Medine Uçak Bileti Al

Medine Uçak Bileti Fiyatları

Medine Hakkında

Resmi adı “aydınlanmış şehir” anlamına gelen Medine-i Münevvere olan Medine, İslam aleminde önemli olan üç şehirden ikincisidir. Aynı zamanda “Peygamber Şehri” olarak da bilinir. Medine’yi önemli kılan diğer özelliği ise tarihteki ilk İslam Devletine İslami ekonomi modeli ve hükümet yapısının geliştirildiği şehir olarak başkentlik yapmasıdır.  Suudi Arabistan’ın Medine Eyaletinin başkenti olan şehir, 1.488.782 kişilik nüfusuyla ülkenin en kalabalık 4. şehridir. İslam kültür ve medeniyet beşiği kabul edilen Medine, Umre zamanında 1,5 milyonun üzerinde turist ağırlamaktadır. Arapça konuşulan şehirde İslam kültürü ve mimarisine ait birçok kutsal mekan ve tarihi yapı içermektedir. Medine’de İslam’a ait ilk mimarı yapıları görmeniz mümkündür. Kutsal mekanlarına yalnızca Müslüman kişilerin ziyaret etmesine izin verilmektedir. Yalnızca mimarisi ve tarihiyle büyüleyici olmakla kalmayan şehir aynı zamanda tüm Arap mutfağına ait lezzetlerini de tatmanıza olanak sağlamaktadır.   İklimi yazları çok sıcak kışları çok soğuk olan Medine’ye gitmek için en uygun zamanın bahar ayları olduğunu düşünüyoruz. Ancak gündüz sıcak akşamları serin olduğu için yanınıza hırkanızı almayı unutmayın. Siz de İslam mimarisi ve kültürüne ilgi duyuyor veya Hacca ya da Umre’ye gidecekseniz Medine uçak bileti fiyatları için bilet.com fırsatlarına göz atabilirsiniz.

MEDİNE’DE GEZİLECEK YERLER

Medine barındırdığı muhteşem tarihi yapılar sebebiyle ve İslam dünyasında önemli bir yeri olduğu için birçok uğrak noktası vardır. En önemli gezilecek yerleri sizler için aşağıda listeledik:

-Kuba Camii: Medine denildiğinde akla gelen  camiiden birisidir. İslamda inşa edilen ilk camii olmakla birlikte inşaatında bizzat Hz. Muhammed çalıştığı için İslam’da yeri oldukça önemlidir.
-Mescidi Nebevi: İçerisinde Hz. Muhammed, Hz. Ömer ve Hz. Ebu Bekir’in mezarı bulunan camii erkeklere her saat açıkken kadınlara sabah ve öğlen namazından sonra ziyarete açıktır. Hadise göre burada kılınan namaz dünyadaki bütün camiilerde kılınan namazdan daha hayırlıdır.
-Cennet Bahçesi): Mescidi Nebevi içerisinde bulunan Cennet Bahçesi, Hz. Muhammed’in Cuma Hutbesini verdiği yerdir. Camiideki tek yeşil halının bulunduğu yer burasıdır.
-Uhud Dağı: Hac ve Umre sırasında mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Uhud savaşı burada gerçekleşmiştir.
-Mada’in Saleh: İslamiyet öncesine ait olan arkeolojik bir sit alanıdır. UNESCO Dünya Mirasları listesindedir.
Burada listelediklerimiz dışında Yedi Mescidler, Mescid-i Kıbleteyn, Cennet-ül Baki, Medine Müzesi gibi birçok İslam’a ait önemli ve kutsal yerler bulunmaktadır. Siz de İslam’a ait bu güzel ve tarihi yerleri merak ettiyseniz sayfamızdan Medine uçak bileti alıp hemen bu harika yerleri gezebilirsiniz.

MEDİNE UÇAK BİLETİ FİYATLARI

 Sizlere en kaliteli ve uygun bilet fiyatlarını sunmayı amaçlayan bilet.com ile Medine uçak seferleri şekilde sizleri beklemekte.  Konforlu, güvenli ve maddi açıdan kafanızın rahat olacağı bir uçuş için bilet.com fırsatlarıyla en uygun Medine uçak biletlerine ulaşabilirsiniz.

Medine, İslam Dini için oldukça büyük bir öneme sahip olan bir şehirdir. Suudi Arabistan da Hicaz Bölgesinde Mekke’nin kuzeyinde yer alan bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle insanların hac ve umre mevsimlerinde sıkça ziyaret ettikleri bir bölge olduğu bilinir. Medine de Türk eserleri olarak sadece Amberiye mescidi ve el-Muazzem Tren İstasyonunun yer aldığı bilinir. Tarih içinde de oldukça önemli bir yere sahip olan şehir pek çok savaş atlatmıştır. Şehrin görülmeye değer pek çok yeri bulunmaktadır. Bunların kimi ziyaret kimi ise ibadet amaçlı olduğu bilinir. Din konusunda oldukça gelişmiş olan bu şehirde pek çok mescid, kabristan, camiye rastlamak mümkündür. Müslümanların ilk inşa ettikleri mescid Küba Mescidi olarak bilinmektedir. Bulut mescidi olarak adlandırılan Mescid-i Gamame görülmesi gereken önemli yerlerden biridir. Bunun yanı sıra Uhud Dağı, Cennet-ül Baki, Cuma Mescidi, Ömer Mescidi gibi pek çok yerinde bulunduğu bilinir.

En Uygun Medine Uçak Biletleri

Medine Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Nas Air Riyadh - Medine 1.894,88 TL
Saudi Arabian Airlines Cidde - Medine 3.611,09 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Medine 6.035,65 TL
Qatar Airways İstanbul - Medine 7.261,15 TL
Türk Hava Yolları Gaziantep - Medine 7.753,55 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Medine 7.783,64 TL
Türk Hava Yolları Konya - Medine 7.894,47 TL
Türk Hava Yolları Malatya - Medine 7.899,83 TL
Türk Hava Yolları Sivas - Medine 8.636,18 TL
Türk Hava Yolları Sinop - Medine 8.644,53 TL
Egyptair Atina - Medine 9.197,51 TL
Pegasus Bodrum - Medine 9.531,55 TL
Türk Hava Yolları Tokat - Medine 9.988,33 TL
Türk Hava Yolları Alanya - Medine 10.058,99 TL
Pegasus Adana - Medine 10.167,51 TL

Medine Yönüne Uçan Havayolları

Medine Hava Durumu

 • açık
  Cmt
  açık
  21°C
 • açık
  Paz
  açık
  18°C
 • açık
  Pzt
  açık
  20°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  20°C
 • açık
  Çar
  açık
  19°C

Haritada Medine

Medine Yönüne Uçuşlar