Amasya - Malatya Otobüs Bileti

Amasya - Malatya Otobüs Seferleri

 • Tokat Yıldızı
  AMASYA
  01:30
  MALATYA
  90 TL
 • Tokat Yıldızı
  AMASYA
  09:30
  MALATYA
  90 TL
 • Vangölü Turizm
  AMASYA
  14:00
  MALATYA
  70 TL
 • Tokat Yıldızı
  AMASYA
  14:30
  MALATYA
  90 TL
 • Mardin Seyahat
  AMASYA
  15:30
  MALATYA
  22:50
  70 TL
 • Tokat Seyahat
  AMASYA
  17:45
  MALATYA
  90 TL
 • Metro Turizm
  AMASYA
  18:30
  MALATYA
  02:20
  79 TL
 • Tokat Yıldızı
  AMASYA
  19:00
  MALATYA
  90 TL
 • Öz Diyarbakır
  AMASYA
  21:30
  MALATYA
  04:20
  110 TL
 • Adiyaman Ünal
  AMASYA
  21:30
  MALATYA
  04:20
  90 TL
 • Tokat Yıldızı
  AMASYA
  22:15
  MALATYA
  90 TL

Amasya - Malatya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Metro Turizm
Tokat Yıldızı
Özlem Cizre Nuh
Lider Anatolia Turizm
Can Diyarbakır Turizm
Mardin Seyahat
Tokat Seyahat
Vangölü Turizm
Mis Amasya

Amasya Hakkında

Karadeniz kentlerinden olan Amasya, Karadeniz’in Venedik’i olarak bilinir. Dünyanın ilk Coğrafyacısı olan Coğrafyanın mucidi Amaseia tarafından bölgeye bu isim verilmiştir.

Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ve Türklerin uzun yıllardır hakimiyetinde olan Amasya, milattan önce 5500 yıllarına uzanan köklü bir tarihe sahiptir. Amazonların vatanı olarak bilinir ve ünlü coğrafyacı da Amaseia yani amazonların kraliçesi adını verdiği bu kenti bu isimle betimlemiştir.

Türklerin yerleşik hayata geçtikleri ilk yer olan Amasya, şehzadelerin de eğitim için tercih edilmiştir. Erken Tunç devrinden kalan Amasya kalesi, birçok uygarlık tarafından kullanılmıştır. Klasik Türk evlerinin birbirleri ile bitişik nizamda olduğu Yeşilırmak üzerinde kalın sur duvarlarına yapılması bu kente ayrı bir güzellik katmıştır.

Elmasıyla meşhur olan Amasya, klasik Karadeniz yemekleri, keşkek, baklalı dolma ve çılbır çorbasıyla meşhurdur. 

Malatya Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Malatya Malatya otogarından şehir merkezine ulaşım için otobüs, minibüs, taksi ve servisler kullanılmaktadır.

Araçla seyahat edecekler için Ankara Caddesi üzerinden otogara ulaşım mümkün olmaktadır. Maşti yerel ve kentsel otobüs seferleri ile hizmet veren ulusal bir otogar olduğu için, her zaman farklı güzergahlara en uygun otobüs bileti bulunur.

Yerel otobüslerin bazılarının ilçelerden otogara servisleri vardır ve toplu taşıma araçları da otogar seferleri düzenlemektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın çıkışında taksi bekleme alanlarında bulunan taksilerle şehir merkezine ekonomik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca MAŞTİ taksi durağına da (0422) 238 47 30 numarasından ulaşarak taksi talep edebilirsiniz.

24 saat kesintisiz olarak taksi ile Malatya’nın her yerine ulaşım sağlayabilirsiniz ve şehir merkezinden de taksi kiralayarak otogara ulaşabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

MalatyaKART kullanarak otobüsle seyahat edebilirsiniz. Belediye otobüsleri 2A, 2C, 2D Maşti ve 152 numaralı otobüslerle şehir merkezine hareket edebilirsiniz.
Otogardan Malatya kent kartınızı kullanarak trambüslere binebilir ve İnönü Üniversitesine gidebilirsiniz. Trambüs seferleri gece en son 23:45’e kadar yapılmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı ilçelerde otobüs firmalarının servisleri yolcularını ücretsiz olarak otogara ulaştırmaktadır. Bunun için biletinizi alırken firmadan servis hizmeti olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüs ile toplu taşıma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Minibüsler Akçadağ, Darende, Arapgir, Battalgazi, Arguvan, Kale, Hekimhan, Doğanyol, Doğanşehir, Yazıhan, Yeşilyurt, Pütürge bölgelerine ve mahallerine ulaşım sağlamaktadır.

MAŞTİ arkasındaki belediyeden minibüsler her 15 dakikada bir kalkış yapmaktadır. Dilerseniz minibüsle merkeze giderek, oradan farklı ilçelere düzenlenen otobüs seferlerine binebilirsiniz.  Minibüs ücretleri 1.75 liradan başlayarak güzergah uzadıkça yükselmektedir.

En Popüler Amasya - Malatya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Malatya Hava Durumu

 • açık
  Paz
  açık
  -3°C
 • açık
  Pzt
  açık
  -1°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  -0°C
 • hafif kar yağışlı
  Çar
  hafif kar yağışlı
  -1°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  0°C

Haritada Malatya

Malatya Hakkında

Nüfus
0
Plaka
44
Telefon Kodu
422