Konya - Malatya Otobüs Bileti

Konya - Malatya Otobüs Seferleri

 • Elazığ Murat Turizm
  KONYA
  00:30
  MALATYA
  11:20
  100 TL
 • Beydağı Turizm
  KONYA
  02:30
  MALATYA
  12:20
  100 TL
 • Star Batman
  KONYA
  16:30
  MALATYA
  100 TL
 • Öz Elazığlılar
  KONYA
  20:00
  MALATYA
  05:50
  120 TL
 • Malatya Zafer Turizm
  KONYA
  21:00
  MALATYA
  07:20
  100 TL
 • Vangölü Turizm
  KONYA
  21:01
  MALATYA
  90 TL
 • Muş Yolu Turizm
  KONYA
  22:00
  MALATYA
  07:50
  100 TL
 • Lider Muş Turizm
  KONYA
  22:00
  MALATYA
  08:50
  120 TL
 • Vangölü Turizm
  KONYA
  22:30
  MALATYA
  90 TL
 • Medine Turizm
  KONYA
  22:30
  MALATYA
  07:50
  100 TL
 • Tuncelililer
  KONYA
  23:00
  MALATYA
  08:50
  110 TL
 • Elazığ Murat Turizm
  KONYA
  23:00
  MALATYA
  09:50
  100 TL
Tümünü Göster

Konya - Malatya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Best Van Turizm
Beydağı Turizm
Elazığ Murat Turizm
Elazığlılar
Has Bingöl
Lider Muş Turizm
Lüks Ereğli
Malatya Zafer Turizm
Medine Turizm
Metro Turizm
Muş Yolu Turizm
Öz Diyarbakır

Konya Hakkında

Konya, evliyalar şehri ve insanlık tarihin ilk yerleşim birimlerinden bir tanesidir. tarihin akışından birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Konya aslından bir müze şehridir. Konya’da bulunan Akşehir, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çumra, Doğanhisar, Ereğli, Hadım, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Seydişehir güzide ilçelerindendir. Konya yetiştirmiş olduğu büyük İslam alimleri ve evliyalar ile tanınır. Bunlardan en çok bilineni Mevlana’dır.

Şehirin yöresel lezzetleri su, sedirler, patlıcan bayıltan, patlıcan böğürmesi, lahana kapaması, yumurtalı kabak, ekşili kabak, cella, topalak köfte, etli ekmek, çullama, fırın kebabı, erişte çorbası, süt, tutmaç, arapaşı, tandır, mercimekli oğmaç, bamya ve taygadır. Konya’nın köylerinde ve ilçelerinde dokunmuş olan kilim ve halılar alınabilecek olan önemli hediyeliklerdir. Bunun yanı sıra Konya ve Mevlana’ya yönelik olan hediyelik eşyalarda bol miktarlarda ve her yerde bulunur. şehri ziyaret edip Mevlana Müzesini ve bulunan diğer müzeleri ziyaret etmeden, 10-17 Aralık tarihinde yapılan Mevlana Anma Törenine katılmadan, kilim, halı ve keçelerden satın almadan, düğün yemeğini tatmadan, hanları, sarayları ve camileri ziyaret etmeden, Kilistrayı ve Çatalhöyük’ü ziyaret etmeden dönmemelisiniz.

Malatya Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Malatya Malatya otogarından şehir merkezine ulaşım için otobüs, minibüs, taksi ve servisler kullanılmaktadır.

Araçla seyahat edecekler için Ankara Caddesi üzerinden otogara ulaşım mümkün olmaktadır. Maşti yerel ve kentsel otobüs seferleri ile hizmet veren ulusal bir otogar olduğu için, her zaman farklı güzergahlara en uygun otobüs bileti bulunur.

Yerel otobüslerin bazılarının ilçelerden otogara servisleri vardır ve toplu taşıma araçları da otogar seferleri düzenlemektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın çıkışında taksi bekleme alanlarında bulunan taksilerle şehir merkezine ekonomik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca MAŞTİ taksi durağına da (0422) 238 47 30 numarasından ulaşarak taksi talep edebilirsiniz.

24 saat kesintisiz olarak taksi ile Malatya’nın her yerine ulaşım sağlayabilirsiniz ve şehir merkezinden de taksi kiralayarak otogara ulaşabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

MalatyaKART kullanarak otobüsle seyahat edebilirsiniz. Belediye otobüsleri 2A, 2C, 2D Maşti ve 152 numaralı otobüslerle şehir merkezine hareket edebilirsiniz.
Otogardan Malatya kent kartınızı kullanarak trambüslere binebilir ve İnönü Üniversitesine gidebilirsiniz. Trambüs seferleri gece en son 23:45’e kadar yapılmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı ilçelerde otobüs firmalarının servisleri yolcularını ücretsiz olarak otogara ulaştırmaktadır. Bunun için biletinizi alırken firmadan servis hizmeti olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüs ile toplu taşıma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Minibüsler Akçadağ, Darende, Arapgir, Battalgazi, Arguvan, Kale, Hekimhan, Doğanyol, Doğanşehir, Yazıhan, Yeşilyurt, Pütürge bölgelerine ve mahallerine ulaşım sağlamaktadır.

MAŞTİ arkasındaki belediyeden minibüsler her 15 dakikada bir kalkış yapmaktadır. Dilerseniz minibüsle merkeze giderek, oradan farklı ilçelere düzenlenen otobüs seferlerine binebilirsiniz.  Minibüs ücretleri 1.75 liradan başlayarak güzergah uzadıkça yükselmektedir.

En Popüler Konya - Malatya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Malatya Hava Durumu

 • açık
  Paz
  açık
  15°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  16°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  15°C
 • hafif yağmur
  Çar
  hafif yağmur
  15°C
 • açık
  Per
  açık
  14°C

Haritada Malatya

Malatya Hakkında

Nüfus
772.904
Plaka
44
Telefon Kodu
422