Medine - Dubai Uçak Bileti

Medine - Dubai Uçuş Bilgileri

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Dubai Yerel Saat 12:13
Yaklaşık Uçuş Süresi 2 saat 40 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 1580 KM

Medine - Dubai Tahmini Uçak Bileti Fiyatları

Aylık Tahmini Fiyat

Hızlı Erişim

Medine - Dubai Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Popüler Dubai Uçak Biletleri

PC Pegasus 07 Ekim 2023
Medine Adana 5.195 TL
Satın Al
PC Pegasus 23 Kasım 2023
Medine Ankara 15.498 TL
Satın Al
XY Nas Air 24 Kasım 2023
Medine İstanbul 12.975 TL
Satın Al
PC Pegasus 20 Ekim 2023
Medine İzmir 5.052 TL
Satın Al
SV Saudi Arabian Airlines 08 Mart 2024
Medine Kahire 3.991 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 23 Kasım 2023
Medine Malatya 8.429 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 23 Kasım 2023
Medine Sivas 9.698 TL
Satın Al
FZ Flydubai 08 Ekim 2023
Medine Taşkent 12.097 TL
Satın Al
PC Pegasus 25 Ekim 2023
Adana Dubai 3.861 TL
Satın Al
J9 Jazeera Airways 16 Ekim 2023
Alexandria Dubai 2.653 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 30 Aralık 2023
Ankara Dubai 6.303 TL
Satın Al
PC Pegasus 22 Ocak 2024
Antalya Dubai 17.610 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 23 Ekim 2023
Aşkabat Dubai 15.480 TL
Satın Al
PC Pegasus 15 Kasım 2023
Bodrum Dubai 5.263 TL
Satın Al
PC Pegasus 17 Kasım 2023
Dalaman Dubai 5.412 TL
Satın Al
G9 Air Arabia 04 Ekim 2023
Doha Dubai 7.449 TL
Satın Al
J2 Azerbaijan Airlines 13 Ekim 2023
Duşanbe Ντουμπάι 6.834 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 28 Ağustos 2024
Erzurum Ντουμπάι 9.505 TL
Satın Al
XQ SunExpress 01 Ekim 2023
Gaziantep Dubai 6.477 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 28 Ekim 2023
Hakkari Ντουμπάι 15.951 TL
Satın Al

Medine Hakkında

Resmi adı “aydınlanmış şehir” anlamına gelen Medine-i Münevvere olan Medine, İslam aleminde önemli olan üç şehirden ikincisidir. Aynı zamanda “Peygamber Şehri” olarak da bilinir. Medine’yi önemli kılan diğer özelliği ise tarihteki ilk İslam Devletine İslami ekonomi modeli ve hükümet yapısının geliştirildiği şehir olarak başkentlik yapmasıdır.  Suudi Arabistan’ın Medine Eyaletinin başkenti olan şehir, 1.488.782 kişilik nüfusuyla ülkenin en kalabalık 4. şehridir. İslam kültür ve medeniyet beşiği kabul edilen Medine, Umre zamanında 1,5 milyonun üzerinde turist ağırlamaktadır. Arapça konuşulan şehirde İslam kültürü ve mimarisine ait birçok kutsal mekan ve tarihi yapı içermektedir. Medine’de İslam’a ait ilk mimarı yapıları görmeniz mümkündür. Kutsal mekanlarına yalnızca Müslüman kişilerin ziyaret etmesine izin verilmektedir. Yalnızca mimarisi ve tarihiyle büyüleyici olmakla kalmayan şehir aynı zamanda tüm Arap mutfağına ait lezzetlerini de tatmanıza olanak sağlamaktadır.   İklimi yazları çok sıcak kışları çok soğuk olan Medine’ye gitmek için en uygun zamanın bahar ayları olduğunu düşünüyoruz. Ancak gündüz sıcak akşamları serin olduğu için yanınıza hırkanızı almayı unutmayın. Siz de İslam mimarisi ve kültürüne ilgi duyuyor veya Hacca ya da Umre’ye gidecekseniz Medine uçak bileti fiyatları için bilet.com fırsatlarına göz atabilirsiniz.

MEDİNE’DE GEZİLECEK YERLER

Medine barındırdığı muhteşem tarihi yapılar sebebiyle ve İslam dünyasında önemli bir yeri olduğu için birçok uğrak noktası vardır. En önemli gezilecek yerleri sizler için aşağıda listeledik:

-Kuba Camii: Medine denildiğinde akla gelen  camiiden birisidir. İslamda inşa edilen ilk camii olmakla birlikte inşaatında bizzat Hz. Muhammed çalıştığı için İslam’da yeri oldukça önemlidir.
-Mescidi Nebevi: İçerisinde Hz. Muhammed, Hz. Ömer ve Hz. Ebu Bekir’in mezarı bulunan camii erkeklere her saat açıkken kadınlara sabah ve öğlen namazından sonra ziyarete açıktır. Hadise göre burada kılınan namaz dünyadaki bütün camiilerde kılınan namazdan daha hayırlıdır.
-Cennet Bahçesi): Mescidi Nebevi içerisinde bulunan Cennet Bahçesi, Hz. Muhammed’in Cuma Hutbesini verdiği yerdir. Camiideki tek yeşil halının bulunduğu yer burasıdır.
-Uhud Dağı: Hac ve Umre sırasında mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Uhud savaşı burada gerçekleşmiştir.
-Mada’in Saleh: İslamiyet öncesine ait olan arkeolojik bir sit alanıdır. UNESCO Dünya Mirasları listesindedir.
Burada listelediklerimiz dışında Yedi Mescidler, Mescid-i Kıbleteyn, Cennet-ül Baki, Medine Müzesi gibi birçok İslam’a ait önemli ve kutsal yerler bulunmaktadır. Siz de İslam’a ait bu güzel ve tarihi yerleri merak ettiyseniz sayfamızdan Medine uçak bileti alıp hemen bu harika yerleri gezebilirsiniz.

MEDİNE UÇAK BİLETİ FİYATLARI

 Sizlere en kaliteli ve uygun bilet fiyatlarını sunmayı amaçlayan bilet.com ile Medine uçak seferleri şekilde sizleri beklemekte.  Konforlu, güvenli ve maddi açıdan kafanızın rahat olacağı bir uçuş için bilet.com fırsatlarıyla en uygun Medine uçak biletlerine ulaşabilirsiniz.

Medine, İslam Dini için oldukça büyük bir öneme sahip olan bir şehirdir. Suudi Arabistan da Hicaz Bölgesinde Mekke’nin kuzeyinde yer alan bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle insanların hac ve umre mevsimlerinde sıkça ziyaret ettikleri bir bölge olduğu bilinir. Medine de Türk eserleri olarak sadece Amberiye mescidi ve el-Muazzem Tren İstasyonunun yer aldığı bilinir. Tarih içinde de oldukça önemli bir yere sahip olan şehir pek çok savaş atlatmıştır. Şehrin görülmeye değer pek çok yeri bulunmaktadır. Bunların kimi ziyaret kimi ise ibadet amaçlı olduğu bilinir. Din konusunda oldukça gelişmiş olan bu şehirde pek çok mescid, kabristan, camiye rastlamak mümkündür. Müslümanların ilk inşa ettikleri mescid Küba Mescidi olarak bilinmektedir. Bulut mescidi olarak adlandırılan Mescid-i Gamame görülmesi gereken önemli yerlerden biridir. Bunun yanı sıra Uhud Dağı, Cennet-ül Baki, Cuma Mescidi, Ömer Mescidi gibi pek çok yerinde bulunduğu bilinir.

Dubai Hakkinda

Medine Dubai uçak bileti Dubai, dünya genelinden en çok turist ağırlayan şehirleri arasında olmakta ve adeta çöl ortasında kurulan yapay bir cennet olarak insanı şaşırtan gökdelenleri ile paranın gücünü hissettirmektedir. Birleşik Arap Emirliklerinin yedi bölgesinden biri olan şehir, petrol zengini olmakta ve ekonomisinin bu açıdan giderek yükseldiği söylenebilmektedir. Ticari ve kültürel açıdan bakıldığında Basra körfezi ve orta doğuda yer alan bu şehir, kozmopolitik bir alan olmakta ve geniş ölçekli inşaat projeleri, sportif karşılaşmaları ile adı hep dünya gündeminde olmaktadır. Dünyanın en yüksek binasına sahip olan Dubai, yüksek binaları ve gökdelenlerinin yanında insan eli ile yapılan Palmiye adaları ile de dünyanın önde gelen alışveriş merkezlerine de sahip olmaktadır.

Medine - Dubai Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Medine - Dubai arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 2 saat 40 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Medine - Dubai arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 1580 KM kadardır.
Medine ve Dubai arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Medine - Dubai arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Pakistan International, Emirates, Nas Air, Jazeera Airways, Saudi Arabian Airlines, Flydubai firmalarıdır.
Medine - Dubai arasında Sharjah/Dubai Bus Service, Dubai Creek Spb, Al Maktoum Intl, Dubai Intl, Minhad Ab, Dubai Marina Mall Bus Station, Dubai Bus Station, Jebel Ali Free Zone, Madinah havalimanları kullanılmaktadır.