28.03.2020 tarihi itibariyle koronavirüs tedbirleri kapsamında zorunlu sebepler dışında şehirlerarası otobüs ve uçak seyahatlerine kısıtlama getirilmiştir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Muğla - Konya Otobüs Bileti

Muğla - Konya Otobüs Seferleri

 • Beydağı Turizm
  MUĞLA
  11:00
  KONYA
  20:50
  95 TL
 • Öz Diyarbakır
  MUĞLA
  13:00
  KONYA
  21:20
  120 TL
 • Ak Aksu Turizm
  MUĞLA
  15:30
  KONYA
  23:50
  120 TL
 • Ben Turizm
  MUĞLA
  16:15
  KONYA
  00:35
  120 TL
 • Lüks Kahramanmaraş Turizm
  MUĞLA
  17:00
  KONYA
  00:50
  120 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  MUĞLA
  18:00
  KONYA
  02:50
  105 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  MUĞLA
  20:00
  KONYA
  04:50
  105 TL
 • Kontur Turizm
  MUĞLA
  21:15
  KONYA
  06:20
  125 TL
Tümünü Göster

Muğla - Konya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Kontur Turizm
Lüks Aksel Seyahat
RH Turizm
Siirt Petrol
Vangölü Turizm

Muğla Hakkında

Muğla denilince akla gelen sahil kasabaları, gece hayatı ve Sıtkı Koçman Üniversitesi, ulaşım ağının oldukça iyi olduğu bu kenti cazip kılmaktadır.

Bodrum, Fethiye ve Marmaris gibi birçok tatil beldesine sahip olan Muğla, Asar dağı eteklerinde kurulan bir kenttir. Tarih sahnesinde yer alan bir antik kent cenneti olan Muğla, termik santraller ve maden yataklarıyla gelişmiş bir sanayiye sahiptir.

Kağıt fabrikaları ve tarım ürünleri yönünden zengin olan Muğla, her zaman turistik zenginlikleri ile dikkat çekmektedir. Kıyı turizmi, kültürel turizm ve zeybek oyunlarıyla zengin olan kentte, zengin bir kültürdür.

Muğla ve çevresindeki tatil bölgelerinde yabancı turistlerin de çok fazla akın etmesi nedeniyle yerleşik turist sayısı da artış göstermiştir. Ayrıca değişik yöresel tatlarla da zengin bir mutfağı vardır.

Konya Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Konya

Konya otogarı geniş bir alana sahiptir ve yolcuların ihtiyacı olan her konuda donanımlı bir şekilde kurulmuştur.

Köylere giden otobüsler için 40 araçlık bir park yeri bulunan otogardan, şehir merkezine ve köylere ulaşım sağlanabilmektedir. Aynı zamanda 52 araçlık bir taksi peronu vardır ve taksiyle ulaşım için 24 saat araç bulabilme imkanı sağlanmıştır.

Konya’da şehir içi ulaşım otobüs, dolmuş, servis ve tramvayla sağlanmaktadır. Tramvay sadece adliye ve üniversiteye gittiği için otogar yakınında değildir.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Konya’da taksi açılış ücreti 3 TL, km başına eklenen ücret ise 2.75 TL şeklinde hesaplanmaktadır. Yani otogardan Mevlana caddesine gitmek istediğinizde, 25 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekir. Taksi ücretlerine ve ulaşım bilgilerine Konya Büyükşehir Belediyesinin sitesinden detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar kalkışlı merkez ve köy otobüsleri sayesinde Konya kentinde ulaşım oldukça kolay hale gelmiştir. 20 dakikada bir kalkan otobüsler, Elkart adı verilen elektronik biletle ücretlendirilmektedir. Öğrenci 1.30, tam ise 1.85 TL üzerinden hesaplanır.

Konya otobüsleri büyükşehir belediyesi tarafından farklı güzergahlara şehir merkezinden ve ilçelerinden de kalkmaktadır. Güzergah ve saat bilgilerini atus.konya.bel.tr adresinden tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının ücretsiz servis ya da otobüsleriyle çeşitli ilçelere ulaşım sağlanmaktadır. Bunun için bilet aldığınız firmanın yazıhanesine ve peronuna giderek bilgi alabilir, hangi servisin kalkacağını öğrenebilirsiniz.

Minibüslerle Ulaşım

Otogardan dışarı çıktığınızda minibüslerden yararlanarak farklı güzergahlara gidebilirsiniz. Minibüsler genelde mahallelere ve ilçelere ulaşım sağlamaktadır. köylere ulaşım sağlamak için minibüsle şehir merkezine aktarma yapmanız gerekmektedir. Ya da otogardan direkt olarak köy otobüslerine binmeniz yeterlidir. Minibüs ücretleri 1.75 liradan başlamakta ve gidilecek mesafeye göre artış göstermektedir.

En Popüler Muğla - Konya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Konya Hava Durumu

 • açık
  Sal
  açık
  12°C
 • açık
  Çar
  açık
  10°C
 • açık
  Per
  açık
  9°C
 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  9°C
 • açık
  Cmt
  açık
  9°C

Haritada Konya

Konya Hakkında

Nüfus
2.130.544
Plaka
42
Telefon Kodu
332