Erzurum - Sakarya (Adapazarı) Otobüs Bileti

Erzurum - Sakarya (Adapazarı) Otobüs Seferleri

 • Esadaş
  ERZURUM
  12:00
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  04:20
  160 TL
 • Can Ardahan Turizm
  ERZURUM
  13:30
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  05:20
  140 TL
 • Esadaş
  ERZURUM
  14:31
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  06:51
  160 TL
 • Lider Doğu Anadolu Turizm
  ERZURUM
  15:00
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  11:50
  190 TL
 • Öz Doğu Kars
  ERZURUM
  15:30
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  12:20
  110 TL
 • Vangölü Turizm
  ERZURUM
  16:00
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  140 TL
 • Esadaş
  ERZURUM
  16:00
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  08:20
  160 TL
 • Patnos İtimat
  ERZURUM
  17:00
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  150 TL
 • Doğuş Iğdır Turizm
  ERZURUM
  17:00
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  15:20
  180 TL
 • Esadaş
  ERZURUM
  18:00
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  10:20
  160 TL
 • Metro Turizm
  ERZURUM
  18:30
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  08:50
  140 TL
 • Vangölü Turizm
  ERZURUM
  22:00
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  140 TL
Tümünü Göster

Erzurum - Sakarya (Adapazarı) Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ağrı Kösedağı Turizm
Dadaş Turizm
Doğuş Iğdır Turizm
Esadaş
Iğdırlı Turizm
Lider Doğu Anadolu Turizm
Metro Turizm
Öz Doğu Kars
Öz Erciş Seyahat
Özlem Ardahan
Patnos İtimat
Vangölü Turizm

Erzurum Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük kentlerinden olan Erzurum, kış turizminin en popüler merkezlerinden biridir.

Sanayisi hava şartları nedeniyle gelişmemiş olan Erzurum’da, tarım ve hayvancılık konusunda gelişmiş bir ekonomi vardır. Atatürk Üniversitesinin 70 bin öğrenci nüfusu bölgenin ekonomisine ciddi katkı sağlar. Yaz aylarında öğrencilerin yokluğu bölgede ciddi bir boşluk yaratmaktadır.

İnşaat alanında imalat yapılan Erzurum, son yollarda Palandöken kış turizminin cazip olması nedeniyle turist çekmektedir. Çifte Minareli Medrese ve Erzurum Kalesi, bölgenin en önemli turizm merkezleri arasındadır.

Erzurum’da genelde hizmet sektörü yaygındır ve gıda, inşaat imalatı yapılmaktadır. Köklü bir tarihe sahip olan bu kent, çok deprem gördüğü için birçok yapısı yıkılmış, şehir yeniden kurulmuştur.

Sakarya Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Sakarya (Adapazarı) Yeni Sakarya terminali, Hanlıköy Mahallesi, Hürriyet caddesi üzerinde yer almaktadır. Terminalde kalkan belediye otobüsleri ile şehir merkezi, üniversite ve birçok farklı ilçeye ulaşım sağlanmaktadır.

Ayrıca servis, taksi ve dolmuşlarla da ulaşım sağlanabilmektedir. Eski otogarın kaldırılmasından sonra otobüslerin de güzergahlarının değiştiği ve bu kapsamda birçok yeni sefer oluştuğu dikkate alınmaktadır. Adaray adı verilen tramvay sistemiyle de ulaşabileceğiniz kent merkezine 10 dakikada varmanız mümkün olmaktadır.

Otogarla ilgili merak ettiklerinizi (0264) 281 22 18 numaralı hattan iletebilirsiniz ve ulaşım imkanları ve diğer bilgiler için santralden istediğiniz bölüme aktarılabilirsiniz.
 

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile gideceğiniz yere ulaşmak için otogar taksi durağından hizmet alabilirsiniz. 0 264 2752868 ve km başına eklenen ücretlerle fiyatlandırılan taksilerde gece tarifesi yoktur. Ancak uzun mesafeler için şoförle fiyat konusunu görüşmeniz uygun olacaktır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Yeni terminalin kurulmasıyla değişen otobüs güzergahları otogara ulaşımı kolaylaştırmıştır. Yolcuların konforlu bir şekilde ulaşabilmesi için otogardan 3, 7 ve 28, 29 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.

Sakarya toplu ulaşım araçlarında geçerli olan Kart 64 ile otobüslerde akıllı bilet sistemini kullanabilirsiniz. Kart 64 almak için terminaldeki büfeye gidebilirsiniz ve istediğiniz kadar kontör yükleyerek seyahat edebilirsiniz. En uygun otobüs bileti seçeneği, akıllı kartlardır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Seyahat ettiğiniz otobüs firmasının şehir içi servis hizmeti varsa, şehir içi servislerin bekleme alanından biletinizi göstererek ücretsiz servis imkanından yararlanarak şehir merkezine gidebilirsiniz.


Adaray ile Ulaşım

Sakarya yeni terminalden binilebilen Adaray ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yeni Terminal durağında inerek birçok güzergahta hizmet veren raylı taşıma sisteminden yararlanabilirsiniz. Kart 64 kullanılan Adaraylar, daha hızlı bir şekilde gideceğiniz güzergaha ulaşmanızı sağlamaktadır. 3 ve 7 numaralı Adaraya binerek kent merkezine ulaşabilirsiniz. 

En Popüler Erzurum - Sakarya (Adapazarı) Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları