İzmir - Bursa Otobüs Bileti

İzmir - Bursa Otobüs Seferleri

 • Pamukkale Turizm
  İZMIR
  01:00
  BURSA
  05:15
  89 TL
 • Ege Seyahat
  İZMIR
  01:00
  BURSA
  05:20
  60 TL
 • Pamukkale Turizm
  İZMIR
  02:00
  BURSA
  06:05
  89 TL
 • Metro Turizm
  İZMIR
  02:00
  BURSA
  06:35
  70 TL
 • Pamukkale Turizm
  İZMIR
  03:01
  BURSA
  06:35
  94 TL
 • Pamukkale Turizm
  İZMIR
  04:00
  BURSA
  07:20
  89 TL
 • Balıkesir Uludağ
  İZMIR
  06:00
  BURSA
  11:20
  70 TL
 • Pamukkale Turizm
  İZMIR
  08:00
  BURSA
  11:20
  94 TL
 • Balıkesir Uludağ
  İZMIR
  08:00
  BURSA
  13:20
  70 TL
 • Pamukkale Turizm
  İZMIR
  09:00
  BURSA
  12:05
  89 TL
 • Pamukkale Turizm
  İZMIR
  10:00
  BURSA
  13:05
  94 TL
 • Balıkesir Uludağ
  İZMIR
  10:00
  BURSA
  15:20
  70 TL
Tümünü Göster

İzmir - Bursa Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Alaşehir Sarıkız Turizm
Asya Tur
Balıkesir Uludağ Turizm
Didim Seyhaat
Efe Tur
İstanbul Kale Seyahat
İstanbul Kalesi
İzmir Turizm
Lüks Yalova Seyahat
Metro Turizm
Nilüfer Turizm
Show Time Turizm

İzmir Hakkında

Tarihinde birçok kayıp yaşamış olan  İzmir, bağımsızlığını kazandığından beri özgür düşünceli halkı ve Atatürkçü anlayışı ile bilinmektedir.


Yunan işgali nedeniyle birçok bölgesine zarar verilmiş olan İzmir, özellikle yaz turizmi açısından popüler olan Çeşme ilçesi ile turist çekmektedir. İzmir’in kumrusu, boyozu ve güzel kızları kadar, büyükşehir olması nedeniyle her mevsim ziyaret edilebilmesi de mümkündür. Yani İstanbul gibi, sadece kıyı turizmi için değil, tarihi dokusu için de önemli bir kenttir.

Ege bölgesinin birçok motifinin bir arada olduğu İzmir’de zeytin, üzüm, haşhaş ve incir gibi tarım ürünleri oldukça fazla yetişmektedir. İki  büyük devlet üniversitesi bulunan İzmir, eğitim nedeniyle de oldukça fazla turist çekmektedir.

Havalimanı, deniz ulaşımı ve kara ulaşımı konusunda gelişmiş bir kent olan İzmir, aynı zamanda en önemli liman şehirlerinden biridir.

Bursa Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Bursa Şehir içi taşımacılıkta en önemli taşımacılık hizmetinin alınacağı Bukart ile en uygun otobüs bileti kullanılarak toplu taşımada seyahat edilir.

Otogardan birçok araçla farklı merkezlere ulaşım yapılması mümkün olmaktadır. Otobüs, taksi ve servis gibi ulaşım araçlarının kullanılabileceği otogarda, birçok farklı bölgeye otobüsle ulaşım mümkün olmaktadır.

BURULAŞ bünyesinde yer alan taşıma sistemleri, özellikle İstanbul Bursa arasında yer almaktadır. Helitaksi uygulaması ile İstanbul’a 25 dakikada ulaşmak mümkün olmaktadır. Bursa terminalinde, her zaman ulaşım için en iyi çözümleri yaratan belediye, taşıma hizmetleri konusunda başarılı uygulamalar yapmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için 0224 261 52 66 numaralı telefonlardan ulaşım sağlayabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksi ile istediğiniz yere konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Taksiler açılış ücreti ve km başına ücretlendirilmektedir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bukart ile binebileceğiniz otobüsler için, terminaldeki büfelerden tek kullanımlık kartınızı alarak Ovaakça, BTSO Yeniceabat Kampı, Siteler, Atatürk Caddesi, Yıldırım, Nilüfer, Uludağ Ünv., Kestel, Gürsü, Beşevler, Teleferik, Çekirge, Emek, Bademli kavşağı gibi bölgelere ulaşım sağlanabilmektedir.

Otogardan 24 saat otobüs seferleri düzenlenmektedir. Gece saatlerinde aralıklarla düzenlenen toplu taşıma seçenekleri ile istediğiniz yere ulaşmanız mümkün olmaktadır. Yarım saatte bir düzenlenen seferlerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Bursa’da trafik sorunu olmadığı için her yere kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Bursaray, Burtram, deniz uçağı, budo, otobüs gibi birçok farklı ulaşım seçeneği bulunmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Bursa’nın çeşitli illerine ücretsiz yolcu taşıma servisleri vardır. Bu servislerle ilgili bilgi edinmek için seyahat ettiğiniz otobüs firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

En Popüler İzmir - Bursa Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bursa Hava Durumu

 • açık
  Per
  açık
  3°C
 • açık
  Cum
  açık
  8°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  6°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  2°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  4°C

Haritada Bursa

Bursa Hakkında

Nüfus
2.842.547
Plaka
16
Telefon Kodu
224