Madagaskar Adası Uçak Bileti Satın Al

Madagaskar Adası Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Indian/Antananarivo

TRANSLATOR

Dil

Para birimi

Telefon kodu

261

Başkent

Antananarivo

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Madagaskar Adası arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Ambalabe, Ambatolahy, Ambatomainty, Ambatondrazaka, Ambilobe, Ambohibary, Ampampamena, Ampanihy, Analalava, Andapa, Andriamena, Ankaizina, Ankavandra, Ankazoabo, Ankokoambo, Antsalova, Antsirabato, Antsirabe, Antsoa, Arrachart, Befandriana, Bekily, Belo Tsiribihina, Besakoa, Besalampy, Betioky, Doany, Farafangana, Fascene, Fianarantsoa havalimanı Madagaskar Adası uçuşlarında kullanılır.
Madagaskar Adası Uçak Bileti

Madagaskar Adası Hakkında

Lemurlar, baobab ağaçları, yağmur ormanı, çöl, trekking ve dalış: Madagaskar açıkhava severler için bir rüya noktası – ve eğlencenin yarısı bu inanılmaz atraksiyonlara ulaşmak.

Destansı Manzaralar

Dikkat çekici direy ve bitey inanılmaz çeşitlilikteki destansı manzaralar ile tamamlanmıştır: yağmur ormanı ve çöl arasında sadece 300 kilometre vardır. Dünya üzerinde çok az yer bu denli yoğun çok değişen bir manzara sunmaktadır. Kumtaşı kanyonları, kireçtaşı karstları, dağlar, taraçalı pirinç tarlaları ile geçişli verimli tepeler, -yağmur, kuru, dikenli- her çeşit ormanlar ve ülkeye “Kırmızı Ada” lakabını veren laterit dolu topraklar bulunmaktadır. 5000 kilometrelik sahil şeridiyle yer yer turkuaz ve tertemiz, diğer zamanlarda tehlikeli olan deniz hiçbir zaman çok uzak değildir.

Vahşi Hayat

Madagaskar eşsizdir: Bilinen bütün hayvan ve bitkilerin %5’I burada ve yalnızca burada bulunabilir. Adanın öne çıkan hayvanı kesinlikle lemurdur; ancak daha pek çok tuhaf ve harika yaratklar bulunuyor: esrarengiz fossa (kedimsi), renkli ve kamufle bukalemunlar, tuhaf şekilli böcekler, hareketli kurbağalar, ağırbaşlı endam ve kaplumbağalar, birkaç köpekbalığı türü ve kış aylarında ortaya çıkan kambur balinalar. Ağaç ve bitkiler baobab ağaçlarını, yelpazeleyen ravinaları (gezginlerin palmiyesi), yüzlerce orkidi ve çöl güneyinin dikenli ormanlarını göze çarpar biçimde şekillendirecek kadar etkileyicidirler.

Kültürel Kavrayışlar

Madagaskar Hint Okyanusu’nun çeşitli köşelerinden peş peşe gelen göçmen dalgaları ile dolmuştur. Bu kültürel buluşma noktası ataların ruhlarını kutsayan karışık rituel ve inanç gruplarına dönüşmüştür. Gezginler için, famadihanaya (akrabaların atalarıyla iletişim kurabildiği geleneksel mezardan çıkarma ve tekrar gömme) seyahatin öne çıkan noktası olabilir. Antananarivo’nun kutsal tepelerinden Sainte Marie Adası’nın korsan hikayesine kadar keşfedilecek çok fazla tarih de vardır.

Neden Madagaskar’ı Seviyorum?

Emilie Filou, Yazar

Madagaskar diğer seyahat ettiğim yerlere hiç benzemiyor – olağanüstü bir şekilde güzel, büyüklüğüne rağmen (Fransa’ya benzer) şaşırtıcı bir biçimde çeşitli ve hala bozulmamış. Ülkenin geniş toprakları neredeyse ıssız ve nadiren keşfedilmiş ve hiçbir şey kolay gelmiyor. Ancak bu onu çok eşsiz ve çekici yapıyor. Ayrıca gerçek şu ki tozlu dört çeker içinde gidilen ya da çamurlu yollar üzerinde asalak defedilen bir gün sonrası enfes bir rom ile süslenmiş kaliteli Avrupa restorana layık bir yemek size servis edilebilir – işte bu kesinlikle bana göre bir seyahat!

Ada Maceraları

Madagaskar’ın hakkını vermek zorlu olabilir (ve pahalı): dünyanın dördüncü büyük adasıdır ve yolları kasvetlidir. Yine de maceradan keyif alanlar için eşsiz bir noktadır: arazi sürüşü olağanüstüdür, yılda sadece birkaç yüz ziyaretçinin geldiği ulusal parklar, yağmur sezonunda özerklikte yaşayan bölgeler ve çok uzak olduğu için özel uçak ya da tekneyle gitmek zorunda kalacağınız tesisler bulunmaktadır. Zaman ayırabileceğinizden daha fazla aktiviteler de vardır: trekking, dalış, dağ bisikleti, uçurtma sörfü, kaya tırmanışı, aklınıza gelebilecek her şey. Ah, ve bol miktarda doğal havuzlar, plajlar ve dinlenebileceğiniz hamaklar da vardır.

Madagaskar Adası Yönüne Uçan Havayolları