St. Lucia Uçak Bileti Satın Al

St. Lucia Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

America/St_Lucia

TRANSLATOR

Dil

İspanyolca

Para birimi

East Caribbean Dollar

Telefon kodu

1758

Başkent

Castries

Şehirler

St. Lucia Havaalanları

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile St. Lucia arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
George F.L.Charles, Hewanorra havalimanı St. Lucia uçuşlarında kullanılır.
St. Lucia Uçak Bileti

Lucia Hakkında

Lucia, Doğu Karayip Denizinin içinde varlığını sürdüren bir ada olarak karşımıza çıkmaktadır. Son yapılan nüfus sayımına göre ada içerisinde 174.000 kişilik bir nüfusa sahip olduğu görülür. Ada Atlantik Okyanusu ile sınır halindedir. Adanın en büyük özelliklerinde biri de ulus her resmi tatilde bağımsızlığını kutlamaktadır. Saint Lucia adasının başkenti Castries olarak bilinir. Ülke içerisinde bulunan belli başlı şehirler Gros Islet, Soufrière ve Vieux Fort olarak sıralanmaktadır. Ülke de genellikle tropikal bir iklim hakimken belli bölgelerde kuru bir mevsim yaşandığı da görülür. Lucia da gündüz ortalama sıcaklıkları 29 derece iken gece ortalama sıcaklıkları 18 dereceye kadar düşmektedir. Ülke sınırları içinde bulunan pek çok plaj insanların tatillerini geçirdikleri bir ülke olduğunu gösterir. Bu açıdan ülkenin turizm konusunda geliştiği de görülür. Ayrıca ülke ekonomisine en büyük katkılardan biri de muz üretimidir.

Küçük ve lüks otelleriyle adından sıkça söz ettiren St. Lucia aslında iki adadan oluşan bir adadır. Kuzeyde bulunan Rodney Körfezi modern konfor ve çok güzel bir körfezi görme imkanı sunar. Güneyde ise Soufrière eski büyük çiftliklerin olduğu bölgedir ve burada gizli sahiller ve inanılmaz bir şekilde fotojenik pitonların yer aldığı doğa harikalarıyla vakit geçirebilirsiniz. 
 

St. Lucia Yönüne Uçan Havayolları