Burdur İstanbul (Anadolu) Otobüs Bileti

Burdur - İstanbul (Anadolu) Otobüs Seferleri

 • Pamukkale Turizm
  BURDUR
  00:45
  DUDULLU, İSTANBUL
  07:55
  330,00 TL
 • Metro Turizm
  BURDUR
  00:15
  SAMANDIRA TESIS
  07:45
  380,00 TL
 • Varan Turizm
  BURDUR
  01:00
  ATAŞEHIR OTOBÜS KALKIŞ-VARIŞ NOKTASI
  09:45
  400,00 TL
 • Güney Akdeniz Seyahat
  BUCAK
  01:00
  ATAŞEHIR DUDULLU OTOGARI
  11:00
  280,00 TL
 • Antalya Toros Turizm
  BUCAK
  02:00
  KAYNARCA OTOGARI
  12:00
  215,00 TL
 • Özkaymak
  BURDUR
  23:30
  ATAŞEHIR DUDULLU OTOGARI
  09:00
  280,00 TL
 • Alanyalılar Turizm
  BURDUR
  21:30
  ATAŞEHIR DUDULLU OTOGARI
  05:30
  230,00 TL
 • Golden Turizm
  BURDUR
  22:00
  ATAŞEHIR DUDULLU OTOGARI
  05:30
  220,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Burdur - İstanbul (Anadolu) Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Es Es İsmail Ayaz
İstanbul Kale Seyahat
Lüks Yalova Seyahat
Metro Turizm
Nilüfer Turizm
Pamukkale
Safa Turizm
Yıldız Varan

Burdur Hakkında

Burdur Hakkında

Burdur, antik dönemden kalma eserleri ve tarihi evleriyle oldukça önemli bir kenttir. en eski yerleşim yerlerinden olan ve Akdeniz bölgesinde bulunan Burdur, 25’den fazla antik kente sahiptir.

Yeşilova ilçesinde ilk insanların yaşadığı kesin olarak kanıtlanmış, bu dönemlerden kalma eserler çeşitli müzelerde sergilenmektedir. Burdur tarihin her döneminde birbirinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve antik yunan döneminden beri sanat tarihçilerinin ilgisini çekmiştir.

Ceviz ezmesi, Burdur şişi, Burdur könbesi, kabak helvası gibi birçok farklı yöresel lezzeti de bulunmaktadır. Burdur, yörede bulunan birçok göl nedeniyle kuş gözlemcilerinin en çok tercih ettikleri bölgelerden biridir.

Burdur bakırcılar çarşısı da oldukça önemli ve bilindik bir çarşıdır. El işçiliğinin en güzel örneklerinin yer aldığı bakır işçiliği örnekleri, Burdur alacası adı verilen özel kumaşları oldukça önemlidir.


Burdur Otogar Hakkında

Burdur otogarı 2013 yılında hizmete açılmıştır. Burdur otogarının eski hali oldukça küçük ve kullanışsızdı. Ancak yeni halinde 20 adet yazıhane, 20 iş yeri ve mescit, tuvalet gibi temel gereksinimlerin yer aldığı bir şekilde tasarım yapılmıştır.

Akdeniz, Ege ve İç Anadolu kesişiminde bulunan Burdur otogarı, hediyelik eşya dükkanlarıyla hatıra ürünlerinin satın alınabileceği alanlarıyla meşhurdur. Yerel ve ulusal firmaların bulunduğu otogarda Türkiye’nin birçok bölgesine otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Özellikle yakın olan illere en ucuz otobüs bileti bulmak mümkün olmaktadır. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Metro,
 • İstanbul Seyahat,
 • Kapadokya Seyahat,
 • Efe Tur,
 • Anadolu Ulaşım,
 • Pamukkale Turizm,
 • Göltur.
Burdur kentine ulaşım için gerekli olan tüm bilgilere 0248 233 53 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.


Burdur Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Yakın iller için yerel otobüs firmalarından  en uygun otobüs bileti almak mümkündür. Özellikle Kapadokya, İzmir, Antalya gibi bölgelere sık sık ulaşım sağlanmaktadır.

Otogara ulaşım servis, şehir içi otobüs ve taksilerle yapılmaktadır. Şehir içi otobüslerle ulaşım 6 TL karşılığında satın alınan Burdur kentkart ile yapılabilmektedir. 30 farklı noktada dolum yapılan ve kolay ulaşım sağlayan Burdur Kentkart sayesinde, birçok noktaya kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Burdur kart dışında otobüs fiyatları 1.75 TL olarak belirlenmiştir. Farklı noktalara ulaşım için otogardan şehir merkezine, şehir merkezinden de gideceğiniz mekanlara ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogarın karşısına geçerek, bekleme alanından istediğiniz ulaşım aracına binebilirsiniz ve kısa sürede gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan taksi ile ulaşım için 24 saat hizmet alabilirsiniz ve 0248 233 50 55 numaralı telefonlardan taksi çağırmanız mümkün olmaktadır. Otogar taksi hizmeti için iletişime geçebileceğiniz taksiler, otogar dışında hizmet vermektedir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan sabahın erken saatlerinden itibaren şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Burdur Kent Kart ya da bilet alarak binebileceğiniz otobüslerle şehir merkezinden 15 dakikada bir kalkan otobüsler gece en son 00:30’da sefer yapmaktadır. Otogardan şehir merkezine ise, sabah 06:40 ve sonrasında her 5 dakikada bir 19:00’a kadar şehir merkezine otobüs vardır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Ulusal otobüs firmalarının şehir merkezine servisleri vardır. Burdur kuş gözlem merkezi ve diğer yerlere de şehir merkezinden belirli aralıklarla servis hizmeti verilmektedir.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüs ile toplu taşıma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Minibüsler çeşitli güzergahlara yolcu taşıma hizmetleri vermektedir. Ekonomik fiyatlarla taşınan minibüs hizmetlerinden yararlanmak için, otobüsünüzün indiği alandaki yazıhanelere danışarak gitmek istediğiniz alana servis, minibüs ve diğer ulaşım seçeneklerini sorabilirsiniz.

En Popüler Burdur - İstanbul (Anadolu) Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Burdur - İstanbul (Anadolu) Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Burdur İstanbul (Anadolu) arası genellikle 7 saat 10 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Burdur İstanbul (Anadolu) arasında sefer yapan otobüs firmaları Es Es İsmail Ayaz, İstanbul Kale Seyahat, Lüks Yalova Seyahat, Metro Turizm, Nilüfer Turizm, Pamukkale, Safa Turizm, Yıldız Varan firmalarıdır.
Burdur İstanbul (Anadolu) otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 330 TL kadardır.
En ucuz Burdur İstanbul (Anadolu) otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.