St Petersburg Uçak Bileti

St Petersburg Hakkında Bilgiler

Ülke
Telefon Kodu
Plaka Kodu
Yüz Ölçümü
Nüfus
Zaman Dilimi
PC Pegasus 13 Ekim 2024
Antalya St Petersburg 6.765 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 15 Ağustos 2024
Aşkabat St Petersburg 16.452 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 05 Temmuz 2024
İstanbul St Petersburg 7.733 TL
Satın Al
S7 S7 Airlines 01 Eylül 2024
St Petersburg Soci 18.529 TL
Satın Al
J2 Azerbaijan Airlines 15 Ağustos 2024
St Petersburg İstanbul 6.622 TL
Satın Al

St Petersburg Yönüne Uçan Havayolları

St Petersburg Uçak Bileti Fiyatları

Antalya St Petersburg uçak seferi ortalama 4 saat sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
13.10.2024 Pegasus Antalya St Petersburg 6.765 TL
05.07.2024 Turkish Airlines İstanbul St Petersburg 7.733 TL
25.06.2024 Azerbaijan Airlines İstanbul St Petersburg 7.897 TL
15.08.2024 Turkish Airlines Aşkabat St Petersburg 16.452 TL

St. Petersburg Hakkında

Büyük Peter’in hayalinin - ve demirin - ürünü olan bu şehir mimari fikirlerin kalabalık bir tablosu gibidir (Neoklasik sütunlar, sarı ve yeşil saraylar). Peter imparatorluk başkentini Avrupa’ya bir pencere olarak hayal etmiştir ve uzun zamandır dünyanın en iyi sanat ve ballesi ile birlikte kültür ve sofistikenin merkezi olmuştur. Sovyet zamanları St. Petersburg için oldukça zorluydu ve Avrupa ile olan bağları resmi bir şüpheye neden oluyordur. Vladimir Putin devreye girdikten sonra şehrin çehresi değişti. Caddeler yeniden şekillendirildi ve şehir merkezinin yenilenmesi için $2 milyar ayrıldı ve - 2003 yılında üçyüzüncü yıl kutlamaları ile iyi artacak şekilde - burada yaşayan insanlarda artış olmaya başladı.

Neva Nehri üzerinde St. Petersburg Rusya’nın ikinci en büyük şehridir ve tartışmasız olarak en çok nefes kesen şehridir. Çar Büyük Peter tarafından 1703 kurulmuş olan St. Petersburg, bir süre ülkenin başkentiydi. Günümüzde imparatorluk Rusya’sının 150 sarayınai Hermitage ve daha fazlasına ev sahipliği yapmaktadır. St. Petersburg’a seyahat planlarken, bizim St. Petersburg seyahat kılavuzumuzdan başka bir yere bakmayın.

St. Petersburg’da Kaçırmanız Gerekenler

St. Petersburg’u sadece 200 adet müzesi için değil (Devlet Hermitaj Müzesi mücevher değerindedir) aynı zamanda kaleleri ve Beyaz Geceleri için ziyaret edin.

• Kış Sarayında, Devlet Hermitage Müzesi

• Kış Sarayı ve Anichkov Sarayı gibi saray turları

• Volkovskoe Mezarlığı

• Saint Peter ve Paul Katedralleri

• Alexander Bahçesi

• Kresty Hapishane Müzesi

St. Petersburg’u Ne Zaman Ziyaret Etmeli

Rusya’da kışlar sıfırın altında sıcaklıklarla oldukça meşhurdur ve St. Petersburg isitisna değildir. Şubat ayından kaçının çünkü yılın en soğuk ayıdır. St. Petersburg yazları güneşli ve keyiflidir. St. Petersburg’u ziyaret etmek için Haziran sonu ve Temmuz başı en ideal zamandoır çünkü bu süre Beyaz Gecelere ve Mariinskt Tiyatrosunda inanılmaz opera ve bale performanslarının oldığı uluslararası sanat festivaline denk gelmektedir

KAÇIRMAYIN

  • Tarım araçları ve ahşap matruşka bebekleri ile donatılmış Na Zdorovye'de Rus mutfağının tadına bakın - sarımsak ruloları ile servis edilen lezziz borş çorbası -.

  • Sessiz olun!, İçmeyin! ve Daha fazla çalışın gibi cümleleri içerek Sovyet dönemi propoganda posterlerini yerel bir kitap dükkanı olan DVK'de bulabilirsiniz.

  • St. Isaac Katedralin kubbesine ulaşmak için 250 basamak çıkarak, kanallarla dolu şehri 360 derecelik açıyla görebilirsiniz.

St Petersburg Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Kalkış yeri ile St Petersburg arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı St Petersburg uçak bileti fiyatı 6.764,6 TL kadardır.
Pulkovo, Rzhevka havalimanı St Petersburg uçuşlarında kullanılır.