Niğde - Sivas Otobüs Bileti

Niğde - Sivas Otobüs Seferleri

 • Öz Sivas Seyahat
  NIĞDE
  02:00
  SIVAS
  06:20
  50 TL
 • Topçam Turizm
  NIĞDE OTOGARI
  02:15
  SIVAS OTOGARI
  06:30
  50 TL
 • Hedef Turizm
  NIĞDE
  02:29
  SIVAS
  60 TL
 • Topçam Turizm
  NIĞDE OTOGARI
  02:30
  SIVAS OTOGARI
  06:45
  50 TL
 • As Adana Seyahat
  NIĞDE OTOGARI
  02:44
  SIVAS OTOGARI
  06:59
  60 TL
 • Öz Sivas Seyahat
  NIĞDE
  02:45
  SIVAS
  07:35
  50 TL
 • Süha Turizm
  NIĞDE
  11:15
  SIVAS
  80 TL
 • Tokat Yıldızı
  NIĞDE
  12:15
  SIVAS
  70 TL
 • Hedef Turizm
  NIĞDE
  13:30
  SIVAS
  60 TL
 • Topçam Turizm
  NIĞDE OTOGARI
  14:00
  SIVAS OTOGARI
  18:35
  50 TL
 • Öz Sivas Seyahat
  NIĞDE
  14:30
  SIVAS
  18:50
  50 TL
 • As Adana Seyahat
  NIĞDE OTOGARI
  14:45
  SIVAS OTOGARI
  19:30
  60 TL
Tümünü Göster

Niğde - Sivas Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Lüks Ereğli
Metro Turizm
Öz Sivas Seyahat
Özlem Adana Turizm
Süha Turizm
Tokat Seyahat
Tokat Yıldızı
Turay Turizm
Yeni Adana

Niğde Hakkında

Elma üretimi konusunda ilk sırada yer alan Niğde, Kapadokya bölgesine dahil olan alanlar arasındadır. Deri ve halı fabrikasıyla istihdam sağlayan ve patates üretiminde de önemli bir yeri olan bu kent, antik dönemden kalma eserleriyle de oldukça meşhurdur.

Meyvecilik ve meyve bahçeleri ile ünlü olan Niğde, her zaman tarımla geçinen bir kent olmuştur. Tarım yanında sanayi de etkili olmaya başlamıştır. Meşhur Niğde Gazozu da bu fabrikada üretilmektedir.

Türkler öncesi eserler ve Osmanlı dönemi eserlerinin incelenebileceği Etnografya Müzesi, kilise ve harabeler, manastırlar, Roma devri kalıntıları ile turizm açısından önemli kültürel değerlere sahiptir.

Niğde tavası, kaygana, mangır çorbası, aşure ve incir tatlısıyla meşhur bir mutfağı vardır. Meyve ve sebzeler, süt ürünleri mutfağın en önemli demirbaşlarıdır. Patateslerin ülke ihtiyaçlarının yüzde 25’ini karşılaması ekonomik açıdan oldukça önemlidir.

Kapadokya’nın sınırları içinde olan Niğde turistik açıdan tanıtımının yeterince yapılmaması nedeniyle çok fazla ilgi çekmemektedir. 

Sivas Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Sivas Yılın her vaktinde kalabalık olan Sivas otogarında, her gün onlarca sefer yapılmaktadır. Yerel ve ulusal otobüs şirketlerinin araçlarıyla yakın iller ve büyükşehirlere ulaşım sağlanmaktadır.

Otobüs ve minibüslerle ulaşım en iyi şekilde sağlanabilmektedir. Taksi de özellikle geç saatlerde toplu ulaşım ortadan kalktığı için tercih edilen bir ulaşım şeklidir. Sivas kentinde de birçok kentte olduğu gibi toplu taşımada kent kart kullanılmaktadır.

Kent kart kullanımı, her zaman avantajlı ve en uygun otobüs bileti kullanımı için gereklidir. Minibüsler de öğrenci ve tam olarak ücretlendirme yapılmakta her yere ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Yenişehir’de bulunan Sivas otogarındaki otogar taksi hizmetinden yararlanarak şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşmak isterseniz (0346) 226 20 85 numarasından taksi çağırabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Her 14 dakikada bir otobüs seferleri düzenlenen otogardan şehir merkezine vardığınızda, Kangal, Divriği, Gemerek, Yıldızeli, Zara, Hafik, Suşehri, Koyulhisar gibi bölgelere ulaşım sağlanmaktadır.

Öğrenci, engelli ve yaşlılar için indirimli seyahat imkanı bulunan kent kartlarla otobüslere binilmektedir ve ücretlendirme akıllı biletlerden düşülen bakiyeye göre 1.80 liradan başlamaktadır.

Genelde yeterli sefer sayısı olan otobüslerle şehrin birçok bölgesine ulaşım sağlanmaktadır. Merkeze ulaşım için otogarın önünden geçen otobüslerden herhangi birine binebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının ücretsiz şehir içi servislerinden yararlanarak ulaşım sağlamak için bilet aldığınız otobüs firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Minibüs seferleriyle şehir merkezine ulaşmak için otogardan kalkan dolmuşları tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine giden minibüslerle farklı ilçelere gidebilirsiniz ve seyahatinizi trafik sorununa takılmadan tamamlayabilirsiniz.

En Popüler Niğde - Sivas Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Sivas Hava Durumu

 • açık
  Çar
  açık
  12°C
 • açık
  Per
  açık
  15°C
 • açık
  Cum
  açık
  15°C
 • açık
  Cmt
  açık
  13°C
 • açık
  Paz
  açık
  16°C

Haritada Sivas

Sivas Hakkında

Nüfus
618.617
Plaka
58
Telefon Kodu
346