Alanya Uçak Bileti

En Ucuz Alanya Uçak Biletleri

Alanya Hakkında

Antalya’nın 180 km doğusunda bulunan ve Akdeniz sahiline batıdan doğuya doğru uzanan ve yalıyarları ile meşhur olan bu bölge, denize girmek için oldukça güzel kıyılara sahiptir. Kıyı şeridinin yarısı kumsaldır ve müthiş güzellikte koyları bulunmaktadır.

488 bin kişilik nüfusu ile Gazipaşa, Antalya’ya bağlı ayrı bir şehir gibidir. Tarımla geçinen köylüler, seracılık ve muz üretimi yapmaktadır. Tamamen doğal yiyeceklerin üretildiği bu bölgede, modern bir köy izlenimi vardır. Ayrıca birbirinden güzel manzaraları da her mevsim farklı bir görsellik yaşamanızı sağlamaktadır.

İlçede açılan havalimanı ile turizm bölgesi ilan edilen bu bölgede, birçok tel inşaatı devam etmekte, yatırımlar artarak bölgenin kalkınmasını etkilemektedir. Kış dönemleri ve erken dönemde ekonomik ve en ucuz uçak bileti bulmak mümkündür


Gazipaşa Turistik Değerler

Caretta Caretta türü kaplumbağaların yumurta bıraktığı sahiller arasında olan Gazipaşa, Yalan Dünya Mağarası ile ünlüdür.

Tarihi kale ve şehir kalıntıları, bol oksijenli yaylaları ve bozulmamış doğası, yatırımlar nedeniyle zarar görmeye başlamıştır. Yaz kış ayrı güzelliği olan Gazipaşa’ya seyahat etmek isteyenler en uygun uçak bileti kampanyalarını Gazipaşa Havalimanında bulabilmektedir. Ayrıca Mersin, Anamur ya da Adana’ya gelenlerin uğrayabileceği Gazipaşa tam bir sessizlik cennetidir.

Coğrafya derslerinden merak ettiğiniz yalıyarlar, en etkileyici halleri ile bu bölgede yer almaktadır ve her gün farklı bir renge bürünen gün batımı da en güzel bu bölgede görülmektedir. Akdeniz ve Ege’nin güzelliklerinin yer aldığı Gazipaşa, hala keşfedilmemiş bir cennet olarak sahil kasabası hayal edenler için ideal bir tercih olabilmektedir.

M.Ö. 629 yılından beri deniz ticareti konusunda ilerlemiş olan bu bölgede, Selinus Antik Şehri, oldukça etkileyici kalıntılarıyla ünlüdür. Nekropol bölgesindeki kalıntılar, tarihi hamam ve köşkler de oldukça etkileyici bir tarihin izlerini taşımaktadır.

Gazipaşa Havalimanı Hakkında

Alanya’ya 45 km mesafede olan Gazipaşa havalimanı, 105 araçlık otoparka sahiptir. 1991 yılında yapımına başlanmış olan havalimanı, 2009 yılında hizmete açılmıştır. 150 kişilik yolcu uçaklarının inebileceği büyüklüğe sahip olan havalimanı, Alanya-Gazipaşa Havalimanı olarak da bilinmektedir.

Aynı zamanda Türkiye’de altından karayolu geçen ilk havalimanı da, burasıdır. Havalimanından, İstanbul, Ankara, Amsterdam, Adana, Beyrut, Kopenhag, Oslo, Stockholm, Brüksel, Amsterdam, Helsinki ve Almanya’ya uçuşlar düzenlenmektedir.

Havalimanına yakın oteller ;

  • Özyiğit Otel,

  • Delfin Otel Gazipaşa,

  • Grand Akça,

  • Selinus Beach Club,

  • Koru Beach Club,

  • Holiday Home Gazipaşa.

Gazipaşa bölgesinde Adana yönündeki yollar oldukça profesyonel bir sürücü deneyimi gerektirmektedir. Bu nedenle dikkatli bir kullanım yoksa, araçla bu bölgeye gidip gelmek tehlikeli olabilir.

Havalimanından kiralık araçlarla bölgedeki koylara gidilebilmektedir ve kültür turizmi sevenler de gezi gruplarına katılabilmektedir.

Gazipaşa Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşımın kolay olması nedeniyle, birçok toplu taşıma alternatifinden yararlanmak mümkün olabilmektedir.
 

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi fiyatları Gazipaşa terminalindeki taksiciler tarafından sabit olarak belirlenmiştir ve ilgili listeye buradan ulaşmak mümkün olmaktadır. Taksi çağırmak için 0533 632 5988 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.


Araç Kiralama

Rent Go 0242 582 73 99 ve Aytucar 0242 247 03 77 numaralı telefonlardan kiralık araç hizmeti alabileceğiniz firmalara ulaşarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz transfer hizmeti ve şoförlü araç kiralama hizmetinden de yararlanabilirsiniz.


Servis Hizmetleri

Havaş firmasının taşıma hizmetinden yararlanabileceğiniz bu bölgede uçağın inişinden 25 dakika sonra kalkış yapacak olan Havaş servislerini tercih ederek, gideceğiniz güzergaha göre seçim yapabilirsiniz. 444 0 487 numaralı telefonlardan güzergah bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

En Uygun Alanya Uçak Biletleri

Alanya Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Pegasus İstanbul - Alanya 258.19 TL
Pegasus İstanbul - Alanya 300.29 TL
Pegasus Edremit Körfez - Alanya 386.98 TL
Pegasus İzmir - Alanya 399.98 TL
Pegasus Gaziantep - Alanya 416.98 TL
Pegasus Hatay - Alanya 432.98 TL
Anadolu Jet Şanlıurfa - Alanya 435.83 TL
Pegasus Kayseri - Alanya 437.98 TL
Pegasus Elazığ - Alanya 440.40 TL
Pegasus Trabzon - Alanya 462.98 TL
Pegasus Ordu - Alanya 462.98 TL
Anadolu Jet Kars - Alanya 476.83 TL
Anadolu Jet Van - Alanya 479.75 TL
Pegasus Diyarbakır - Alanya 493.98 TL
Türk Hava Yolları Sivas - Alanya 514.07 TL

Alanya Yönüne Uçan Havayolları