Tekirdağ Otobüs Bileti

Tekirdağ Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Arena Turizm
Çanakkale Truva
Çanakkale Truva Turizm
Ece Turizm
Es Es İsmail Ayaz
İstanbul Seyahat
Kale Seyehat
Metro Turizm
Pamukkale
Yolunda Turizm

Tekirdağ Hakkında

Tekirdağ Yurdumuzun Marmara bölgesinin Trakya bölümünde yer alan Tekirdağ, bir milyona yaklaşan nüfusu ile büyükşehir statüsündedir.

İstanbul, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Marmara denizi ve Karadeniz ile çevrili olan şehrin ilçeleri ise; Süleymanpaşa, Çerkezköy, Kapaklı, Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Malkara, Muratlı, Marmara Ereğlisi, Saray ve Şarköy dür. 

Ganos ve Tekir dağlarının dışında düz bir coğrafik yapıya sahiptir. Bölgenin Akdeniz ve karasal karışımı bir iklimi vardır. Bölgenin tarihi çok eskidir bu eskiliğe karşın ezici bir
Trak Tümülüsleri eserleriyle Trak başkenti sayılabilir, ancak bölgede bulunan menekşe çatağı höyüğünde  M.Ö. 4300 yılına kadar uzanan buluntular ilin çok eski medeniyetlere ev sahipliği yaptığını göstermektedir.

Sırası ile; Traklar, Makedonlar, Pers, Roma, Bizans ve Osmanlı hakimiyeti görmüştür. Şarabından rakısına, ay çiçeğinden kavununa isim yapmış olan şehrin adını taşıyan köftesi ve rakısı dünyaca üne sahiptir.
 

Tekirdağ Otogar Hakkında

Önceleri şehir içinde ve yol üzerinde bulunan otobüs firma ve yazıhaneleri, 2005 yılında kurulan otogara taşınmıştır. Türkiye’nin en kalabalık otogarlarından biri olan Tekirdağ otogarına giren ücretli otobüs sayısı 200 binin üzerindedir.

Tarihi denizi ve doğasıyla her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Tekirdağ bu yoğunluğu karşılayan bir otogara sahiptir. Türkiye’nin birçok şehrine otobüs seferlerinin yapıldığı otogar aynı zamanda çevre il ve ilçelerin minibüs ve otobüslerin de kalkış ve geliş noktasıdır.

Son durak olarak kullanılan otogardan bütün Tekirdağ ilçelerine ulaşım vardır. Her zaman İstanbul’a en ucuz otobüs bileti ile ulaşım mümkündür. Yerli ve ulusal birçok firmanın hizmet verdiği otogarda hizmet veren otobüs firmaları;
 • Akgün seyahat,
 • Çağlar turizm,
 • Ece turizm,
 • Has turizm,
 • Hisar turizm,
 • Keşan gürel,
 • Radar turizm,
 • Metro,
 • Pamukkale, 
 • İstanbul seyahat.
 
 

Tekirdağ Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın haricinde şehrin içinden geçen İstanbul Hadımköy bağlantılı; Keşan tur, Malkara birlik gibi transit minibüs seferleri otogara girmeden yol üzerinde indi bindi yaparak yollarına devam ederler.

Malkara ve Keşan güzergahındaki yolcular bu tür ulaşımı tercih ederler. Malkara birlik ve Keşan tur gibi mini minibüs firmaları şehrin bazı semtlerinde tıpkı eski sistemde olduğu gibi yolcu bekleme yazıhaneleri açmaktadır. Türkiye’nin güzel otogarlarından biri olan Tekirdağ otogarında her türlü hizmet itinalı bir şekilde verilir.

Hürriyet  mahallesinde yeşilliklerin yanı başında bulunan mavi ile bütünleşen otogar hakkında bilgilere; ( 0282) 264 05 00, ve 265 05 05 numaralı telefonlardan ulaşılabilir. Yaz aylarında en uygun otobüs bileti bulunabilmektedir.

Tekirdağ il merkezinin çeşitli semtlerinden otogara gerek otobüs firmalarının servisleri gerekse şehir içi  minibüsler ile yoğun olarak ulaşım vardır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksimetre açılış ücretleri ve km başına eklenen ücretlerle fiyatlandırılan taksilerde gece tarifesi yoktur. Bu nedenle İstanbul taksileri gibi fiyatlandırılan taksilerle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otogar taksi durağı 24 saat hizmet vermektedir ve (0282) 264 27 57 numaralı telefondan ulaşarak hizmet alınabilmektedir.


Otobüs ile Şehir  Merkezine Ulaşım

Tekirdağ otobüslerinin ana durağı olan Tekirdağ otogarı, her zaman en kolay ulaşım imkanlarını sunmaktadır. Tekirdağ otobüslerinde kullanılan akıllı biletler, her zaman daha ekonomik ulaşım sağlamaktadır.

Otogardan otobüse binerek ring yapan araçlarla merkezdeki mahallelere ve farklı ilçelere ulaşabilirsiniz. Akıllı biletlerle her zaman ekonomik ulaşım sağlayabilirsiniz. 1, 2, 3 ve 4 numaralı otobüslerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan farklı Tekirdağ ilçelerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Bilet aldığınız firmadan bilgi alarak servis hizmeti olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogardan minibüslerle de farklı ilçelere ulaşabilirsiniz. Minibüs seferleriyle Çorlu, Çerkezköy, Malkara, Marmara Ereğlisi, Hayrabolu, Ergene, Süleymanpaşa gibi bölgelere kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Popüler Tekirdağ Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Tekirdağ Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  19°C
 • açık
  Cum
  açık
  21°C
 • az bulutlu
  Cmt
  az bulutlu
  21°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  22°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  21°C

Haritada Tekirdağ

Tekirdağ Hakkında

Nüfus
937.910
Plaka
59
Telefon Kodu
282