Çorlu Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Çorlu TEQ LTBU
Kuruluş Tarihi 1998 Yolcu Sayısı 104335
Uçak Trafiği 923 Havalimanı Telefonu 0 (282) 682 40 36
Merkeze Uzaklık 13 km Havalimanı Adresi Seymen Mahallesi, 59850 Önerler Köyü Çorlu / Tekirdağ

Çorlu Havalimanı Hakkında

Çorlu Havalimanı Tekirdağ’da bulunuyor. Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 15 km olarak belirlenmiştir. 1998 yılında aktif olarak çalışan havaalanının 600 bin yolcu kapasitesi bulunuyor. İç ve dış hatlar için terminaller oluşturulmuştur. Türkiye’nin Trakya kesiminde yer alan bu havaalanı hem sivil hem de askeri havaalanı olarak kullanılıyor.

Çorlu Havalimanı Şehir Merkezi Arası Ulaşım

Havalimanına ulaşım için Çorlu havaalanı şehir merkezi arası ulaşım hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz. Sunulan bilgiler üzerinden kısa süre içinde hangi ulaşım araçları ile direkt olarak havalimanından merkeze gidebilirsiniz. 15 km’lik mesafe için kullanabileceğiniz farklı ulaşım seçenekleri olacak. Aşağıdan bilgi alabilirsiniz.

Taksi
Sıkça kullanılan ulaşım araçları arasında olan taksi, direkt olarak ulaşım sağlamanız için hizmet veriyor. Havaalanında hazır olan taksilerden birini tutarak kısa süre içinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Merkezden havalimanına gidiş için de aynı ulaşım aracını kullanmanızın mümkün olduğunu unutmayın.

Otobüs
Havaalanından kalkan otobüsler ile de merkeze gitmeniz sağlanır. Bunun için otobüs saatlerinii ve güzergahlarını incelemeniz yeterlidir. 20 dakika içinde gidecek olduğunuz yere ulaşmanız sağlanacaktır.

Yolcu Servisi
Türk Hava Yolları’na ait olan uçuşlar için direkt olarak servis de kullanabilirsiniz. Merkeze gitmek için uçuşlar ile paralel çalışan yolcu servisleri oldukça avantajlı olacaktır. Hızlı ve konforlu ulaşım için servis araçlarını tercih edebilirsiniz.

Merkezden Çorlu Havalimanı’na Ulaşım

Havalimanına merkezden mi geleceksiniz? Bunun için sunulan ulaşım seçenekleri olacak. Aşağıda verilen seçenekleri değerlendirip, direkt olarak ulaşım sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Taksi;
Şehir merkezinde bulunan herhangi bir taksi durağından direkt olarak sizi havaalanına bırakmasını isteyebilirsiniz. 24 saat hizmet veren çok sayıda taksi durağı, direkt olarak sizin istediğiniz saatte havaalanında olmanızı sağlayacaktır.

Otobüs;
Otobüs kullanarak da havaalanına gelebilirsiniz. Çorlu merkezden havaalanına nasıl gidilir sorusuna verilen yanıt üzerinden direkt olarak otobüs kullanarak havaalanına gidebilecek olduğunuzu göreceksiniz. Otobüs durakları aracılığıyla bilgi alarak direkt ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç kiralama;
Kiraladığınız aracın teslimini havaalanından yapma şansınız var. Bunun için merkezden havaalanına kadar arabayla giderek, diret olarak o alanda teslim edebilirsiniz. Araç kiralama avantajları kapsamında elde ettiğiniz bu ve buna benzer avantajlar olacaktır.

Çorlu Havalimanı Bilgileri

İç ve dış hatlar olarak tekbir bina hizmet vermektedir. Yapımı 1988 yılında olmuştur. Araç kiralama ofisleri, kayıt eşya, ankesörlü telefonlar, sağlık ünitesi gibi pek çok erilebileceğiniz avantajlar bulunur.

Çorlu Havalimanı İletişim

Tel. Santral: 0(282) 682 40 34 (40 HAT)
 
Havalimanı Müdürü (Başmüdür): 682 40 28
 
Havalimanı Müdürü (Nöbetçi): 682 40 30
 
Faks: 0(282) 682 40 29
 
Adres: Tekirdağ Çorlu Havaalanı
 
Web sitesi: http://www.corlu.dhmi.gov.tr/
 

Çorlu Havalimanı Genel Bilgiler

Bulunduğu Şehir: Tekirdağ
 
Hizmete Giriş Yılı: 1988
 
Havaalanı Statüsü: Sivil / Askeri
 
ICAO Kodu: LTBU
 
IATA: TEQ
 
Trafik Tipi: İç / Dış Hat
 
Terminalin Toplam Büyüklüğü: 6,521 m²
 
Coğrafik Koordinatları: 41°07`46"N, 27°54`23"E
 
Şehre Uzaklık: 15 km
 
Ulaşım: Otobüs, Servis, Taksi
 
Otopark Kapasitesi: 297 araç

Çorlu - Tekirdağ Hava Durumu

 • açık
  Cmt
  açık
  6°C
 • açık
  Paz
  açık
  8°C
 • açık
  Pzt
  açık
  4°C
 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  4°C
 • açık
  Çar
  açık
  4°C

Haritada Çorlu - Tekirdağ

Çorlu Havaalanı Uçuşu Olan Firmalar