29 Nisan saat 19:00 itibari ile şehirler arası seyahatler izne tabi olacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bişkek - İstanbul Uçak Bileti

Bişkek - İstanbul Arasında Uçan Havayolları

Bişkek Hakkında

Bişkek, 1878 yılında Kırgızistan’da kurulan bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkenin başkenti olan bu şehirde yapılan son nüfus sayımına göre insan nüfusu 874,400 kişi olarak belirlenmiştir. Şehir bir satranç tahtası biçiminde tasarlanmış olduğu için eşsiz bir görünüm ile insanları kendine hayran bırakmaktadır. Sokakların hepsinin her iki yanında ağaçların sulanmasını sağlamak amacıyla parklar bulunmaktadır. Bu yöntem sayesinde ağaçların kolayca sulanması sağlanır. Bu sayede yaz aylarında ağaçlar gölgelik görevini üstlenmektedir. Şehrin adının nerden geldiği ile ilgili pek çok bilgi bulunmaktadır. Bunlar arasından en çok bilinenlerden biri de kırk kız efsanesinden geldiği düşünülmektedir. Efsaneye göre Kırgız halkının kırk kızdan kırk boya iki ayrı boya ayrıldığı görülür. Bişkek ismi öncelikli Pişpek olarak bilinir. Daha sonrasında değişerek Bişkek adını aldığı bilinir. Geniş yollara sahip olan şehir, Apartman bloklarının ile mermer devlet yapılarının bir arada bulunduğu bir şehirdir.

Atatürk Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul

Atatürk havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça fazla alternatife sahiptir. Birçok farklı ulaşım yoluyla şehir merkezine gitmenizi mümkün kılan araç seçenekleri, ekonomik ve lüks seçenekler olarak tercih edilebilir.


Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu ulaşım olarak, havalimanına 24 saat ulaşım sağlayan belediye otobüsleri tercih edilirse, İstanbul Kart kullanmak gerekir ve İstanbul kart ile metrobüs, metro ve otobüslere binmek mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Atatürk Havalimanı havalimanı taksi çağırmak için havalimanı kapısında bekleyen taksileri kullanabilirsiniz. 24 saat aynı taksi fiyatlarının geçerli olduğu İstanbul’da, km başına ücretlendirme yapılır ve belirli bir açılış ücreti vardır.  


Metro ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanına bağlantısı olan metro ile, Yenikapı’ya kadar gidebilirsiniz. Metro ile birçok farklı merkeze aktarma yaparak, Kabataş, Taksim gibi merkezi alanlara ulaşmanız mümkün olmaktadır.


Servis

Havataş’a verilen ihale nedeniyle Havaş ile sorun yaşansa da, Havataş 30 TL karşılığında havalimanından merkezi noktalara yolcu taşımaktadır.


Araç Kiralama

Atatürk havalimanı rent a car hizmeti almak istediğinizde 24 saat kesintisiz olarak araç kiralayabilirsiniz. 0212 465 45 50 numaradan iç ve dış hatlar için araç kiralayabilirsiniz. 

En Ucuz Bişkek - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Bişkek - İstanbul Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Bişkek - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

3730 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

5 saat 40 dakika

İstanbul Yerel Saat

05:54

İstanbul Hava Durumu

 • açık
  Cum
  açık
  17°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  18°C
 • açık
  Paz
  açık
  16°C
 • az bulutlu
  Pzt
  az bulutlu
  18°C
 • parçalı az bulutlu
  Sal
  parçalı az bulutlu
  21°C

Haritada İstanbul