Kiribati Uçak Bileti Satın Al

Kiribati Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Pacific/Tarawa

TRANSLATOR

Dil

Para birimi

Australian Dollar

Telefon kodu

686

Başkent

Tarawa

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Kiribati arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Abaiang, Abemama Atoll, Aranuka, Arorae Island, Beru, Bonriki, Butaritari, Canton Island, Christmas Island, Kuria, Maiana, Makin Island, Marakei, Nikunau, Nonouti, Onotoa, Tabiteuea North, Tabiteuea South, Tabuaeran, Tamana Island, Teraina havalimanı Kiribati uçuşlarında kullanılır.
Kiribati Uçak Bileti

Kiribati Hakkında

Ekvatorun üstünde ve altında toprakları olan Kiribati Cumhuriyeti Gilbert, Phoenix ve Line Adalarından oluşur, burası İngiliz hükümetine bağlıyken Gilbert Adaları olarak biliniyormuş. Kiribati oldukça küçük bir yerdir, burası 810 km kareden oluşur ama resifleriyle birlikte Pasifik Okyanusunda 3.5 milyon kilometre alana sahiptir.  Adanın resifleri turkuaz lagünlerle çevrilidir ve okyanusun üzerine kadar uzanmaktadır bu yüzden de adanın denizi ve manzarası oldukça farklıdır.    Kiribati’nin kolonyal tarihi ve İkinci Dünya Savaşı adayı neredeyse hiç etkilememiştir çünkü halk Hindistan cevizi toplamaya devam etmiş, yüzyıllardır yaptıkları gibi meyve ve balıkla beslenmişlerdi. Ana ada Tarawa’da bile çoğu yerel halk geleneksel evlerde yaşamaya devam etmektedirler. Yine de adada arabalarda, barlarda, filmlerde ve İnternette Batı etkisi hızla artmaktadır ve Tarawa ile adanın dışındaki bölgeler arasındaki farkı açmaktadır.

Ada halkı I-Kiribati olarak bilinirler. Büyük gözlü çocuklar oradan geçen yabancılara ‘Mauri (Merhaba)’ diye seslenirler ve yaşlılar da size kaşlarını kaldırarak selam verirler. Burada hayat hızlı akmaz, her şey sakindir ve adada oldukça dinlendirici bir tatil yapabilirsiniz.
 

Kiribati Yönüne Uçan Havayolları