Tuvalu Uçak Bileti

Tuvalu

Tuvalu Hakkında

Okyanusun üzerinden kilometrelerce seyahate edip bu adalara uçakla geldiğinizde sizi parlak turkuaz ve yeşilin tonları karşılayacak, mercan resifler ve küçük palmiye ağaçlarını görecek, adanın etrafındaki masmavi suları gördüğünüzde büyüleneceksiniz.

Tuvalu’nun ana adası Fongafale (2.8 km kare), öyle küçüktür ki uçak buraya inerken sonunda denize düşecekmiş gibi hissedebilirsiniz. Aslında havalimanı oldukça kalabalıktır, burada çocuklar için oyun alanları bulunur, genç adamların yaz gecelerinde motosikletleriyle gezdiğini  görürsünüz ve aileler burada geceyi geçirmek için yanlarında küçük yastıklarını ve matlarını da getirmişlerdir (adanın sıcak havasında burası serinlemek için en uygun yerdir).

Fongafale adasında konaklayabileceğiniz birkaç yer vardır, bunlar oteller, pansiyonlar, moteller ve birkaç sıcak misafirhanedir. Ayrıca Funafala adasında da kalabileceğiniz yerler mevcuttur. Tuvalu’da çoğu restoran ucuzdur ve genellikle Çin mutfağından yemekler sunarlar. Restoranlarda bazen gemiler gelmediği için yiyecek problemleri yaşanabilmektedir. Salıdan Cumartesiye kadar Fongafale’de geceleri partiler yapılır ve eski zamanları özleyenler için twist yapılabilecek diskolar ile daha gençler ve genç hissedenler için gece kulüpleri vardır.  

Tuvalu Yönüne Uçan Havayolları

Air Pacific
Tuvalu Hakkında Bilgiler
Zaman dilimi : Pacific/Funafuti
Dil :
Para birimi : Australian Dollar
Telefon kodu : 688
Başkent : Funafuti
Şehirler