Roma Tiran Uçak Bileti

Roma - Tiran Uçuşu

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Tiran Yerel Saat 13:57
Yaklaşık Uçuş Süresi 1 saat 20 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 610 KM

Roma - Tiran Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz Roma - Tiran Uçak Biletleri

Roma - Tiran Uçak Bileti Almak için Tüm Havayolu Şirketleri ve Roma - Tiran Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com 'da.

Roma Hakkinda

Roma, İtalya’nın Lazio bölgesinin başkenti olmakta ve şehir statüsünün yanında özel komün özelliği de bulunmaktadır. Katoliklerin ruhani lideri olan Papa’nın da bulunduğu bağımsız bir devlet olan Vatikan’ı da içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle Roma iki devletin birden başkenti olmaktadır. Avrupa’nın yüz ölçümü olarak en kalabalık şehirleri arasında yer almakta bunun yanında tek başına İtalya’nın milli gelirinin yüzde 6,5’ini karşılar. Üzerinde yedi adet tepesi bulunan Roma, tarihi ve simgesel yerleri ile oldukça zengin bir kenttir. Antik dönemlere ait çok önemli medeniyet kalıntılarının yer aldığı şehirde mutlaka görülmesi gereken pek çok tarihi eser bulunmaktadır. Kolezyum, Panteon, Centro Storico gibi yerlerin yanında açık hava müzesi olabilecek mekânları da barındırmaktadır.

Tiran Hakkında

Tiran Arnavutluk’un başkentidir. 557.000 kişiden oluşan nüfus il Arnavutluk’un en kalabalık şehri olmuştur. Tiran Arnavutluk’un merkezinde yerleşim göstermektedir. Tiran Dalmaçya kıyılarına yakın bir yerde yer almaktadır. . Konumu ve yerleşiminin de etkisi ile Akdeniz iklimini göstermektedir. Tiran’a gelmek için en uygun zaman dilimi Mayıs ile Haziran ve Eylül ile Ekim ayları olacaktır. Tiran ilk olarak 161 yılında Osmanlı imparatorluğu tarafından kurulmuştur. Arnavutluk’un tam merkezine yerleşmiş olması ve havayolu, denizyolu, demiryolu, karayolu ulaşımındaki gelişmişliği nedenleri ile Arnavutluk’un en önemli ekonomik, siyasi, ticari merkezidir. Tiran tüm bu özellikleri ile gama-dünya şehri ve 2022 Avrupa Gençlik Başkenti seçilmiştir. Gelişmişliğinin getirdiği normal şekilde çokça turisti ağırlamaktadır. Üstelik Türkiye’den gerçekleştireceğiniz uçuşunuz için Arnavutluk sizden vize istememektedir. Tiran uçak seferleri Türkiye’den Rahibe terasa Havalimanına düzenlenmektedir. Siz de şimdi bilet.com ile Tiran uçak bileti fiyatları ve Tiran’la ilgili birçok bilgiyi inceleyebilirsiniz.

TİRAN’DA GEZİLECEK YERLER

Tiran alışveriş merkezleri, festivalleri, tarih müzeleri, kutsal ve dini yerleri, tarihi yapıtları ile ziyaretçilerine çeşitli bir gezi planı imkanı sunmaktadır. Tiran’da gezilmesi görülmesi gereken yerlere göz atalım.
 • İskender Bey (Skanderbeg) Meydanı: Arnavut bir komutan olan İskender Bey’in ülkeye katkılarına yönelik bir nevi saygı sunularak yapılmış ve adlandırılmış bir meydandır. Tiran’da nasıl olduğu anlaşılmaz bir biçimde tüm yollar İskender Bey Meydanına çıkmaktadır.
 • Ethem Bey Camii: Tiran’da Osmanlı İmparatorluğundan kalan izlerden birisidir. Dekorasyonundaki hat ve tezhipleriyle oldukça dikkat çekici bulunmaktadır.
 • Saat Kulesi
 • Ulusal Tarih Müzesi: tarihe ilgi duyan gezi severlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir duraktır.
 • Ulusal Sanat Galerisi: Arnavutların günlük hayatının sanatla harmanlanmasının sergilendiği bir galeridir. Burası da sanatseverler için ilgi çekici bir durak olacaktır.
 • Bunk’ Art 2: Arnavutluk’un diktatörü Enver Hoca’nın ülkeye yaptırdığı çeşitli sığınaklardan birisinde yer almaktadır.
 • Rruga Murat Toptani Caddesi (pedonalja)
 • Blloku: Tarih boyunca da günümüzde de şehrin zenginlerinin yaşadığı yerdir. Geçmişte çok daha keskin bir ayrımcılığın göstergesi olmuş olsa da günümüzde halkın da giriş yapabildiği daha normal bir bölge halindedir.
 • Tiran Piramidi: Enver Hoca isimli diktatörün yönetimi altındayken Enver Hocanın kızı ve damadı tarafından yaptırılan bir müzedir.
 • Dajti Dağı
 • Tanners Köprüsü

TİRAN UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Bilet.com’u tercih ederek alacağınız Tiran uçak bileti size güvenilir, zamanında gerçekleşen ve konforlu bir uçuş imkanı sunmaktadır. Gezi planınızı ertelemeden Tiran kültürünü daha yakından görmek ve yaşamak için siz de Tiran’a gelebilirsiniz.

Tiran, Arnavutluk sınırları içinde bulunan bir şehirdir. Arnavutluk’un en büyük şehri olmasının yanı sıra başkent konumunda olduğu verilen bilgiler arasındadır. Şehir içinde yaşayan insan sayısına bakıldığında 421.286 insanın yaşadığı görülür. Ülke de sahil kesimine ulaşmak adına bir geçiş yolu niteliğinde olan bu şehir her açıdan kendini geliştirmiş konumda karşımıza çıkmaktadır. Şehir pek çok kamu kurumlarına, özel üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Bu açıdan bakıldığında şehir içinde pek çok okuryazar insanın bulunduğunu da söylemek mümkündür. Şehir içinde dört yapay göl bulunmaktadır. bu gölleri Tiran Yapay Gölü, Paskuqani Gölü, Farka Gölü ve Tufina Gölü olarak sıralayabiliriz. Şehir siyasi, ekonomik ve kültürel yaşam alanları içinde ülkenin merkezi haline gelmiştir. Kenti subtropikal ilkim karşılamaktadır. Bu iklime göre yaz ayları sıcak ve orta derece de bir hava ile karşılaşırken,  kış ayları ise serin ve yağışlı geçmektedir.

Roma - Tiran Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Roma - Tiran arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 1 saat 20 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Roma - Tiran arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 610 KM kadardır.
Roma ve Tiran arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Roma - Tiran arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Air France, Etihad Airways, KLM, Delta Air Lines, Air Serbia, Air Albania, Alitalia, Bulgaria Air, Wizz Air Hungary firmalarıdır.
Roma - Tiran arasında Ciampino, Fiumicino, Nene Tereza Intl havalimanları kullanılmaktadır.

Tiran Hava Durumu

 • orta şiddetli yağmur
  Sal
  orta şiddetli yağmur
  12°C
 • açık
  Çar
  açık
  17°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  17°C
 • parçalı az bulutlu
  Cum
  parçalı az bulutlu
  18°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  18°C

Haritada Tiran