Elazığ - Sivas Otobüs Bileti

Elazığ - Sivas Otobüs Seferleri

 • Star Diyarbakır
  ELAZIĞ
  02:30
  SIVAS
  70 TL
 • Tokat Yıldızı
  ELAZIĞ
  08:45
  SIVAS
  70 TL
 • Vangölü Turizm
  ELAZIĞ
  15:30
  SIVAS
  70 TL
 • Tokat Yıldızı
  ELAZIĞ
  15:30
  SIVAS
  70 TL
 • Tokat Seyahat
  ELAZIĞ
  16:00
  SIVAS
  70 TL
 • Tokat Yıldızı
  ELAZIĞ
  16:45
  SIVAS
  70 TL
 • Elazığ Hazar Turizm
  ELAZIĞ
  18:00
  SIVAS
  22:50
  70 TL
 • Metro Turizm
  ELAZIĞ
  19:30
  SIVAS
  01:50
  74 TL
 • Tokat Yıldızı
  ELAZIĞ
  21:59
  SIVAS
  70 TL
 • Mardin Seyahat
  ELAZIĞ
  22:00
  SIVAS
  02:50
  70 TL

Elazığ - Sivas Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Özlem Cizre Nuh
Can Diyarbakır Turizm
Tokat Yıldızı
Mardin Seyahat
Tokat Seyahat
Vangölü Turizm
Metro Turizm
Elazığ Hazar Turizm
Mis Amasya

Elazığ Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat bölümünde bulunan Elazığ, Doğu Anadolu’nun Erzurum ve Malatya kentlerinden sonra en büyük üçüncü ilidir.

Halk arasında memleketi Elazığ olanlara gakgoş denilmektedir. M.Ö. 20. yüzyıla kadar uzanan tarihi ile Süryani, Rum ve Ermeni nüfusun birlikte yaşadığı bu kentte medeniyetin izleri bulunmaktadır. Sanayi, ticaret ve tarımla geçinen halk, bol verimli topraklara tarım ürünleri ekerek geçinir.

Türkiye’nin en büyük hidroelektrik santrallerinden birinin bu bölgede olması sanayi alanında da gelişmesine neden olmuştur. Mermer, matbaa, tekstil ve süt sanayisinde oldukça gelişmiş bir konumdadır.

Kültürel açıdan farklı medeniyetlerin bir arada bulunduğu Elazığ da her medeniyetten bir iz bulmak mümkün olmaktadır.

Sivas Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Sivas Yılın her vaktinde kalabalık olan Sivas otogarında, her gün onlarca sefer yapılmaktadır. Yerel ve ulusal otobüs şirketlerinin araçlarıyla yakın iller ve büyükşehirlere ulaşım sağlanmaktadır.

Otobüs ve minibüslerle ulaşım en iyi şekilde sağlanabilmektedir. Taksi de özellikle geç saatlerde toplu ulaşım ortadan kalktığı için tercih edilen bir ulaşım şeklidir. Sivas kentinde de birçok kentte olduğu gibi toplu taşımada kent kart kullanılmaktadır.

Kent kart kullanımı, her zaman avantajlı ve en uygun otobüs bileti kullanımı için gereklidir. Minibüsler de öğrenci ve tam olarak ücretlendirme yapılmakta her yere ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Yenişehir’de bulunan Sivas otogarındaki otogar taksi hizmetinden yararlanarak şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşmak isterseniz (0346) 226 20 85 numarasından taksi çağırabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Her 14 dakikada bir otobüs seferleri düzenlenen otogardan şehir merkezine vardığınızda, Kangal, Divriği, Gemerek, Yıldızeli, Zara, Hafik, Suşehri, Koyulhisar gibi bölgelere ulaşım sağlanmaktadır.

Öğrenci, engelli ve yaşlılar için indirimli seyahat imkanı bulunan kent kartlarla otobüslere binilmektedir ve ücretlendirme akıllı biletlerden düşülen bakiyeye göre 1.80 liradan başlamaktadır.

Genelde yeterli sefer sayısı olan otobüslerle şehrin birçok bölgesine ulaşım sağlanmaktadır. Merkeze ulaşım için otogarın önünden geçen otobüslerden herhangi birine binebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının ücretsiz şehir içi servislerinden yararlanarak ulaşım sağlamak için bilet aldığınız otobüs firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Minibüs seferleriyle şehir merkezine ulaşmak için otogardan kalkan dolmuşları tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine giden minibüslerle farklı ilçelere gidebilirsiniz ve seyahatinizi trafik sorununa takılmadan tamamlayabilirsiniz.

En Popüler Elazığ - Sivas Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Sivas Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  -1°C
 • hafif kar yağışlı
  Paz
  hafif kar yağışlı
  -1°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  -2°C
 • kar yağışlı
  Sal
  kar yağışlı
  -6°C
 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  -14°C

Haritada Sivas

Sivas Hakkında

Nüfus
0
Plaka
58
Telefon Kodu
346