Amasya Sivas Otobüs Bileti

Amasya - Sivas Otobüs Seferleri

 • Mardin Seyahat
  AMASYA
  14:45
  SIVAS
  18:45
  230,00 TL
 • Öz Sivas Seyahat
  AMASYA
  16:30
  SIVAS
  20:30
  230,00 TL
 • Tokat Seyahat
  AMASYA
  18:45
  SIVAS
  22:30
  230,00 TL
 • Öz Gülaras Turizm
  AMASYA
  21:15
  SIVAS
  01:00
  230,00 TL
 • Topçam Turizm
  AMASYA
  09:45
  SIVAS
  13:45
  230,00 TL
 • Vangölü Turizm
  AMASYA
  14:00
  SIVAS
  17:30
  230,00 TL
 • Özlem Cizre Nuh
  AMASYA
  15:15
  SIVAS
  19:00
  230,00 TL
 • As Adana Seyahat
  AMASYA
  16:45
  SIVAS
  21:00
  230,00 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  AMASYA
  20:00
  SIVAS
  23:30
  230,00 TL
 • Adiyaman Ünal
  AMASYA
  21:30
  SIVAS
  01:15
  230,00 TL
 • Lüks Bayburt Seyahat
  AMASYA
  00:20
  KOYULHISAR
  03:20
  200,00 TL
 • Rota Turizm
  AMASYA
  01:35
  KOYULHISAR
  04:15
  200,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Amasya - Sivas Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Öz Gülaras Turizm
Ede Turizm
Lider Anatolia Turizm
Metro Turizm
Mis Amasya
Mis Amasya Tur
Özlem Cizre Nuh
Tokat Seyahat
Tokat Yıldızı
Vangölü Turizm
Yeni Mardin Seyahat

Amasya - Sivas Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Amasya Sivas arası genellikle 4 saat 0 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Amasya Sivas arasında sefer yapan otobüs firmaları Adıyaman Öz Gülaras Turizm, Ede Turizm, Lider Anatolia Turizm, Metro Turizm, Mis Amasya, Mis Amasya Tur, Özlem Cizre Nuh, Tokat Seyahat, Tokat Yıldızı, Vangölü Turizm, Yeni Mardin Seyahat firmalarıdır.
Amasya Sivas otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 230 TL kadardır.
En ucuz Amasya Sivas otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Amasya Hakkında

Karadeniz kentlerinden olan Amasya, Karadeniz’in Venedik’i olarak bilinir. Dünyanın ilk Coğrafyacısı olan Coğrafyanın mucidi Amaseia tarafından bölgeye bu isim verilmiştir.

Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ve Türklerin uzun yıllardır hakimiyetinde olan Amasya, milattan önce 5500 yıllarına uzanan köklü bir tarihe sahiptir. Amazonların vatanı olarak bilinir ve ünlü coğrafyacı da Amaseia yani amazonların kraliçesi adını verdiği bu kenti bu isimle betimlemiştir.

Türklerin yerleşik hayata geçtikleri ilk yer olan Amasya, şehzadelerin de eğitim için tercih edilmiştir. Erken Tunç devrinden kalan Amasya kalesi, birçok uygarlık tarafından kullanılmıştır. Klasik Türk evlerinin birbirleri ile bitişik nizamda olduğu Yeşilırmak üzerinde kalın sur duvarlarına yapılması bu kente ayrı bir güzellik katmıştır.

Elmasıyla meşhur olan Amasya, klasik Karadeniz yemekleri, keşkek, baklalı dolma ve çılbır çorbasıyla meşhurdur. 

Sivas Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Sivas Yılın her vaktinde kalabalık olan Sivas otogarında, her gün onlarca sefer yapılmaktadır. Yerel ve ulusal otobüs şirketlerinin araçlarıyla yakın iller ve büyükşehirlere ulaşım sağlanmaktadır.

Otobüs ve minibüslerle ulaşım en iyi şekilde sağlanabilmektedir. Taksi de özellikle geç saatlerde toplu ulaşım ortadan kalktığı için tercih edilen bir ulaşım şeklidir. Sivas kentinde de birçok kentte olduğu gibi toplu taşımada kent kart kullanılmaktadır.

Kent kart kullanımı, her zaman avantajlı ve en uygun otobüs bileti kullanımı için gereklidir. Minibüsler de öğrenci ve tam olarak ücretlendirme yapılmakta her yere ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Yenişehir’de bulunan Sivas otogarındaki otogar taksi hizmetinden yararlanarak şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşmak isterseniz (0346) 226 20 85 numarasından taksi çağırabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Her 14 dakikada bir otobüs seferleri düzenlenen otogardan şehir merkezine vardığınızda, Kangal, Divriği, Gemerek, Yıldızeli, Zara, Hafik, Suşehri, Koyulhisar gibi bölgelere ulaşım sağlanmaktadır.

Öğrenci, engelli ve yaşlılar için indirimli seyahat imkanı bulunan kent kartlarla otobüslere binilmektedir ve ücretlendirme akıllı biletlerden düşülen bakiyeye göre 1.80 liradan başlamaktadır.

Genelde yeterli sefer sayısı olan otobüslerle şehrin birçok bölgesine ulaşım sağlanmaktadır. Merkeze ulaşım için otogarın önünden geçen otobüslerden herhangi birine binebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının ücretsiz şehir içi servislerinden yararlanarak ulaşım sağlamak için bilet aldığınız otobüs firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Minibüs seferleriyle şehir merkezine ulaşmak için otogardan kalkan dolmuşları tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine giden minibüslerle farklı ilçelere gidebilirsiniz ve seyahatinizi trafik sorununa takılmadan tamamlayabilirsiniz.

En Popüler Amasya - Sivas Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Sivas Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  -7°C
 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  -5°C
 • hafif kar yağışlı
  Paz
  hafif kar yağışlı
  -5°C
 • kar yağışlı
  Pzt
  kar yağışlı
  -3°C
 • hafif kar yağışlı
  Sal
  hafif kar yağışlı
  -12°C

Haritada Sivas

Sivas Hakkında

Nüfus
618.617
Plaka
58
Telefon Kodu
346