Bitlis Hakkari Otobüs Bileti

Bitlis - Hakkari Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Bitlis - Hakkari Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Bitlis Hakkında

Kaleleri ve İslam eserleri ile meşhur bir kent olan Bitlis, M.Ö. 6 binli yıllara uzanan bir tarihi olduğu düşünülen bir kenttir.

Kurtuluş Savaşı öncesi yıllarda Ermenilerin intikam timleri nedeniyle viran edilmiş olan bu kent, birçok kayıp vermiştir. 1916’da işgallerden kurtulan Bitlis, o zamandan beri gelişim gösterememiştir. Atatürk’ün bu bölgeye üniversite yapılmasını vasiyet etmesi, eğitim ve kültürel olarak gelişmesini istemesi sonuç vermemiştir.

Bölgede hala yoğun göç olayları yaşanmaktadır ve birçok açıdan ekonomisi de iyi bir yol izlememektedir. Ahlat müzesi en sık ziyaret edilen alanların başında gelmektedir. 1216 yılından kalma Islahiye Medresesi de hala sağlam bir şekilde durmaktadır.

Bitlis’te sayısız ibadethane vardır ve bunların her birini gezebilmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Nemrut Gölü, Müslüman mezarlığı ve daha nice tarihi kalıntısıyla Bitlis, önemli bir kenttir.

En Popüler Bitlis - Hakkari Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bitlis - Hakkari Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Bitlis Hakkari arasında sefer yapan otobüs firmaları firmalarıdır.
En ucuz Bitlis Hakkari otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Hakkari Hava Durumu

 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  5°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  5°C
 • kar yağışlı
  Pzt
  kar yağışlı
  4°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  1°C
 • hafif kar yağışlı
  Çar
  hafif kar yağışlı
  4°C

Haritada Hakkari

Hakkari Hakkında

Nüfus
278.775
Plaka
30
Telefon Kodu
438