Ankara Amasya Otobüs Bileti

Ankara - Amasya Otobüs Seferleri

 • Özlem Seyahat
  ANKARA (AŞTI)
  18:55
  TAŞOVA
  01:25
  220,00 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  ANKARA (AŞTI)
  00:30
  MERZIFON
  05:30
  250,00 TL
 • Metro Turizm
  ANKARA
  01:00
  MERZIFON
  05:30
  180,00 TL
 • Dilek Seyahat
  ANKARA (AŞTI)
  20:30
  MERZIFON
  01:00
  190,00 TL
 • Topçam Turizm
  ANKARA (AŞTI)
  01:00
  AMASYA
  06:15
  300,00 TL
 • Vadi Şirinkent Seyahat
  ANKARA (AŞTI)
  18:45
  AMASYA
  00:25
  250,00 TL
 • Ali Osman Ulusoy
  SÖĞÜTÖZÜ CEP TERMINALI (ANKARA)
  00:15
  MERZIFON
  05:00
  220,00 TL
 • Yeniden As Bafra Seyahat
  ANKARA (AŞTI)
  00:31
  MERZIFON
  05:16
  190,00 TL
 • Varan Turizm
  SÖĞÜTÖZÜ CEP TERMINALI (ANKARA)
  01:25
  MERZIFON
  07:45
  219,00 TL
 • Niksarkale Turizm
  ANKARA (AŞTI)
  01:00
  TAŞOVA
  07:00
  350,00 TL
 • Tokat Yıldızı Seyahat
  ANKARA (AŞTI)
  05:15
  AMASYA
  10:15
  300,00 TL
 • Fındıkkale Turizm
  ANKARA (AŞTI)
  09:00
  MERZIFON
  14:00
  240,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Ankara - Amasya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ankara As Turizm
Can Barış Turizm
Erektaş Seyahat
Lüks Bayburt
Lüks Erova Turizm
Metro Turizm
Mis Amasya
Mis Amasya Tur
Niksarkale
Özlem Seyahat
Tokat Seyahat
Yeni As Bayburt Seyahat

Ankara - Amasya Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Ankara Amasya arası genellikle 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Ankara Amasya arasında sefer yapan otobüs firmaları Ankara As Turizm, Can Barış Turizm, Erektaş Seyahat, Lüks Bayburt, Lüks Erova Turizm, Metro Turizm, Mis Amasya, Mis Amasya Tur, Niksarkale, Özlem Seyahat, Tokat Seyahat, Yeni As Bayburt Seyahat firmalarıdır.
Ankara Amasya otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 220 TL kadardır.
En ucuz Ankara Amasya otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Ankara Hakkında

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, İç Anadolu Bölgesinde yer alan ve Türkiye’nin merkezinde bulunan bir kenttir. En kalabalık ikinci şehir olan Ankara, 5 milyon 270 bin kişilik nüfusuyla, devlet erkanının, üniversitelilerinin ve memurların kenti olmuştur.

Başkent olmasından itibaren sürekli gelişen ve sanayi anlamında yatırım kendi olan Ankara, coğrafi olarak büyük bir yüzölçümüne sahiptir. Nüfusun üçte ikisi, hizmet sektöründe çalışmaktadır. Türkiye’de en önemli üniversiteler Ankara’da bulunmaktadır ve dünya çapında başarıya sahip olan ODTÜ de bu şehirde yer almaktadır.

Ankara tavası, Kızılcahamam ve Beypazarı maden suyu, Kavaklıdere ve Kalecik Karası dünya çağında tanınmaktadır. Ayrıca Ankara kedisi ve Ankara tavşanı da oldukça ünlüdür. Ülkenin merkezi olan başkent Ankara’da Beypazarı evleri, festivaller ve müzeler oldukça önemlidir. Türkiye’nin her yerinden Ankara’ya ulaşım sağlanmaktadır.

Amasya Otogar Hakkında

Amasya Şehir merkezindeki Kiralı Mahallesinde bulunan Amasya otogarı, her mevsim durağan bir yolcu trafiği seyri izlemektedir. Samsun’a çok yakın olması, minibüs seferleri ve küçük otobüslerle sürekli araç bulunması dikkat çekmektedir.

23 bin dönümlük bir alana kurulan ve inşaat faaliyetleri hala devam eden Boğazköy otogarına taşınacak olan bu terminal, şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlamaktadır. Amasya otogarına belediye otobüsleri, dolmuşlar, servis ve taksilerle kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otogarda hediyelik eşya dükkanı, tuvalet, gazete bayii, büfe bulunmaktadır. Amasya kentinden Samsun’a her zaman  en ucuz otobüs bileti bulmak mümkün olabilmektedir. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Mis Amasya Tur,
 • Metro,
 • Tokat Yıldızı,
 • Lüks Amasya İtimat,
 • Klas Net Seyahat.
Yerel ve ulusal firmaların farklı ilçelerde bulunan yazıhanelerinden otobüs bileti almak ve servis imkanı varsa yararlanmak mümkün olabilmektedir. 
 

Amasya Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar şehir merkezine yakındır ve minibüs, belediye otobüsü, taksi ve servislerle ulaşım imkanı vardır. Özel araçları ile gelenler için 50 araçlık bir otoparkı bulunan otogardan, taksi hizmeti alabilirsiniz.

Yakın kentlere kısa sürede ulaşmak için sık sık yerel otobüs firmaları tarafından düzenlenen seferlerle en uygun otobüs bileti bulma imkanı vardır. Ulaşım konusunda
sorunsuz bir kent olan Amasya’da akşam 21:00 sonrası ulaşım konusunda toplu taşıma araçlarını bulmak zordur. Ancak taksi ile 24 saat ulaşım mümkündür.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi çevirmek için otogarın içinden ya da yoldan taksi bulmak zor olabilir. Bu nedenle taksi durağından 0358 513 25 11 numarasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ücretlerinde gece tarifesi olmadığı için, açılış ücreti ve km başı eklenen ücretlerle kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Belediye otobüsleri ile otogardan şehir merkezine çift yönlü ulaşım sağlanmaktadır. Belediye otobüsü şoförlerinin çok eleştirildiği ve yaşlıların ücretsiz araca binmeleri konusunda anlayışsız davrandıkları şikayet edilmektedir.

Bu tür olumsuz durumlara karşın belediye otobüsleri en çok talep gören ulaşım araçları arasında yer almaktadır. Otobüsle şehir içi seyahat etmek için merkezde bulunan otobüs duraklarından Amasya’nın her yerine ulaşım sağlanabilmektedir.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun ilçelere servis hizmeti vardır. Bu servis araçlarıyla gideceğiniz yere kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüslerle Ulaşım

Otogardan şehir merkezine, şehir merkezinden de otogara minibüs seferleri bulunur. Merkeze gidip mahalle ve diğer ilçelere ulaşım sağlayabileceğiniz gibi, köylere de minibüslerle ulaşabilirsiniz.

Minibüs seferleri sabah 07:00 ve 22:00 arasında aktif olarak ilerlemektedir. Bu nedenle kolay bir şekilde ulaşım gerçekleştirebileceğiniz seçenekleri tercih ederek, şehir merkezinden minibüs, otobüs ya da taksi ile güzergahınıza gidebilirsiniz.
 
 

En Popüler Ankara - Amasya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Amasya Hava Durumu

 • kapalı
  Cum
  kapalı
  2°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  1°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  2°C
 • kar yağışlı
  Pzt
  kar yağışlı
  2°C
 • hafif kar yağışlı
  Sal
  hafif kar yağışlı
  -1°C

Haritada Amasya

Amasya Hakkında

Nüfus
322.167
Plaka
5
Telefon Kodu
358