Uçak, otobüs ve feribot bileti alan tüm kullanıcılarımız, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Adıyaman - Hakkari Otobüs Bileti

Adıyaman - Hakkari Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Adıyaman - Hakkari Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Hakkında

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman, M.Ö. 40 bin yılından kalan Palanlı Mağarasındaki kalıntılarıyla oldukça önemli bir merkezdir.

Kültürel açıdan birçok tarihi kalıntısı olan ve Gölbaşı, Yüzen Adalar, Nemrut, St Pavlus ve St Petrus kiliseleri, Cendere köprüsü gibi birçok tarihi alan yerli ve yabancı turistler tarafından çok sık ziyaret edilmektedir. İnanç ve sağlık turizmi açısından önemli bir değeri olan Adıyaman, ülkemizin şark turunun ilk uğrak noktalarından biridir.

Nemrut dağı, Yeni Kale, meşhur çiğ köfte turistlerin ilk durakları arasında yer almaktadır. Menzil de önemli kültür duraklarından biridir ve şehirde yaşayan bir tarihi hissedebilmeniz mümkün olmaktadır. Fırat nehri bölgenin en önemli nehirleri arasındadır ve birçok ören yeri bulunmaktadır.

Adıyaman turistik açıdan gezilebilecek ve değişik kültürlere ev sahipliği yapmış bir kent olarak birkaç gün gezilebilecek olan bir kenttir. Havayolu ve karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. 

En Popüler Adıyaman - Hakkari Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Hakkari Hava Durumu

 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  9°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  10°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  13°C
 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  11°C
 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  11°C

Haritada Hakkari

Hakkari Hakkında

Nüfus
278.775
Plaka
30
Telefon Kodu
438