Zonguldak Otobüs Bileti

Zonguldak Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adana Villa Turizm
Ali Osman Ulusoy
As Mersin Turizm
Astor Seyahat
Asya Tur
Efe Tur
Efetur
Golden Turizm
Has Turizm Ltd.
Hassoy Turizm
Kanberoğlu
Karabük Doguş

Zonguldak Hakkında

Zonguldak Yurdumuzun Batı Karadeniz kıyısında bulunan Zonguldak, zengin taş kömürü yataklarıyla ünlenmiş bir şehirdir.  Bir liman şehri olarak da önemli bir konuma sahiptir.

Karadeniz’e sınırı olan ülkelerle liman bağlantısı olan bu ilin; Alaplı, Çaycuma, Devrek, Kilimli, Kozlu ve Karadeniz Eregli olmak üzere altı ilçesi vardır. Düzce, bolu, Karabük,
Bartın ve Karadenizle sınırdaş olan Zonguldak tarihi M.Ö. 2500 yılına dayanır. Hattiler, hititler, Persler, Romalılar, Bizans, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı egemenliği yaşayan şehir Türkiye cumhuriyetinin 67 plakalı ilidir.

Mağaraları ve bu mağaraların Hıristiyan rahiplerce sığınak olarak kullanılan kutsal ibadet  mekan mağaralarıyla  birlikte, özellikle Filyos plajı ile öne çıkan şehir Filyos bölgesinin tarihi kalıntıları ile tek başına görülmeye değer bir ilimizdir. Bu bölge tarih boyunca birçok savaşa sahne olmuştur.
 

Zonguldak Otogar Hakkında

Zonguldak il merkezinin yaklaşık 1 km yakınında, Karadeniz sahiline çok yakın olan Zonguldak otogarı tek kelime ile mavi ile yeşilin dans ettiği bir konum arz eder.

Ülkenin deniz manzaralı nadir otogarlarından olan Zonguldak otogarı bazı mevsimlerde Karadeniz’in kendine özgü müziğini dinlemek için bulunmaz bir yerdir. Denizin yanı sıra yeşil doğa bir gezginin içini resmen huzur doldurur. 1990 yılında eski yerinden şimdiki alana taşınmış olan Zonguldak otogarı yıllar içinde yetersiz kalınca 2011 yılında çok kapsamlı bir tadilat geçirmiş, genişletilmiştir.

Yeni konumuyla yolcuların indi bindileri farklı alanlardan yapılmaktadır. Zonguldak otogarında birçok otobüs firmasının yazıhane ve bürosu bulunmaktadır. Bu firmalar;
 • Kamil Koç,
 • Metro,
 • Kanberoğlu,
 • Ulusoy,
 • As 74,
 • Ankara Güven,
 • Üstün Erçelik,
 • Efe Tur,
 • Düzce Güven.
 
Otogar bu şehirlerarası hizmetlerin dışında Zonguldak ilçe ve köyleri başta olmak üzere birçok komşu ilçelere de minibüs ve midibüslerle hizmet vermektedir. Büyük şehir ve uzak illere yapılan en popüler seferler birçok firma tarafından hemen her gün başta İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere, Rize’den Antalya’ya hatta Edirne’ye dek karşılıklı seferler yaparlar.

Bu seyahatler için başta en ucuz otobüs bileti fiyatları olmak üzere otogarla ilgili her türlü bilgi internetten alınabilir.
 

Zonguldak Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine 1 kilometre uzaklıkta olan Zonguldak otogarından gerek otobüs firmalarının servisleri, gerekse belediye otobüsleri ve dolmuşlarla şehrin merkezine hemen hemen her dakika ulaşmak olasıdır. Bunun dışında özel araç ve taksi seçeneği mevcuttur. Ayrıca otogardan ilçe ve köylere dolmuşlar mevcuttur.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Zonguldak terminal taksi hizmetine öğrencilere yaptığı %2 indirimle hizmetinin yanı sıra ayrıcalıklı bir hizmet zinciri sunmaktadır. 0541 37 67 67 telefonuyla ulaşabilirsiniz ve indirimli seyahatlerden yararlanabilirsiniz. Uzak ilçeler için de şoförlerle görüşerek uygun bir fiyata seyahat edebilirsiniz.


Otobüs  ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalden şehrin değişik noktalarına belediye otobüs hizmeti mevcuttur. Belediye otobüsleri başta şehir merkezi olmak üzere, Dedeman, Üniversite otogar seferleri yapmaktadır.

Otobüslerde geçerli olan Elmas Kart ile her yere kolay bir ulaşım imkanı bulunan otogardan şehir merkezine, şehir merkezinden diğer ilçelere aktarma yapabilirsiniz. Şehir içi taşımacılık için en uygun otobüs bileti Elmas Kart sistemidir.
 

Minibüsle Şehir Merkezine Ulaşım

Minibüsler;  Otogar, Bülent Ecevit Üniversitesi, Dedeman ve şehir merkezi olarak hizmet verir. Sabah 06:300 ile akşam 22:00 arasında hizmet veren minibüsler, farklı güzergahlara gitmektedir. Öğrenciler için indirim imkanı bulunmaktadır.
 

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmaları şehir merkezi, Üniversite, Dedeman güzergahında servis hizmeti vermektedir. Otobüs bileti aldığınız firmadan servis güzergahı ve saatleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

En Popüler Zonguldak Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Zonguldak Hava Durumu

 • açık
  Sal
  açık
  16°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  18°C
 • açık
  Per
  açık
  18°C
 • açık
  Cum
  açık
  17°C
 • açık
  Cmt
  açık
  17°C

Haritada Zonguldak

Zonguldak Hakkında

Nüfus
595.907
Plaka
67
Telefon Kodu
372