Rize Ordu Otobüs Bileti

Rize - Ordu Otobüs Seferleri

 • Metro Turizm
  RIZE
  12:00
  ORDU
  17:00
  160,00 TL
 • Yeniden As Bafra Seyahat
  RIZE
  07:30
  ORDU
  12:40
  170,00 TL
 • Sahil Seyahat
  RIZE
  09:00
  ORDU
  14:30
  160,00 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  RIZE
  13:30
  ORDU
  18:15
  160,00 TL
 • Tokat Yıldızı Seyahat
  RIZE
  15:45
  ORDU
  20:45
  160,00 TL
 • Golden Turizm
  RIZE
  19:30
  ORDU
  00:30
  140,00 TL
 • Özlem Ardahan
  RIZE
  23:30
  ORDU
  03:30
  160,00 TL
 • Sinop Birlik Turizm
  RIZE
  07:30
  ORDU
  13:10
  150,00 TL
 • Ali Osman Ulusoy
  RIZE
  08:00
  ORDU
  13:15
  160,00 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  RIZE
  10:30
  ORDU
  15:30
  225,00 TL
 • Pamukkale Turizm
  RIZE
  15:00
  ORDU
  19:30
  240,00 TL
 • Öz Nuhoğlu Karadeniz
  RIZE
  19:15
  FATSA
  23:15
  200,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Rize - Ordu Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ali Osman Ulusoy
As Bafra
Golden Turizm
Karadeniz Golden Turizm
Lüks Karadeniz
Lüks Karadeniz Seyahat
Mahmut Lüks Deniz Turizm
Metro Turizm
Öz Elbistan
Sahil Seyahat
Ulusoy Seyahat
Yeniden As Bafra Seyahat

Rize - Ordu Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Rize Ordu arası genellikle 5 saat 0 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Rize Ordu arasında sefer yapan otobüs firmaları Ali Osman Ulusoy, As Bafra, Golden Turizm, Karadeniz Golden Turizm, Lüks Karadeniz, Lüks Karadeniz Seyahat, Mahmut Lüks Deniz Turizm, Metro Turizm, Öz Elbistan, Sahil Seyahat, Ulusoy Seyahat, Yeniden As Bafra Seyahat firmalarıdır.
Rize Ordu otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 160 TL kadardır.
En ucuz Rize Ordu otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Rize Hakkında

Karadeniz bölgesinin doğusunda yer alan ve çayı ile ünlü Rize, Karadeniz sahili ile;  Artvin, Erzurum, Bayburt ve Trabzon ile komşudur. Ülkemizin en çok yağış alan ili olan Rize zümrüt yaylaları, dereleri, zirvelerine ulaşılabilen dağları, çıkardığı ünlü isimleri ve değişik dil kültürüyle görülmesi gereken şehirlerden biridir.

Özellikle dereleri ünlüdür. Bu dereleri doğudan batıya sıralarsak: fırtına deresi, fındıklı deresi, Büyükdere, Pazar suyu, Karadere ve İyidere olarak bir sıralama yaparız. Yeşilin tüm tonlarının her yerde görülebileceği Rize dar tarım alanlarına karşın dağ bayır demeden çay bahçeleriyle kaplıdır. Bunun getirisi olarak il genelinde bulunan çay fabrikaları ile bölge ekonomisinin can damarına sahiptir.

Önceleri devlet tarafından işlenen çay günümüzde özel sektörün yatırımlarına da açılmıştır. Rize’nin ve çevre illerinin çoğunun ekmek kapısı olan çay fabrikaları bölgeye geniş bir istihdam sağlar. Doğu Karadeniz bölgesinin en pahalı ili olan Rize tarihi kaleleri ve köprüleriyle meşhurdur. 

Rize ilinin  ilçeleri ; Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Derepazarı, fındıklı, Güneysu ve Hemşin ilçeleri: ilin 330 bin olan nüfusunun sadece 118 bini kırsalda yaşar. İl alan kodu 464 olan Rize’nin plakası 53 dür.
 

Ordu Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Ordu Otogardan çıktığınızda şehir merkezinde olacağınız için otogardan şehir merkezine ulaşım konusunda bir araca da ihtiyacınız yoktur.

Ancak farklı ilçelere ulaşım söz konusu olduğunda 12 kişilik dolmuşlar, otobüsler ve servislerin yanında taksilerle de ulaşım mümkün olmaktadır. Taksi ücretleri çok pahalı değildir ve açılış ücreti artı km başına eklenen ücretlerle ulaşım sağlanır.

Giresun’a sık sık kalkan yerel otobüslerle de şehirlerarası ulaşım sağlanmakta ve her saat başı en uygun otobüs bileti ve araç bulunabilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksiler otogarın dışındaki otogar taksi merkez durağında bulunmaktadır. (0452) 233 74 77 numarasından talep edeceğiniz taksi ücretleri ile istediğiniz yere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Konforlu ve lüks bir ulaşım aracı olan taksilerle şehir merkezine ulaşmak için, taksimetre açılış ücreti ve km başına işleyen ücretler hesaplanır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Ordu belediyesinin farklı ilçelerinde otobüs seferleri düzenlenmektedir. Merkezden her ilçe ve köye ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır. Otobüslerle ulaşım için otogardan çıktığınızda ana durağa giderek farklı güzergahlara giden otobüslere binebilirsiniz.

Saat 19’dan sonra seyrekleşen otobüs seferleri ile istediğiniz her yere kısa sürede ulaşabilirsiniz ve merkeze giden tüm otobüslere binerek otogara ulaşabilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Ünye ya da farklı ilçelere giden otobüs servisleri, ücretsiz olarak hizmet vermektedir ve bilet aldığınız firmanın ücretsiz servisi olup olmadığını anlamanız için de saat ve güzergah bilgisini firmanıza sorarak öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Ordu’nun hemen hemen her bölgesine minibüslerle ulaşım sağlanmakta ve halkın büyük bir kısmı bu araçları kullanmaktadır. Minibüslerle; Toki, Hastane, Bolaman, Fatsa, Konakbaşı, Sanayi, İkizce, Fiskobirlik, Çakırtepe, Kuğukent, Stadyum, Güzelyalı, Kumbaşı gibi bölgelere kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.

En Popüler Rize - Ordu Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Ordu Hava Durumu

 • kapalı
  Cum
  kapalı
  2°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  -2°C
 • hafif kar yağışlı
  Paz
  hafif kar yağışlı
  -0°C
 • kar yağışlı
  Pzt
  kar yağışlı
  -2°C
 • kar yağışlı
  Sal
  kar yağışlı
  -4°C

Haritada Ordu

Ordu Hakkında

Nüfus
728.949
Plaka
52
Telefon Kodu
452