Hakkari Otobüs Bileti

Hakkari Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Best Van Hakkari
Hakkari Seyahat
Star Hakkari Turizm
Vangolu Hakkari Turizm
Vangölü Turizm

Hakkari Hakkında

Hakkari

Türkiye’nin en doğusunda yer alan, Irak ve İran ile komşu olan Hakkari, Pers ve Arap kültürünün etkilerini yaşayan bir şehirdir.


Coğrafi konumu nedeniyle farklı ülkelerden gelen kişilerin uğrak noktalarından olan bu kent, her zaman hayvancılık ve sınır turizmi ile geçinmektedir. En yüksek noktası 4150 metre ile Cilo Dağıdır. Kuş gözlem alanlarının  bulunduğu bu kentimiz, turizm açısından oldukça dikkat çekici tarihi eserleri ile ünlüdür. Meydan metresi ve Seyithan dikkat çeken turistik yerler arasındadır.

Cennet ve Cehennem Vadisi, Cilo Bozları, Ore Şelalesi ve Peri Bacaları en önemli tarihi mekanlar arasındadır ve oldukça fazla dikkat çekmektedir. Hakkari Kayak Merkezi de kış turizmi için ekonomik seçenekler sunarak önemli bir yer arz etmektedir.

12 ay turizmin aktif bir şekilde yapılması için çalışmalar yapılan bu tarihi kentte yeniden yapılandırılan mekanlar da dikkat çekmektedir. Bölgedeki terör olaylarının da kontrol altına alınmasıyla daha kolay bir şekilde ulaşım sağlanmakta ve turizm açısından da bölgenin iyileştirme çabalarının ortaya çıkması sağlanmaktadır.

Turistik açıdan gerekli olan her konuda destek alabileceğiniz turizm ofisleri, belediyenin birçok çalışması kapsamında hizmet vermektedir.

Hakkari Otogar Hakkında

Hakkari otogarı oldukça küçük ve kullanışsızdır. Otogarda küçük bir büfe ve eşya emanet odası dışında bir sosyal aktivite alanı yoktur. Küçük bir tuvalet vardır ve şehir merkezine ulaşım için servisler ve minibüsler kullanılmaktadır.


Hakkari coğrafyasına pek elverişli olmayan otogar, Van üzerinden ulaşım yapan otobüslerin aktarma noktası olarak kullanılmaktadır. Otogarın konumu da zaten Hakkari – Van otogarı üzerindedir. 0438 444 00 87 numaralı telefondan otogara ulaşabilirsiniz.

Otogarda en ucuz otobüs bileti bulunması mümkündür. Çünkü yerel otobüs firmaları yoğunluktadır.  Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Best Van Tur,
 • Van Erciş,
 • Van Erciş Sema,
 • Van Gölü Turizm otogarda hizmet vermektedir.
Ulusal firmaların nadiren Hakkari uğramalı Van seferleri bulunduğundan otobüs biletlerinin önceden alınması gerekmektedir.

Hakkari Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Van’a sürekli en uygun otobüs bileti bulunmaktadır. Şehir merkezine uzak bir alan olduğu için ulaşım konusunda birçok servis ve belediyenin minibüsleri bulunmaktadır.


Hakkari otogarından şehir merkezine ulaşım için otobüs saatlerine göre toplu taşıma hizmet vermektedir. Bu nedenle her koşulda şehir merkezine ulaşım imkanınız bulunmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda taksi durağı yoktur ve taksi ile transfer istediğinizde merkez taksilerden hizmet almanız gerekmektedir. Bu nedenle fiyat konusunda da bilgi edinmek için taksi durağına telefon açarak ulaşım sağlamak daha garantili olacaktır. 0438 211 45 41 numaralı telefondan
iletişim kurabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Hakkari de şehir içi otobüsler uzak köylere ve diğer ilçe merkezlerine gitmektedir. Sabah 6’da başlayan seferler, akşam 20’de sona ermektedir. Pazar günleri otobüsler çalışmamaktadır.

Otogardan şehir merkezine ulaşım içinse, belediye otobüsü yoktur. Şehir dışında olan otogara servis ya da minibüslerle ulaşım sağlanabilmektedir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmanızın şehir içi servis hizmeti varsa, şehir içi servis desteği alabilirsiniz. Özellikle yakın mesafelere servis ile ulaşım sağlayabilmeniz mümkün olmaktadır. Servisler de otobüs saatlerine göre hizmet vermektedir ve seyahat tarihinizde bu imkanın bulunup
bulunmadığını otobüs firmanıza sormanız gerekmektedir.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüslerle çeşitli bölgelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüsler hem hızlı hem de kısa süre içinde ulaşım sağlamanıza imkan tanımaktadır. Bu nedenle şehir içi ulaşımınız için de minibüslere binebilirsiniz. Minibüslerle ulaşım sağlamanız için gerekli olan her konuda bilgi alabileceğiniz otogardan iletişime geçebilirsiniz.

En Popüler Hakkari Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Hakkari Hava Durumu

 • açık
  Sal
  açık
  12°C
 • açık
  Çar
  açık
  10°C
 • açık
  Per
  açık
  10°C
 • açık
  Cum
  açık
  12°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  12°C

Haritada Hakkari

Hakkari Hakkında

Nüfus
278.775
Plaka
30
Telefon Kodu
438