Nauru Uçak Bileti Satın Al

Nauru Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Pacific/Nauru

TRANSLATOR

Dil

Para birimi

Australian Dollar

Telefon kodu

674

Başkent

Yaren

Şehirler

Nauru Havaalanları

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Nauru arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Nauru Island Intl havalimanı Nauru uçuşlarında kullanılır.
Nauru Uçak Bileti

Nauru Hakkında

Bu patates şeklindeki adanın Nauru Cumhuriyetinin insanlar bir zamanlar dünyanın en zengin inşaları arasında yer alıyordu. Keyif Adası olarak da bilinen (kısaca RON) denen Nauru Cumhuriyeti 1900’lü yıllarda fosfat yönünden çok zengin olduğu keşfedildikten sonra Avustralya’ya uzunca bir süre fosfat sağlamıştır. 2005 yılına kadar şansı kötü yönde giden Nauru yönetimi başarısız olmuş ve diğer ülkelerin gönderdiği yardımlarla yaşamaya başlamıştır. Nauru halkı bu dönemde pek çok zorluk yaşamaktadır. Buraya çok az yiyecek gönderilmekte ve işsizlik hat safhadadır. Sağlık hizmetleri ise ülkenin en iyi hizmetleridir. 1970 ve 80’lerdeki fosfat ticaretinden sonra fakirleşen yerel halk ziyaretçilere karşı çekingen davranırlar.
 
Nauru ziyaret edilmesi kolay ülkelerden biri değildir. Burada ulaşım, hava durumu ve göç departmanı konularında problemler çıkabilir. Fosfat madenlerinin kapanmasının ardından oteller, restoranlar ve araba kiralama servisleri oldukça az kalmıştır. Çoğu ziyaretçi politikacı, diplomat ya da işçidir ve Avustralya2nın Pasifik Mültecilerine Çözüm Bulma projesi kapsamında da ülkeye pek çok güvenlik görevlisi ve proje görevlisi gelmiştir.
 
Şuan ekonomisi canlanmamaya başlanan ada halen eski fakir dönemlerinin etkilerini yaşamaktadır ama müthiş denizi, deniz kuşları ve yeşil arazileri ile görmeye değerdir. İkinci Dünya Savaşının etkileriyle burada Japon yerleşimcilerin kalıntıları görülmektedir ve halen adanın keşfedilmeyi bekleyen maden rezervlerinin olduğu düşünülmektedir. 

Nauru Yönüne Uçan Havayolları