Diyarbakır Şırnak Otobüs Bileti

Diyarbakır - Şırnak Otobüs Seferleri

 • Özlem İstanbul
  DIYARBAKIR
  23:59
  CIZRE
  04:14
  200,00 TL
 • Lüx Dİyarbakır
  DIYARBAKIR
  09:00
  CIZRE
  12:00
  200,00 TL
 • Özlem Cizre Nuh
  DIYARBAKIR
  01:00
  ŞIRNAK
  06:25
  200,00 TL
 • Tokat Yıldızı Seyahat
  DIYARBAKIR
  04:15
  ŞIRNAK
  10:15
  200,00 TL
 • Mardin Seyahat
  DIYARBAKIR
  02:30
  ŞIRNAK
  07:30
  200,00 TL
 • Can Diyarbakır Turizm
  DIYARBAKIR
  09:30
  CIZRE
  13:45
  200,00 TL
 • Yeni Diyarbakır Seyahat
  DIYARBAKIR
  08:30
  CIZRE
  12:00
  180,00 TL
 • Özel Diyarbakır
  DIYARBAKIR
  22:30
  CIZRE
  02:45
  200,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Diyarbakır - Şırnak Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Cizre Nuh İtimat
Mardin Seyahat
Özlem Cizre Nuh
Yeni Mardin Seyahat

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır, mezopotamyanın beşiğinde, en önemli yerleşim yerlerine ev sahipliği yapmış bir merkezdir. Özellikle tarihi Sur ilçesinin kalıntıları oldukça önemlidir.

Diyarbakır kalesi, UNESCO tarafından kültür mirası seçildi ve bölgenin turistik açıdan daha cazip görünmesini sağladı. Diyarbakır kentinin her bir adımında bulunan tarihi kalıntılar ve değerler turistik açıdan çekici olan bu kentin biraz daha tanınmasını sağlasa da, bölgedeki terör olayları nedeniyle birçok sorunun da yaşanmasına neden olmuştur.

Diyarbakır kentinde ağır yiyecekler yöresel mutfağın vazgeçilmezidir. Birçok farklı kültürün etkisinde olan Diyarbakır, farklı kültürlerin harmanlanmasından kaynaklanan mutfakların birleşmesinden dolayı karmaşık bir yemek kültürüne sahiptir

Şırnak Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Şırnak

Her zaman en uygun otobüs bileti bulabileceğiniz Şırnak otogarından şehir merkezine ulaşım genelde servislerle sağlanmaktadır.


Şehir içindeki ulaşım imkanlarından yararlanmak için minibüsler ve servisler hizmet vermektedir. Bölgede yaz aylarında daha yoğun bir trafik vardır ve memleketine gelen insanların ziyaretleri otogarı da canlandırmaktadır. Hususi aracı olanlar için ulaşım biraz daha kolay bir şekilde sağlanmaktadır ve bu nedenle kiralık araçlara da yönelim söz konusu olabilmektedir.

Kiralık servis ve minibüsler çok revaçtadır, çünkü kalabalık ailelerin ulaşım ihtiyaçları daha kısa sürede karşılanabilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şırnak merkezde bulunan ve birkaç taksi aracı ile hizmet veren Şehri Nur taksi durağını arayarak (0486) 216 35 40 numarasından taksi hizmeti alabilirsiniz. Şırnak ilinde taksi hizmeti almak istediğinizde, ücret konusunda şoförle pazarlık yapmanız uygun olacaktır.
 

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Şırnak’ta otogara ulaşmak için şehir merkezinden servisler vardır. Servislerle ulaşım sağlayabileceğiniz otogara otobüs saatlerine göre belirlenen servislerin güzergahlarından ulaşabilirsiniz. Servisler otobüs firmalarının hizmeti dahilinde kalkmaktadır.


Minibüslerle Ulaşım

Şırnak’ta yakın kentlere ve ilçelere minibüsle ulaşım sağlanmaktadır. Minibüsler şehir içi ve şehirlerarası hizmet vermektedir. Minibüsler her yarım saatte bir kalkmaktadır.

Minibüs seferleri konusunda şehir merkezindeki ana duraktan bilgi almanız mümkün olmaktadır. Minibüslerle ulaşım sağlamak için gerekli olan ücretlendirme ise gidilecek olan mesafeye göre değişmektedir.

En Popüler Diyarbakır - Şırnak Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Diyarbakır - Şırnak Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Diyarbakır Şırnak arası genellikle 4 saat 15 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Diyarbakır Şırnak arasında sefer yapan otobüs firmaları Cizre Nuh İtimat, Mardin Seyahat, Özlem Cizre Nuh, Yeni Mardin Seyahat firmalarıdır.
Diyarbakır Şırnak otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 200 TL kadardır.
En ucuz Diyarbakır Şırnak otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Şırnak Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  9°C
 • hafif yağmur
  Çar
  hafif yağmur
  10°C
 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  10°C
 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  11°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  13°C

Haritada Şırnak

Şırnak Hakkında

Nüfus
490.184
Plaka
73
Telefon Kodu
486