Muğla Otobüs Bileti

Muğla Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Aksu Turizm
Asya Tur
Ben Turizm
Beydağı Turizm
Çanakkale Truva
Çanakkale Truva Turizm
Efe Tur
Es Es İsmail Ayaz
Fethiye Seyahat
Has Turizm Ltd.
İsmail Ayaz
Isparta Petrol

Muğla Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Muğla otobüs bileti fiyatları 70 TL - 800 TL fiyatları arasındadır.
Muğla otobüs bileti almak için girdiğiniz bilgilerden sonra sistem tüm biletleri listeleyecektir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz Muğla otobüs biletini alabilirsiniz.
Almış olduğunuz Muğla otobüs biletini son 1 saat kalaya kadar açığa alarak, bilet tutarınız ile yeni bilet alabilirsiniz. Böylelikle değiştirmiş olursunuz. Yeni alacağınız bilet değiştirdiğiniz biletten daha ucuz ise, aradaki fark ister iade edilir, isterseniz açıkta kalarak bir sonraki biletinizin tutarından düşülebilir.
Evet alabilirsiniz. Hatta Muğla otobüs bileti almak istediğinizde, mobil uygulama kullanarak, web sitesinden daha hızlı bir şekilde Muğla biletine ulaşarak satın alım yapabilirsiniz.
Muğla seferi yapan otobüs firmaları başlıca Aksu Turizm, Asya Tur, Ben Turizm, Beydağı Turizm, Çanakkale Truva, Çanakkale Truva Turizm, Efe Tur, Es Es İsmail Ayaz, Fethiye Seyahat, Has Turizm Ltd., İsmail Ayaz, Isparta Petrol firmalarıdır.

Muğla Hakkında

Muğla otobüs bileti Muğla denilince akla gelen sahil kasabaları, gece hayatı ve Sıtkı Koçman Üniversitesi, ulaşım ağının oldukça iyi olduğu bu kenti cazip kılmaktadır.

Bodrum, Fethiye ve Marmaris gibi birçok tatil beldesine sahip olan Muğla, Asar dağı eteklerinde kurulan bir kenttir. Tarih sahnesinde yer alan bir antik kent cenneti olan Muğla, termik santraller ve maden yataklarıyla gelişmiş bir sanayiye sahiptir.

Kağıt fabrikaları ve tarım ürünleri yönünden zengin olan Muğla, her zaman turistik zenginlikleri ile dikkat çekmektedir. Kıyı turizmi, kültürel turizm ve zeybek oyunlarıyla zengin olan kentte, zengin bir kültürdür.

Muğla ve çevresindeki tatil bölgelerinde yabancı turistlerin de çok fazla akın etmesi nedeniyle yerleşik turist sayısı da artış göstermiştir. Ayrıca değişik yöresel tatlarla da zengin bir mutfağı vardır.

Muğla Otogar Hakkında

Muğla merkezde Muslihittin bölgesinde bulunan otogar, yoğun ve sık sefer yapılan bir alanda yer alır. Otogarda birçok yerel ve ulusal otobüs firması sefer düzenlemektedir.

Muğla merkezde bulunan otogardan tatil beldelerine ulaşım için otobüsler genelde Bodrum, Turgutreis, Marmaris, Fethiye gibi bölgelere direkt olarak sefer düzenlenir. Bu nedenle ulaşım konusunda alternatiflerin gelişmiş olduğu bir otogardır. (0252)  214 00 37 numarasından otogara ulaşabilirsiniz.

Eski bir otogar olsa da, yolcuları indirip seferlere devam ettiği için çok önemsemeyen bu durum, bir restoran, bir büfe ve tuvaleti bulunan otogarı normal olarak kılmaktadır. Yerel firmalardan her zaman  en ucuz otobüs bileti bulmak mümkündür. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları;
 • Kamil Koç
 • Efe Tur
 • İsmail Ayaz
 • Aydın Turizm
 • Varan
 • Ulusoy
 • Metro
 • Truva
 • Pamukkale
 • Süha
 • VIB
 
Muğla merkeze ulaşım için servis, otobüs ve minibüsler hizmet vermektedir ve bu sayede merkez ve diğer güzergahlara ulaşım sağlanmaktadır.

10 bin metrekarelik otogarda yaz sezonunda çok yoğun bir trafik vardır. Şehir merkezine yakın olan otogarda, her zaman sık aralıklarla otobüs ve minibüs seferleri bulmak mümkündür.

Muğla Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar şehir merkezine çok yakındır ve ilçelere sık sık otobüsler kalkmaktadır. Muğla ilçelerine ulaşım için halk otobüsleri, minibüsler ve taksiler çok fazla tercih edilmektedir.

Her yarım saatte bir düzenlenen seferler, Pazar günleri saat başı olarak kalkış yapmaktadır. Muğla merkezde ulaşım ücretleri ekonomiktir ve tatil beldelerinden daha indirimli seyahat etmek mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar taksi durağından taksi çağırmak için (0252) 212 51 52 numarasından hizmet alabilirsiniz. Taksi ücretleri, Bodrum, Fethiye ilçelerine nazaran daha ekonomiktir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüslerle şehir merkezine ulaşım için gerekli olan her konuda bilgi alabileceğiniz Muğla Belediyesinin internet sitesinden tüm ilçelerdeki otobüs sefer saatlerini öğrenebilirsiniz.

Birçok kentte olduğu gibi Muğla’da da belediye otobüslerinde Kent Kart geçerlidir. Kent kartlar sayesinde ekonomik bir ulaşım sağlanmaktadır ve bittikçe yükleme otomatlarından yükleme gerçekleşmektedir. En uygun otobüs bileti için yararlanabileceğiniz kent kartları büfeler ve otobüs kalkış noktalarından temin edebilirsiniz.

Otobüslerle, Yatağan, Ula, Seydikemer, Ortaca, Milas, Menteşe, Marmaris, Köyceğiz, Kavaklıdere, Fethiye, Datça, Dalaman, Bodrum ve havalimanı ilçelerine ulaşabilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine ulaşım için yararlanabileceğiniz ücretsiz servis hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Servis saat ve güzergahları için otobüs bileti firmalarından sefer saatlerini öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Yoldan her 10 dakikada bir geçen minibüslerle merkez ilçelere ulaşım sağlanabilmektedir. Minibüs seferlerinin saatleri yaz ve kış aylarında farklılık göstermektedir. Kış aylarında minibüsler daha fazla aralıklarla seferler düzenlemektedir.

En Popüler Muğla Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Muğla Hava Durumu

 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  -5°C
 • açık
  Per
  açık
  -6°C
 • açık
  Cum
  açık
  -4°C
 • açık
  Cmt
  açık
  -3°C
 • açık
  Paz
  açık
  -2°C

Haritada Muğla

Muğla Hakkında

Nüfus
908.877
Plaka
48
Telefon Kodu
252