Somali Uçak Bileti Satın Al

Somali Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Africa/Mogadishu

TRANSLATOR

Dil

Para birimi

Somali Schilling

Telefon kodu

252

Başkent

Mogadishu

En Ucuz Somali Uçak Biletleri


ET Ethiopian Airlines 05 Şubat 2023
İstanbul Mogadishu 12.987 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 05 Şubat 2023
İstanbul Mogadishu 14.610 TL
Satın Al
EK Emirates 05 Şubat 2023
İstanbul Mogadishu 16.204 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Somali arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Somali uçak bileti fiyatı 12.987,07 TL kadardır.
Alula, Baidoa, Bardera, Berbera, Borama, Bossaso, Burao, Candala, Eil, Erigavo, Galcaio, Garbaharey, Gardo, Garoe, Hargeisa, Kismayu, Las Khoreh, Lugh Ganane, Mogadishu Intl, Obbia, Scusciuban havalimanı Somali uçuşlarında kullanılır.
Somali Uçak Bileti

Somali Hakkında

Somali, Doğu Afrika bölgesinde bulunan bir ülke olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkede başlatılan iç savaş yüzünden ülkenin çeşitli alanlarında hükümet yönetimi bulunmamaktadır. Federal Geçiş Hükümeti tarafından sadece ülkenin küçük bir parçası yönetilmektedir. Afrika’nın en doğu ucunda yer alan bu ülke etrafından Cibuti, Kenya, Aden körfezi, Yemen, Hint okyanusu ve Etiyopya gibi çeşitli yerler bulunmaktadır.  Kıta üzerinde bulunan en uzun sahil şeridine sahip olan bu ülke geniş düzlüklerden ve yaylalardan oluşmaktadır. Ülkenin iklim koşullarına göz attığımız da bizleri muson rüzgârları ve düzensiz yağış görülmektedir. Yıl boyu kurak bir iklim gözlenmektedir. Antik Çağ döneminde ülke önemli bir ticaret bölgesi olarak görülür. Şimdilere baktığımız da Somali de henüz el değmemiş uranyum, demir, kalay, bakır, jips, boksit ve doğal gaz yatakları bulunur. Arap Yarımadasına yakın bir bölgede olduğu için petrol açısından oldukça zengin olduğu düşünülmektedir. Somali’nin Puntland eyaletinde petrole rastlandığı için bölge de Somali Petrol Şirketi kurulmuştur.

Somali Yönüne Uçan Havayolları