Tekirdağ Uçak Bileti

En Ucuz Tekirdağ Uçak Biletleri

Tekirdağ Hakkında

Tekirdağ Tekirdağ, Türkiye’nin Marmara Bölgesinde bulunan Trakya yakasında yer alan Karadeniz’in bitişiğinde bulunan bir il olmaktadır. 6339 kilometrekare yüz ölçüme sahip olan Tekirdağ, 937 bin 917 kişilik bir nüfusa sahip olmaktadır.

Tekirdağ, Türkiye’nin 30 tane olan büyükşehirlerinden birisi olmaktadır. Toplam 11 adet bulunan ilçeye sahip olan Tekirdağ, birinci sınıf tarım arazisi olarak değerlendirilen topraklara sahip olmakta ve bu nedenle ülkemizde tarım alanında önemli bir boyuta sahip olma özelliğini gösterir.

Tarih açısından büyük bir kültüre sahip olan Tekirdağ iline her yıl yüzlerce turist ziyaret etmektedir. Aynı zamanda Sahip olduğu Çorlu Havalimanından Trakya’yı onlarca ülkeye bağlamakta olan Tekirdağ yine bu sayede yüzlerce insan için bir uğrak yeri olmaktadır.

Çorlu Havalimanı Hakkında

Tekirdağ, ülke içerisinde Trakya bölgesine aktif olarak yolcu taşımacılığı yapılmakta olan tek havalimanına sahip olmaktadır. Tekirdağ Çorlu Havalimanı olan bu yer, Çorlu ilçesinin doğusunda yer almakta olup şehir merkezine 15 kilometre gibi bir uzaklıkta olmaktadır.

Çorlu Havalimanı, dış hatlar ve iç hatlar terminallerinden oluşmaktadır. İç hatlar ile Türkiye’nin birçok noktasına ulaşım sağlamak mümkün olmaktadır. Sadece ufak bir bilgi olarak Ankara ve Tekirdağ arasında çalışan tek havayolu firması Anadolu Jet olmakta ve düzenli olarak günlük seferler bulunabilmektedir.

Çorlu Havalimanı sahip olduğu dış hatlar ile yoğun bir rotaya sahip olmaktadır. Birçok Güney Amerika ülkesi, Avustralya, birçok Avrupa ülkesi ve Orta Doğu ülkesine Çorlu Havalimanından uçuş bulmak mümkün olmaktadır. Genellikle Çorlu Havalimanından Dış hatlardaki ulaşımı Türk Hava Yolları firması karşılamaktadır. Yine yapılan birçok kampanya ile en ucuz uçak bileti seçeneklerine burada sahip olmak mümkün olabilmektedir.

Çorlu Havalimanı, işletme olarak küçük ve az sayıda yolcu kapasitesine sahip olmaktadır. Bu yüzden düzenli olarak her gün ya da her saat başı uçuşlar yapılmamakta bunun aksine belirli periyotlar ile uçuşlar yapılmaktadır. Genellikle yurt dışı uçuşları Ankara aktarmalı olabilmekte direk uçuşlar az sayıda olmaktadır. Bu nedenle en uygun uçak bileti bulma fırsatına sahip olunabilmektedir.

Çorlu Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Çorlu Havalimanı, şehir merkezinden sadece 15 km uzaklıkta olduğu için ulaşımı birçok farklı yollarda kolay olacak biçimde sağlanmaktadır. Genel olarak Çorlu Havalimanı ulaşım araçlarına bakacak olursak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi şehir otobüsleri, taksi, araç kiralama ve havayollarının ve özel şirket servisleri gibi birçok metot mevcut bulunmaktadır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, her uçak kalkışından iki saat önce olacak şekilde ve her uçak iniş saatine göre belirli periyotlarla şehir otobüslerini görevlendirmiştir. Bu otobüsleri kullanan kişiler şehir merkezindeki ana duraklarda inmekte ve buradan istedikleri bir yere ulaşmaları kolaylıkla mümkün olmakta ve çok cüzi bir miktarda ücret ödemesi nakit olarak bu otobüsler için yapılabilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine sadece 15 dakika olan Çorlu Havalimanı ilçenin küçük ve nüfusunun az olmasından dolayı taksi ulaşımlarında da bir avantaj sağlamaktadır. Trafik olarak çok fazla risk taşımayan bir havalimanı yoluna sahip olan şehirde, havalimanından şehir merkezine yapılan taksi yolculukları ile sadece 35 ila 40 TL arasında bir ücret tutabilmektedir.


Araç Kiralama ile Şehir Merkezine Ulaşım

Çorlu Havalimanında mevcut bulunan araç kiralama merkezlerinden kendinizde araç kiralayabilir ve araç markasına göre değişen fiyatlar ile bir ücret ödeyerek şehirde kullanmak üzere araçlara sahip olabilirsiniz.


Özel Servisler ile Şehir Merkezine Ulaşım

Anadolu jet, Çorlu Havalimanına yapacağı her sefer için şehir merkezi ile havalimanı arasında çalışan bir servis temin etmektedir. Aynı şekilde birçok özel firma yine ulaşım sağlanması amacıyla özel servisler tahsil edebilmektedirler. Ücretler genel olarak firmalara ve sundukları avantajlara göre değişim gösterebilmektedir.

En Uygun Tekirdağ Uçak Biletleri

Tekirdağ Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Pegasus Ankara - Çorlu 1.192,1 TL
Pegasus Antalya - Çorlu 1.343,94 TL
Pegasus Bodrum - Çorlu 1.406,27 TL
Pegasus İzmir - Çorlu 1.875,43 TL
Pegasus Lefkoşe - Çorlu 2.065,82 TL

Tekirdağ Yönüne Uçan Havayolları