Sivas - Ordu Otobüs Bileti

Sivas - Ordu Otobüs Seferleri

 • Özlem Cizre Nuh
  SIVAS
  02:00
  ORDU
  08:50
  60 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  07:30
  ORDU
  100 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  13:00
  ORDU
  100 TL
 • Metro Turizm
  SIVAS
  13:00
  ORDU
  22:50
  75 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  18:00
  ORDU
  100 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  21:00
  ORDU
  100 TL
 • Metro Turizm
  SIVAS
  21:00
  ORDU
  04:49
  75 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  SIVAS
  23:00
  ORDU
  06:50
  75 TL
 • Adiyaman Ünal
  SIVAS
  23:10
  ORDU
  05:00
  70 TL
 • Elazığ Hazar Turizm
  SIVAS
  23:30
  ORDU
  05:50
  70 TL
 • Metro Turizm
  SIVAS
  23:59
  ORDU
  08:20
  75 TL

Sivas - Ordu Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Metro Turizm
Özlem Cizre Nuh
Elazığ Hazar Turizm
Can Diyarbakır Turizm
Adıyaman Gülaras
Öz Sivas Seyahat
Tokat Yıldızı

Sivas Hakkında

Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Sivas, zaman zaman cehaletin kötü izlerini hatırlatan bir kent olsa da, tarihi açıdan oldukça önemlidir.

Dünyaca ün kazanmış olan Sivas Kangalı çiftlikleri kentin en önemli alanlarından biridir. Dünyanın en mükemmel genetiğine sahip olan bir ırk olan kangallar, Kangal ilçesinde yetiştirilmektedir.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen Sivas kentinde, buğday, arpa, çavdar ve ay çekirdeği en önemli tarım ürünleri arasındadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanı sıra arıcılık da yaygındır. Tarihi kalıntılar arasında Osmanlı ve Selçuklu eserleri yaygındır.

Gök Medrese, Sivas Kongresi Salonu, Atatürk Etnografya Müzesi, 12 Hayvanlı Takvim, Sivas odası gibi önemli alanlar turistik açıdan ilgi çekmektedir. Kurtuluş Savaşının bu önemli kararlarının alındığı kent, Madımak Katliamı ve Kangallarla anılmaktadır.

Kültürel açıdan önemli olan ve mutfağın vazgeçilmezi olan hingel, kesme aşı, Sivas köftesi gibi yiyecekler her zaman bilinmektedir.

Kentteki üniversite sayesinde nüfusta dalgalanmalar görülse de, dışarıya göç vermeye devam eden bir kenttir. 
 

Ordu Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Ordu Otogardan çıktığınızda şehir merkezinde olacağınız için otogardan şehir merkezine ulaşım konusunda bir araca da ihtiyacınız yoktur.

Ancak farklı ilçelere ulaşım söz konusu olduğunda 12 kişilik dolmuşlar, otobüsler ve servislerin yanında taksilerle de ulaşım mümkün olmaktadır. Taksi ücretleri çok pahalı değildir ve açılış ücreti artı km başına eklenen ücretlerle ulaşım sağlanır.

Giresun’a sık sık kalkan yerel otobüslerle de şehirlerarası ulaşım sağlanmakta ve her saat başı en uygun otobüs bileti ve araç bulunabilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksiler otogarın dışındaki otogar taksi merkez durağında bulunmaktadır. (0452) 233 74 77 numarasından talep edeceğiniz taksi ücretleri ile istediğiniz yere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Konforlu ve lüks bir ulaşım aracı olan taksilerle şehir merkezine ulaşmak için, taksimetre açılış ücreti ve km başına işleyen ücretler hesaplanır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Ordu belediyesinin farklı ilçelerinde otobüs seferleri düzenlenmektedir. Merkezden her ilçe ve köye ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır. Otobüslerle ulaşım için otogardan çıktığınızda ana durağa giderek farklı güzergahlara giden otobüslere binebilirsiniz.

Saat 19’dan sonra seyrekleşen otobüs seferleri ile istediğiniz her yere kısa sürede ulaşabilirsiniz ve merkeze giden tüm otobüslere binerek otogara ulaşabilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Ünye ya da farklı ilçelere giden otobüs servisleri, ücretsiz olarak hizmet vermektedir ve bilet aldığınız firmanın ücretsiz servisi olup olmadığını anlamanız için de saat ve güzergah bilgisini firmanıza sorarak öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Ordu’nun hemen hemen her bölgesine minibüslerle ulaşım sağlanmakta ve halkın büyük bir kısmı bu araçları kullanmaktadır. Minibüslerle; Toki, Hastane, Bolaman, Fatsa, Konakbaşı, Sanayi, İkizce, Fiskobirlik, Çakırtepe, Kuğukent, Stadyum, Güzelyalı, Kumbaşı gibi bölgelere kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.

En Popüler Sivas - Ordu Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Ordu Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  6°C
 • açık
  Cmt
  açık
  6°C
 • açık
  Paz
  açık
  7°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  8°C
 • açık
  Sal
  açık
  8°C

Haritada Ordu

Ordu Hakkında

Nüfus
0
Plaka
52
Telefon Kodu
452