Sivas Uçak Bileti

En Ucuz Sivas Uçak Biletleri

Sivas Hakkında

Sivas

Milli mücadelede önemli bir yeri olan Sivas, geniş topraklarının çeşitliliğini kültüründe de yansıtan bir şehrimizdir. Karadeniz ve Anadolu kültürünü bir arada yaşayan Sivas, dünyaca ünlü kangal köpeğiyle de meşhurdur.

Tarım ve sanayi sektörü gelişmiş olan ve Türkiye’nin en büyük linyit işletmesine sahiptir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Sivas, tarihi yapılarıyla da oldukça ünlüdür. Milli mücadele kararlarının alındığı Sivas, Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapmış ve zengin kültürel çeşitliliğiyle birçok açıdan popüler olmuş bir şehirdir. Sivas, İstanbul’a çok fazla göç vermiştir ve genelde yerleşik hayata geçen Sivaslılar, İstanbul’da yaşamayı daha fazla tercih etmiştir.

Sivas havalimanı sayesinde birçok kişi bölgeye daha konforlu bir şekilde ulaşım sağlamaktadır. Özellikle en ucuz uçak bileti kampanyalarından yararlanan yolcular, sık sık bölgeyi ziyaret etme imkanına kavuşmuştur.

Havalimanında dönem dönem yurtdışı uçuşlar da olmaktadır ve talepler doğrultusunda uçuş tarifeleri değişebilmekte, yoğun dönemlerde ek seferler düzenlenmektedir.


Sivas Turistik Değerler

Sivas Nuri Demirağ havalimanı sayesinde en uygun uçak bileti bulunduğunda, şehre daha fazla ziyarette bulunan yerli halk ve turistler birçok tarihi mekanı ziyaret etmektedir.

Sivas Divriği Ulu camii, Eğriçimen yaylası, Divriği kalesi, Hafik Gölü, Şifaiye medresesi, Tödürge gölü ve Sızır şelalesi oldukça meşhurdur. Ayrıca Çaltı çayı da yörenin popüler alanları arasındadır. Sivas Çifteminare, Kongre salonu da oldukça ziyaretçi çeken bir alandır.

Yıldız Dağı kış sporları merkezi, doğa gezileri ve Kangal üretim çiftlikleri oldukça popüler gezi mekanları arasında yer almaktadır. Çifte minareli medrese, Taşhan, Subaşı Han, Şifahiye medresesi, Kurşunlu hamam ve Behrampaşa hanı gezilmeden dönülmemesi gereken bir alandır. Diğer mekanlar ;

 • Gök Medrese,

 • Abdi Ağa Konağı,

 • Osmanağa Konağı,

 • Sivas kalesi,

 • Kangal Balıklı Kaplıca.

El sanatları ürünleri de oldukça popülerdir ve sevdiklerine hediye almak isteyenler için birbirinden şık seçimler yaparak alacağınız hediyeler oldukça çeşitlidir.

Sivas yöresine özgü birçok halk oyunu, yöresel yemek ve suvar süsü, yatak örtüsü ve ağızlıklar oldukça popülerdir.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Hakkında

1957 yılında trafiğe açılan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, Türkiye’nin en uzun ikinci pistidir. Yıllık yolu trafiği 3 milyon kişi olan havalimanı şehre 22 km uzaklığında bulunmaktadır.

İç ve dış hatlar terminali bulunan havalimanında, VIP terminal bulunmaktadır. Her gün İstanbul, Ankara ve İzmir havalimanına seferler düzenlenmektedir. Havalimanında 356 araçlık otopark bulunmaktadır. 24 saat açık olan havalimanı, abonman alımlarına da açıktır.

Havalimanı yakınındaki oteller ;

 • Sivas Sultanşehir Uygulama Oteli,

 • İstasyon Loft Otel,

 • Sultan Kosk Otel,

 • Buruciye Otel.

Havalimanı çeşitli dönemlerde onarılıp yeniden yapılmış ve kullanımına daha uygun bir hale getirilmiştir. Yoğun olarak İstanbul ve Ankara seferleri yapılsa da, kalıcı nüfus düşük olduğu için bazı bölgelerdeki seferler iptal edilmiştir

Sivas Nuri Demirağ Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanına 22 km uzaklığında bulunan şehir merkezine ulaşmak için, birçok alternatif vardır. Taksi, otobüs, servis ve kiralık araçlarla ulaşımı sağlamak mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

16 araç bulunan havalimanı taksi servisinden yararlanarak, taksi hizmetinden yararlanabilirsiniz.


Araç Kiralama

Kiralık araç firmaları arasında en çok tercih edilen Avis 0346 225 59 44 numaralı telefondan ulaşılabilmektedir.


Servis

HAVAŞ yer hizmetleriyle uçak saatlerine göre düzenlenen servislerden yararlanarak Sivas ilçelerine gidebilirsiniz.


Toplu Taşıma

Havalimanından kalkışlı belediye otobüsleri ile, Sivas ilçelerine uçak saatlerine göre belirlenen belediye otobüsleri ile ulaşmanız mümkündür. 

En Uygun Sivas Uçak Biletleri

Sivas Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının %s Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Anadolujet İstanbul - Sivas 139.99 TL
Anadolujet İzmir - Sivas 342.00 TL

Sivas Yönüne Uçan Havayolları

Sivas Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Cum
  parçalı az bulutlu
  13°C
 • az bulutlu
  Cmt
  az bulutlu
  11°C
 • açık
  Paz
  açık
  12°C
 • açık
  Pzt
  açık
  15°C
 • açık
  Sal
  açık
  13°C

Haritada Sivas

Sivas Yönüne Uçuşlar