Yeni Kaledonya Uçak Bileti Satın Al

Yeni Kaledonya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Pacific/Noumea

TRANSLATOR

Dil

Fransızca

Para birimi

Comptoirs Français du Pacifique Francs

Telefon kodu

687

Başkent

Noumea

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Yeni Kaledonya arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Belep Island, Hienghene, Houailou, Ile Des Pins, Ile Ouen, Kone, Koumac, Lifou, Magenta, Mare, Mueo, Ouvea, Poum, Tiga, Tontouta, Touho havalimanı Yeni Kaledonya uçuşlarında kullanılır.
Yeni Kaledonya Uçak Bileti

Yeni Kaledonya Hakkında

Yeni Kaledonya, Fransa ülkesine bağlı durumda olan deniz aşırı toprakları arasında yer almaktadır. Pasifik Okyanusu’nun güneydoğu yönünde konumlanmış bir durumdadır. Üstelik bu ülke, Avustralya ülkesinin 1.210 km uzağında yer almaktadır. Söz konusu olan bu ülkenin en büyük kenti ve aynı zamanda başkenti ise Noumea kentidir. Yeni Kaledonya, resmi dil olarak Fransızca dili tercih edilmekte, ancak yine de çeşitli yerel diller sıkça kullanılmaktadır. Yönetim şekli olarak da bir cumhuriyet toprağı olduğu net olarak belirtilebilir. Tarihçesi arasında 1853 yılında Fransızların ilhak ediliş tarihi dikkat çekmektedir. 1946 tarihinde deniz aşırı illeri olayı da net olarak belirtilmektedir. 2007 yılı nüfus oranı tahmini olarak 240.400 kişidir.

Yeni Kaledonya Yönüne Uçan Havayolları