Abu Dhabi Uçak Bileti

En Ucuz Abu Dhabi Uçak Biletleri

Abu Dabi Hakkında

Abu Dabi, Birleşik Arap Emirliklerinin başkenti olmakta ve Basra körfezi kenarında bulunmaktadır. Petrol bakımından oldukça zengin olan şehir, geniş sahraların içerisinde oldukça modern yapılar oluşturmuştur. Dünyadaki en önemli petrol rezervlerine sahip olan şehir, bir ada olmakta ancak karaya üç adet köprü ile bağlanarak ta normal işleyişini sürdürmektedir. Çöl iklimi hâkim olan şehirde oldukça görkemli binalar ve yapılar bulunmakta, adeta çöl ortasında bir vaha izlenimi oluşturmaktadır. Genel olarak mart ve Kasım aylarında hava sıcaklıkları düşebilmekte ancak bu zamanlarda da şehirde çok yoğun sis görülmektedir. Modern yapıları ve geçmişin izlerinin harmanlanması ile şehirde gezilebilecek pek çok mekân bulunur. Bunlar arasında Al Hosn Kasrı, Şeyh Zayed Camii, Emirates Palace, Ferrari dünyası gibi çok farklı mekânlara ev sahipliği yapmaktadır.

Abu Dabi Havalimanları

Abu Dabi Uluslararası Havalimanı

Abu Dabi Uluslararası Havalimanı (IATA: AUH) Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Abu Dabi Emirliği’de bulunan uluslararası havalimanıdır.

Havalimanı Abu Dabi şehrinin 16.5 deniz mili (30.6 km, 19 mil) doğusunda yerleşiyor. 2014’te 20 milyon yolcuya hizmet veren havalimanı, BAE’nin ikinci büyük havalimanıdır. Üç operasyonel yolcu terminali bulunuyor. Terminal 1 (Terminal 1A ve 1B olarak bölünüyor) Terminal 2 ve Terminal 3. Abu Dabi Uluslararası Havalimanı 3,400 hektar alana yayılmıştır. Terminallerdeki alanların çoğu Birleşik Arap Emirlikler’nin Emirates’ten sonra ikinci en büyük hava yolu şirketi olan Etihad Airways tarafından kullanılıyor. 30 hava yolu şirketi 40 ülkedeki 112’den fazla destinasyona uçuş hizmeti sunuyor.


Kara Ulaşımı

Etihad Airways, müşterileri için Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndan Al Ain Uluslararası Havalimanı ve Dubai Travel Mall’a lüks otobüs servisi sağlıyor.

Ulaştırma Bakanlığı ise Abu Dabi emirliği geneline otobüs ulaşımı sağlıyor ve bunlar şöyle:
  • A1 - Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Hava Terminal (Abu Dhabi Mal yakınında, Abu Dabi Otobüs İstasyonu’ndan geçerek)
  • X81 - Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndan Ruwais ADNOC’a (Batı Bölgesi, Mussafah ve Tarif’ten geçerek)
  • 162 - Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndan Abu Dabi Halife Sokağı (Corniche yanında ve Abu Dabi Otobüs İstasyonu’ndan geçerek)
  • 211 - El Rahba’dan Dalma AVM’ye (Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndan geçerek)
  • 240 - El Rahba’da El Mafraq İşçi Şehri’ne (Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndan geçerek)
  • 170 - Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndan Zayed Spor Şehri’ne (Büyük Şeyh Zayid Camii yanında, Yas Adası, Yas AVM, Saadiyat Adası ve Abu Dabi Otobüs İstasyonu’ndan geçerek)
  • 490 - Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndan Al AinOtobüs İstasyonu’na (Baniyas Court’tan geçerek)

En Uygun Abu Dhabi Uçak Biletleri

Abu Dhabi Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının %s Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!

Abu Dhabi Yönüne Uçan Havayolları

Haritada Abu Dhabi

Abu Dhabi Yönüne Uçuşlar