Manisa Otobüs Bileti

Manisa Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adiyaman Ünal
Ağrı Kösedağı Turizm
Ağrı Ses Turizm
Alaşehir Sarıkız Turizm
Astor Seyahat
Asya Tur
Balıkesir Uludağ Turizm
Can Ardahan
Efe Tur
Es Es İsmail Ayaz
Esadaş
Hatay Günsas Turizm

Manisa Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Manisa otobüs bileti fiyatları 50 TL - 750 TL fiyatları arasındadır.
Manisa otobüs bileti almak için girdiğiniz bilgilerden sonra sistem tüm biletleri listeleyecektir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz Manisa otobüs biletini alabilirsiniz.
Almış olduğunuz Manisa otobüs biletini son 1 saat kalaya kadar açığa alarak, bilet tutarınız ile yeni bilet alabilirsiniz. Böylelikle değiştirmiş olursunuz. Yeni alacağınız bilet değiştirdiğiniz biletten daha ucuz ise, aradaki fark ister iade edilir, isterseniz açıkta kalarak bir sonraki biletinizin tutarından düşülebilir.
Evet alabilirsiniz. Hatta Manisa otobüs bileti almak istediğinizde, mobil uygulama kullanarak, web sitesinden daha hızlı bir şekilde Manisa biletine ulaşarak satın alım yapabilirsiniz.
Manisa seferi yapan otobüs firmaları başlıca Adiyaman Ünal, Ağrı Kösedağı Turizm, Ağrı Ses Turizm, Alaşehir Sarıkız Turizm, Astor Seyahat, Asya Tur, Balıkesir Uludağ Turizm, Can Ardahan, Efe Tur, Es Es İsmail Ayaz, Esadaş, Hatay Günsas Turizm firmalarıdır.

Manisa Hakkında

Manisa otobüs bileti Ege bölgesinin Şehzadeler kenti olan Manisa, sanayi açısından en gelişmiş kentlerimizden biridir. Liman ve tren yollarına yakınlığı nedeniyle önemli bir yatırım merkezi haline gelen Manisa, İzmir’den sonra en büyük ikinci sanayi ve ticaret merkezidir.

Gediz nehri sayesinde verimli ovalara sahip olan Manisa’da Sultani üzümleri yetişmekte ve tarım da bölge halkının önemi geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Kültürel gezileri sevenler ise Gymnaisum, Kybele anıtı, Thyateira Antik kenti ile Kula peri bacaları, bölgenin ilgi çekici alanlarındandır.

Manisa Tarzanı heykeli ile simgelenen Manisa’da, her yıl mesir macunu festivali düzenlenmektedir. Sanayi ve tarım alanında gelişmiş bir kent olan Manisa, Celal Bayar
Üniversitesi ile bilinen kentlerimiz arasındadır.

Ulaşım imkanlarının gelişmiş olması ve öğrencilerin sık sık yolculuk etmesi, Manisa’nın her yerden ulaşılabilen bir kent olmasını sağlamıştır. 
 

Manisa Otogar Hakkında

Yeni Manisa otogarı, İzmir Bursa otoyolu Mimar Sinan Bulvarı üzerinde bulunmaktadır. 6 adet restoran bulunan otogar, oldukça iyi ve modern bir şekilde inşa edilmiştir. Yolcu ve yolcu yakınları için birçok dükkan bulunmakta ve ihtiyacın karşılanması için, hediyelik eşya dükkanı, tuvalet, gazete bayii, mescit ve banka ATM’si bulunmaktadır.

Yerel firmaların kış aylarında  en ucuz otobüs bileti kampanyaları düzenlemesi şehir içi ulaşımın her zaman aktif olması Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Ulusoy,
 • Varan,
 • Tatlıses,
 • VIB,
 • Kontur,
 • Metro,
 • Demirci Halıkent,
 • Anadolu Ulaşım,
 • Alaşehir Sarıkız,
 • Akhisar Seyahat,
 • Salihli Güven Turizm.
Manisa otogarı şehir merkezine ve ulaşıma yakın olduğu için, herhangi bir aksaklık ya da trafik yoğunluğu gibi durumlar söz konusu olmamaktadır. 45 adet dükkan bulunan otogarda, ücretsiz otopark ve taksi parkı da bulunmaktadır. 
 

Manisa Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen halk otobüsü ve minibüs seferleri dışında, otobüs firmalarının servis araçları ile taksilerle de şehir merkezi ve otogara çift yönlü ulaşım sağlanmaktadır.

Otogarın taksi park alanında bekleyen taksilerle, şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden Manisa’nın tüm ilçelerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle Akhisar, Soma, Salihli, Kırkağaç gibi bölgelere akşam 22:00’ye kadar toplu taşıma hizmeti vardır.

Manisa otobüs firmaları, özellikle yerel firmalar dönem dönem en uygun otobüs bileti kampanyaları düzenlemektedir. Bu kampanya dönemlerinde indirimli seyahat ederek farklı illeri gezme imkanı sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi hizmeti almak istediğinizde (0236) 232 28 33 numarasından Garaj taksi durağını arayarak araç talep edebilirsiniz.
Taksiler otogarda bekleme alanlarında bulunmaktadır ancak yoğun talepler olduğunda durakla iletişime geçilmesi sağlanabilir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Manisa’dan otogara ulaşım için belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Belediye otobüsüyle ulaşım için 1, 6, 10, 11, 12 numaralı otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Belediye otobüsleri ile, Ahmetli, Akhisar, Demirci, Alaşehir, Gölmarmara, Kırkağaç, Gördes, Köprübaşı, Kula, Saruhanlı, Soma, Turgutlu bölgelerine ulaşım sağlanabilmektedir. Manisa’da otobüslerde Manisa Kart geçerlidir ve terminalde, büfelerde ve satış noktalarında Manisa kartı satın alarak ulaşımınızı daha ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Manisa’da otobüs biletlerinin ücretleri gidilecek olan güzergah hattına göre değişmektedir. Akıllı kartlardan ücretler düşülmektedir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Manisa’nın çeşitli ilçelerinden ücretsiz servislerle otogara ulaşım sağlanmaktadır. Otogardan da belirlenen güzergahlardaki yazıhanelere ulaşım sağlanmaktadır.


Minibüslerle Ulaşım

Minibüslerle ulaşım sağlamak isterseniz, neredeyse her dakika Manisa’nın tüm ilçe ve mahallerinden minibüs seferlerine ulaşabilirsiniz. Minibüs ücretleri gideceğiniz uzaklığa göre değişir ve 1.75TL fiyatından başlamaktadır.

En Popüler Manisa Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Manisa Hava Durumu

 • kapalı
  Çar
  kapalı
  -3°C
 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  -4°C
 • az bulutlu
  Cum
  az bulutlu
  -4°C
 • az bulutlu
  Cmt
  az bulutlu
  -3°C
 • açık
  Paz
  açık
  -2°C

Haritada Manisa

Manisa Hakkında

Nüfus
1.380.366
Plaka
45
Telefon Kodu
236