Kırıkkale - Bilecik Otobüs Bileti

Kırıkkale - Bilecik Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Kırıkkale - Bilecik Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Kırıkkale Hakkında

Bulgaristan sınırımızı çizen Kırklareli, tarihi birikimler bakımından oldukça zengin illerimiz arasındadır. Kırklareli’nin Kuzey Doğu bölgesinde dağlık alanlar, Güney Batısında ise platolar vardır.


Tarım ve hayvancılık, balıkçılıkla geçinen bu kentte, ekime elverişli arazilerde ayçiçeği yetiştiriciliği, şeker pancarı üretimi ve şeker fabrikaları bulunmaktadır. Türkiye’nin ilk şeker fabrikası burada kurulmuş olan Alpullu fabrikasıdır.

Tarih sahnesinde çok kereler Bulgarlar tarafından yağmalanan Kırklareli, 40 kilise anlamına gelen Saranta Ekklesiai olarak adlandırılmıştır. Edirne vilayetine bağlı olan Kırkkilise sancağının merkezi de burasıdır.

Vize Roma Tiyatrosu, Osmanlı dönemi eserleri, Tümülüsler, höylükler ve dolmenlerle Kırklareli arkeoloji ve sanat tarihinin en önemli açık hava müzelerinden biridir. Bulgaristan, Rusya ve Türkiye sınırlarına girip ayrılmış olan bu kent, Kurtuluş Savaşı sonrası yine Türkiye sınırlarına dahil edilmiştir.

Kentte Bulgaristan, Yunanistan ve Boşnak göçmenleri yaşamaktadır ve göçler nedeniyle nüfusu 100 bini bile bulamamaktadır. Ekonomik en ucuz otobüs bileti kampanyaları ile günübirlik dahi gezilebilecek bir merkezdir.

En Popüler Kırıkkale - Bilecik Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bilecik Hava Durumu

 • kapalı
  Çar
  kapalı
  6°C
 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  9°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  7°C
 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  5°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  5°C

Haritada Bilecik

Bilecik Hakkında

Nüfus
212.361
Plaka
11
Telefon Kodu
228