Mexico City - Cancun Uçak Bileti

Mexico City - Cancun Arasında Uçan Havayolları

4O ABC Aerolineas
Y4 Volaris
VB Aeroenlaces Nacionales

Meksiko Hakkında

Meksiko, federal yönetimin merkezi olarak bilinmekte ve Meksika’nın başkenti olarak tanımlanmaktadır. Dünyanın havası en kirli şehirleri arasında yer almakta ve artan nüfus karşısında yerleşim alanlarının da hızla artması ile ülkedeki nüfus yoğunluğu da hızla artmaktadır. Çelik ve camlardan üretilen yeni yapılan betonarme evlerin yerini almakta, ülkenin sanayi istihdamının yarısı da bu şehir içerisinde karşılanmaktadır. Sömürge dönemi yapılarına bakıldığında kent tarihi eserler bakımından oldukça zengindir. Gezilip görülecek alanlar arasında tarihi Zocala Meydanı, La Catedral, Başkanlık Sarayı, Uluslararası Antropoloji müzesi, Çekirge tepesi, Temple Mayor müzesi gibi mekânlar yer almaktadır. Bunların yanında Unesco dünya mirası içerisinde yer alan Xochimilco kanal turu da turistlerin ilgi odağı mekânları arasında bulunmaktadır.

Cancun Hakkinda

Cancun, Quintana Roo eyaletine bağlı olan bir Meksika kenti olmaktadır. Tatil kenti olarak oldukça popüler bir şehir olarak ta ilgi görmektedir. Kıyı kesimlerinde beyaz kumlu plajlaı bulunmakta ve mercan kayaları, palmiye koruları ile de doğa severlerin akın ettiği bir şehir olmaktadır. Şehir merkezi içerisinde 150’yi aşan oteller bulunmakta ve yıllık olarak yaklaşık dört milyon turisti ağırlamaktadır. Bu otellerde farklı bütçelere özel konaklama imkanları verilebilmektedir. Ayrıca turistlerin diğer bir uğrak noktası olan Maya Rivierasına bölgesine de açılan kapı konumundadır. Şehrin ana karasında uluslar arası havaalanı da bulunmaktadır. L şeklindeki yer şekilleri ile turistler tarafından en çok tercih edilen uğrak alanlarının başında gelmektedir.

En Ucuz Mexico City - Cancun Uçak Bileti Fiyatları

Mexico City - Cancun Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Mexico City - Cancun Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Aeroenlaces Nacionales Meksiko - Cancun 26 Ağustos 2022 1.115,26 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

1290 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

2 saat 10 dakika

Cancun Yerel Saat

06:32

Cancun Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  25°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  27°C
 • açık
  Paz
  açık
  27°C
 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  27°C
 • parçalı az bulutlu
  Sal
  parçalı az bulutlu
  27°C

Haritada Cancun