Bilecik Otobüs Bileti

Bilecik Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Es Es İsmail Ayaz
İsmail Ayaz
İstanbul Kalesi
Lider Doğu Anadolu Turizm
Metro Turizm
MIDYAT SEYITOGLU
Özlem Cizre Nuh
Star Batman
Star Mardin Turizm

Bilecik Hakkında

Bilecik Güney Marmara bölgesinin  en eski yerleşim yerlerinden olan Bilecik, 209 bin kişilik nüfusuyla pek kalabalık olmayan  kentlerden biridir.

Osmanlı İmparatorluğu’nun doğduğu kentlerden olan Bilecik, ormanlarının zenginliği yönünden en şanslı kentlerden biridir. Oldukça az bir nüfusu olan Bilecik, üniversitesi dışında pek de genç nüfusa hitap eden bir yer değildir. Mübadele zamanında Muhacirlerin yerleştirildiği Bilecik, doğa güzelliklerinin yoğun olduğu bir kenttir.

Yaylaları, yeşillikleri ve mavilikleriyle tarihi bir Anadolu kenti olan Bilecik, tarihi mekanlarıyla da meşhurdur. Mesire yerlerini sevenler için bol seçeneklerle karşılaşabilecekleri Bilecik, Saat Kulesi, Belekoma kalesi, Mehmet Paşa Kervansarayı ile oldukça meşhurdur.

Ertuğrul Gazi türbesi de Bilecik kentinde yer almaktadır ve tarihi alanlarda da bir hala Osmanlı’dan kalma eserleri bulunan ve gezilecek birçok alanı olan Bilecik, büzme tatlısıyla da oldukça ünlüdür. 

Bilecik Otogar Hakkında

Üç bölgenin kesiştiği Bilecik, Bursa, Sakarya, Eskişehir, Kütahya ve Bolu gibi şehirlerin arasında bulunmaktadır.

Önemli kentlere  ulaşım sağlanması için kent gibi küçük olan otogar kullanılmaktadır. Otogar oldukça sakindir ve turizm, eğitim gibi konularda ön planda olmadığından yerel halka hizmet vermektedir.

Şehrin orta kısmında bulunan otogar, ulusal firmaların transit alanı olarak kullanılmaktadır. Şehir merkezinde konaklayanlar, otogara yürüme mesafesi ile ulaşabilirler. Ancak diğer ilçeler için servis ve dolmuşlarla ulaşım sağlanmaktadır.

Yakın illere çok nadir de olsa en ucuz otobüs bileti bulma imkanı vardır. Her mevsim otobüs seferleri aynı şekilde devam eder. Yoğun bir yolcu trafiği yoktur.

Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Metro,
 • Buzlu,
 • Kontur,
 • İsmail Ayaz,
 • Öz Bilecik,
 • Ben Turizm,
 • Güney Akdeniz Seyahat,
 • Güven Kooperatifleri,
 • Kütahya As Tur.
Otogarda küçük bir tuvalet ve büfeden başka dükkan ya da farklı bir merkez yoktur. Genelde İstanbul, Sakarya, Eskişehir, Kütahya ve Ankara seferleri yapılmaktadır. 

Bilecik Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

En uygun otobüs bileti temin etmek için otogardaki yerel otobüs firmalarından bilet alınabilir. Otogar şehir merkezinin tam içinde olduğu için, merkeze yürüyerek gidilmektedir. Ancak farklı ilçeler için, çift yönlü hizmet veren dolmuşlardan yararlanılabilir.

Şehirde dolmuşlarla toplu taşıma hizmeti verilmektedir. Dolmuşlar ücretlidir ve diğer şehirlerde olduğu gibi akıllı bilet uygulaması gibi biletleme sistemi gelişmemiştir. Her yere toplu taşıma araçları ve taksi ile ulaşım mümkün olmaktadır.

Merkez otogardan Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt ve Yenipazar ilçelerine minibüsle ulaşım mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bilecik otogarı merkezde olduğu için, taksi bulmanız için 0228 212 19 56 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. Taksi ile gideceğiniz yere pazarlık yaparak ulaşabilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı otobüs firmalarının Bilecik ilçelerine servis hizmetleri vardır. Ücretsiz olan bu servis hizmetleri için seyahat ettiğiniz firma ile görülebilirsiniz. Otogara transit olarak yolcu bırakıp ayrılan firmaların bazıları servis hizmeti vermektedir.


Minibüslerle Ulaşım

Bilecik kentinde ulaşım minibüslerle sağlandığı için, merkezden her yere minibüsle ulaşabilirsiniz. Özellikle köylere ulaşmanız için gerekli olan güzergah bilgilerine merkezdeki dolmuş duraklarından ulaşabilirsiniz.

H1, H2, H3, H4, H5, H6, H7 minibüs hatları 7 farklı güzergaha gitmektedir. ALO 153 zabıta hattından minibüslerin güzergah takipleri, geliş saatleri ve şikayet, istek gibi talepleriniz için iletişime geçebilirsiniz.


Araç Kiralama

Bilecik araç kiralama firması arayanlar için otogarın 500 metre ilerisinde bulunan Bilcar firmasından araç kiralayabilirsiniz. 0228 213 02 22 numaralı telefondan kiralık araç taleplerinizi iletebilirsiniz. 

En Popüler Bilecik Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bilecik Hava Durumu

 • açık
  Cum
  açık
  17°C
 • açık
  Cmt
  açık
  17°C
 • açık
  Paz
  açık
  19°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  11°C
 • açık
  Sal
  açık
  7°C

Haritada Bilecik

Bilecik Hakkında

Nüfus
212.361
Plaka
11
Telefon Kodu
228