Montreal Brüksel Uçak Bileti

Montreal - Brüksel Arasında Uçan Havayolları

En Ucuz Montreal - Brüksel Uçak Biletleri

Montreal - Brüksel Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Montreal - Brüksel Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!

Montreal Hakkında

Montreal, Kanada’ya ait şehirlerarasında ikinci büyük kent olmaktadır. Paris’in dışında Fransızca konuşulan en geniş kentte olmaktadır. Büyük göllerin Atlas okyanusuna bağlandığı kısımda Lawrence denizyolu üzerinde yer alan şehir, bu alanda bulunan liman kenti olarak ta büyük bir öneme sahiptir. Dünyanın en saygın üniversiteleri arasında yer alan McGill Üniversitesi de bu şehirde bulunmaktadır. Şehir müzik, sinema ya da kültürel aktivitelerde dünyanın ilk sıralarında yer alan bir popülariteye sahiptir. Kuzey Amerika’nın en Avrupalı şehri olarak ta bilinmektedir. Oldukça modern bir şehir yapılanmasına sahip olsa da tarihi mekânları da olduğu gibi koruyarak eşsiz hazineler barındırmaktadır. Gezilebilecek yerleri arasında Mont- Royal Dağı, Lachine Canal, Botanik bahçesi gibi mekânlar yer almaktadır.

Brüksel Hakkinda

Montreal Brüksel uçak bileti Brüksel, birkaç yüzyıl öncesine kadar bataklık olan bir alan iken, yapılan ıslah çalışmaları sonucunda Belçika’nın en önemli şehri haline gelmiştir. Ülke içerisinde bulunan üç büyük eyaletten biri olan şehirde AB Komisyonu ve AB Bakanlar Konseyinin resmi kurumları da bulunmaktadır. Ayrıca Avrupa Parlamentosu çalışmalarını da dönüşümlü olarak çalışmalarını bu şehirde sürdürmektedir. Ülke içerisinde genel olarak Fransızca konuşulmakta, bunun yanında ise azınlıklarca Flemenkçe de konuşulmaktadır. Gece- gündüz sürekli hareket halinde olan şehir içerisinde gezilip görülebilecek çok özel mekânlarda bulunmaktadır. Bunlar arasında Grand Place, Bürüksel Belediye Binası, Manneken Pis, Aromium, Mini Europe, Belçika kraliyet sarayı sayılabilir. Ayrıca kültürel ve sanatsal alanda da müzelere sahip olmaktadır.

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

5530 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

8 saat 10 dakika

Brüksel Yerel Saat

01:03

Brüksel Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  4°C
 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  0°C
 • az bulutlu
  Cmt
  az bulutlu
  -1°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  -1°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  -2°C

Haritada Brüksel