgin almaya başladı. Bujumbura Tanganyika Gölü’nün kıyıları üzerinde güzel bir konuma sahiptir ve tam şehrin dışında kıtanın en iyi iç kumsallarının bazıları bulunur. Ancak Nil’in en güneydeki kaynağı ve Ulusal Kibira Parkı’nın antik ormanı dahil taşra çekimlerinin çoğu yasak bölge olmaya devam etmiştir.

Başkan Nkurunziza makamında pek çok Burundilinin anayasa bozucu olacağına inandığı üçüncü dönem adaylığını koymaya karar verdiği zaman yeni barış 2015’te yıkıcı bir sona geldi.

Şiddet seçimler öncesi başladı ve o zamandan beri arttı. Kasım 2015’te Ruanda tarzı bir soykırımdan endişe duyan Birleşmiş Milletler, uluslararası arabulucuların önünü açan durumu kınayan bir yasa tasarısını kabul etti. Şu anda bütün ülke gezginler için yetkili olmayanların girişinin yasak olduğu alan olarak nitelendiriliyor. Durumun sakinleşeceği ve barışın hakim olacağı umuluyor.  

Burundi Yönüne Uçan Havayolları