Roma Frankfurt Uçak Bileti

Roma - Frankfurt Arasında Uçan Havayolları

En Ucuz Roma - Frankfurt Uçak Biletleri

Roma - Frankfurt Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Roma - Frankfurt Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!

Roma Hakkinda

Roma, İtalya’nın Lazio bölgesinin başkenti olmakta ve şehir statüsünün yanında özel komün özelliği de bulunmaktadır. Katoliklerin ruhani lideri olan Papa’nın da bulunduğu bağımsız bir devlet olan Vatikan’ı da içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle Roma iki devletin birden başkenti olmaktadır. Avrupa’nın yüz ölçümü olarak en kalabalık şehirleri arasında yer almakta bunun yanında tek başına İtalya’nın milli gelirinin yüzde 6,5’ini karşılar. Üzerinde yedi adet tepesi bulunan Roma, tarihi ve simgesel yerleri ile oldukça zengin bir kenttir. Antik dönemlere ait çok önemli medeniyet kalıntılarının yer aldığı şehirde mutlaka görülmesi gereken pek çok tarihi eser bulunmaktadır. Kolezyum, Panteon, Centro Storico gibi yerlerin yanında açık hava müzesi olabilecek mekânları da barındırmaktadır.

Frankfurt Hakkinda

Roma Frankfurt uçak bileti Frankfurt, Main nehri kenarında kurulmuş bir Almanya şehridir. Avrupa çapında önemli bir fuar, finans merkezi olmaktadır. Ayrıca Avrupa genelinde en yüksek gökdelenlere sahip olan şehir olmakta ve bu gökdelenler genellikle bankalara ait olmaktadır. En yükseğinin ismi ise Commerbank Tower olmaktadır. Satın alam gücü baz alındığında Avrupa’nın en zengin kenti de olmakta ve dünyanın en yaşanılabilen kentleri sıralamasında 7. Olarak yer almaktadır. Almanya’nın en yoğun iş bölgesinin olduğu şehir olmakta ve ülkenin en büyük beşinci şehri olmaktadır. Alte Oper, Römerberg meydanı, St. Paul kilisesi, Main Tower, Goethe’nin evi, Frankfurt Dom katedrali de en meşhur turistik alanları içerisinde yer almaktadır.

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

950 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

1 saat 40 dakika

Frankfurt Yerel Saat

04:15

Frankfurt Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  1°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  1°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  3°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  4°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  4°C

Haritada Frankfurt