Brüksel Porto Uçak Bileti

Brüksel - Porto Uçuşu

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Porto Yerel Saat 13:57
Yaklaşık Uçuş Süresi 2 saat 30 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 1460 KM

Brüksel - Porto Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz Brüksel - Porto Uçak Biletleri

Brüksel - Porto Uçak Bileti Almak için Tüm Havayolu Şirketleri ve Brüksel - Porto Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com 'da.

Brüksel Hakkinda

Brüksel, birkaç yüzyıl öncesine kadar bataklık olan bir alan iken, yapılan ıslah çalışmaları sonucunda Belçika’nın en önemli şehri haline gelmiştir. Ülke içerisinde bulunan üç büyük eyaletten biri olan şehirde AB Komisyonu ve AB Bakanlar Konseyinin resmi kurumları da bulunmaktadır. Ayrıca Avrupa Parlamentosu çalışmalarını da dönüşümlü olarak çalışmalarını bu şehirde sürdürmektedir. Ülke içerisinde genel olarak Fransızca konuşulmakta, bunun yanında ise azınlıklarca Flemenkçe de konuşulmaktadır. Gece- gündüz sürekli hareket halinde olan şehir içerisinde gezilip görülebilecek çok özel mekânlarda bulunmaktadır. Bunlar arasında Grand Place, Bürüksel Belediye Binası, Manneken Pis, Aromium, Mini Europe, Belçika kraliyet sarayı sayılabilir. Ayrıca kültürel ve sanatsal alanda da müzelere sahip olmaktadır.

Porto Hakkında

Porto, Portekiz’in kuzey kısmında Rio Douro nehrinin ağzında bulunan bir şehirdir. Rio Doura’nın kuzey yakasında bulunana bu kent 1996 yılında Unesco tarafından Dünya mirası listesine alınmıştır. Vilayetin başkenti konumunda olduğu ve ülkenin en önemli endüstri noktası konumunda bulunduğu verilen bilgiler arasındadır. Şehir içinde Akdeniz iklimi hâkim durumundadır. Bu yüzden yaz aylarında sıcak ve kurak kışlar ise yağışlı geçmektedir. Şehrin ekonomik durumunda göz attığımız da en bilinen ihraç malı Porto Şarabıdır. Özel olarak üretilen üzümler sayesinde birbirinden güzel şarapların yapıldığı bilinir. Şehir içindeki mimari yapılara göz atıldığında bizleri Romanesk Cedofeita Kilisesi, gotik Igreja de São Francisco Kilisesi, Saint Francis, surlar kalıntıları, Merhamet kiliseleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Tren İstasyonu ve Kristal Sarayının bahçelerine anıtlar eklenmiştir.

Brüksel - Porto Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Brüksel - Porto arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 2 saat 30 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Brüksel - Porto arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 1460 KM kadardır.
Brüksel ve Porto arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Brüksel - Porto arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Etihad Airways, TAP Portugal, Air Canada, Brussels Airlines, Ryanair firmalarıdır.
Brüksel - Porto arasında Brussels , Brussels S Charleroi, Central Railway Stn, Brussels Midi Stn, Francisco Sa Carneiro havalimanları kullanılmaktadır.

Porto Hava Durumu

 • kapalı
  Per
  kapalı
  13°C
 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  14°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  12°C
 • açık
  Paz
  açık
  12°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  12°C

Haritada Porto