Amasya - Bolu Otobüs Bileti

Amasya - Bolu Otobüs Seferleri

 • Erbaa Seyahat
  AMASYA
  09:45
  BOLU
  16:05
  120 TL
 • Lüks Erova Turizm
  AMASYA
  09:45
  BOLU
  16:05
  110 TL
 • Erektaş Seyahat
  AMASYA
  09:45
  BOLU
  18:35
  129 TL
 • Lüks Amasya İtimat Turizm
  AMASYA
  10:00
  BOLU
  16:20
  99 TL
 • Lüks Erova Turizm
  AMASYA
  20:15
  BOLU
  02:35
  120 TL
 • Erbaa Seyahat
  AMASYA
  20:15
  BOLU
  02:35
  120 TL
 • Erektaş Seyahat
  AMASYA
  20:30
  BOLU
  07:20
  127 TL
 • Lüks Amasya İtimat Turizm
  AMASYA
  20:30
  BOLU
  02:50
  99 TL
 • Öz Erzincanlılar
  AMASYA
  22:15
  BOLU
  04:05
  150 TL
 • Ağrı Kösedağı Turizm
  AMASYA
  23:00
  BOLU
  05:20
  130 TL

Amasya - Bolu Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Iğdırlı Turizm
Tokat Kale Seyahat
Mis Amasya
Lüks Erova Turizm
Erbaa Seyahat
Ağrı Kösedağı Turizm
Lüks Amasya İtimat Turizm
Doğuş Iğdır Turizm
Erektaş Seyahat
Metro Turizm

Amasya Hakkında

Karadeniz kentlerinden olan Amasya, Karadeniz’in Venedik’i olarak bilinir. Dünyanın ilk Coğrafyacısı olan Coğrafyanın mucidi Amaseia tarafından bölgeye bu isim verilmiştir.

Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ve Türklerin uzun yıllardır hakimiyetinde olan Amasya, milattan önce 5500 yıllarına uzanan köklü bir tarihe sahiptir. Amazonların vatanı olarak bilinir ve ünlü coğrafyacı da Amaseia yani amazonların kraliçesi adını verdiği bu kenti bu isimle betimlemiştir.

Türklerin yerleşik hayata geçtikleri ilk yer olan Amasya, şehzadelerin de eğitim için tercih edilmiştir. Erken Tunç devrinden kalan Amasya kalesi, birçok uygarlık tarafından kullanılmıştır. Klasik Türk evlerinin birbirleri ile bitişik nizamda olduğu Yeşilırmak üzerinde kalın sur duvarlarına yapılması bu kente ayrı bir güzellik katmıştır.

Elmasıyla meşhur olan Amasya, klasik Karadeniz yemekleri, keşkek, baklalı dolma ve çılbır çorbasıyla meşhurdur. 

Bolu Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Bolu Bolu otogarından merkeze servisler ve belediye otobüsleriyle ulaşım sağlanabilmektedir. En uygun otobüs bileti Bolukart ile hizmet veren belediye otobüslerinde geçerli olan elektronik biletle elde edilmektedir.

Bolukart şehir içi ulaşım için 1, 3 ve 5 kullanımlık Kullan At bir elektronik bilettir. Bolu kartları doldurmak için de, smart banko ve mini bankoları kullanabilirsiniz. Otogardan da smart kartlarınızı satın alarak ekonomik ve pratik bir toplu ulaşım sağlayabilirsiniz. Bolu’da araç kiralamak isterseniz, kiralık araç fiyatlarının oldukça yüksek olduklarını görürsünüz. Bu nedenle genelde toplu ulaşım tercih edilmektedir.

Hava şartlarının olumsuz olduğu zamanlarda ulaşımda aksamalar olabilmektedir. Bu nedenle seyahatlerinizde seferlerin gecikme ve iptal durumlarını göz önünde bulundurarak hareket etmeniz gerekmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bolu terminalinin karşı tarafında bulunan Bolu Terminal Taksi durağından    0535 016 16 90 numarasını kullanarak taksi çağırabilirsiniz. Uzun mesafelerde taksilerde pazarlık payı vardır ve fiyat önceden belirlenebilmektedir. Kısa mesafelerde ise taksimetreler kullanılır. 24 saat taksi bulma imkanınız vardır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan kalkan belediye otobüsleri ile Bolu merkeze ulaşım mümkün olmaktadır. Yarım saatte bir kalkan otobüsler, kısa sürede Bolu merkeze ulaşmanızı sağlayacaktır. Kartalkaya’ya gitmek isterseniz, Bolu merkezden herhangi bir ulaşım yoktur.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının bazıları, ilçelere direkt olarak ya da otogardan servis ile ücretsiz yolcu taşımaktadır. Bunun için otobüs firmanıza servis hizmeti olup olmadığını sormanız gerekmektedir. Abant ve Yedigöller gibi bölgelere günde üç sefer servis hizmeti verilmektedir ve detaylı bilgiyi Bolu otogarından alabilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda birkaç dolmuş minibüsü vardır ve çeşitli ilçelere ulaşım sağlanmaktadır. Minibüsle ulaşım için gerekli olan bilgiyi 0374 274 14 50 numaralı telefondan otogarı arayarak öğrenebilirsiniz.

En Popüler Amasya - Bolu Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bolu Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Cum
  parçalı az bulutlu
  15°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  10°C
 • açık
  Paz
  açık
  6°C
 • açık
  Pzt
  açık
  9°C
 • açık
  Sal
  açık
  13°C

Haritada Bolu

Bolu Hakkında

Nüfus
0
Plaka
14
Telefon Kodu
374