St Petersburg Uçak Bileti Al

St Petersburg Uçak Bileti Fiyatları

St. Petersburg Hakkında

Büyük Peter’in hayalinin - ve demirin - ürünü olan bu şehir mimari fikirlerin kalabalık bir tablosu gibidir (Neoklasik sütunlar, sarı ve yeşil saraylar). Peter imparatorluk başkentini Avrupa’ya bir pencere olarak hayal etmiştir ve uzun zamandır dünyanın en iyi sanat ve ballesi ile birlikte kültür ve sofistikenin merkezi olmuştur. Sovyet zamanları St. Petersburg için oldukça zorluydu ve Avrupa ile olan bağları resmi bir şüpheye neden oluyordur. Vladimir Putin devreye girdikten sonra şehrin çehresi değişti. Caddeler yeniden şekillendirildi ve şehir merkezinin yenilenmesi için $2 milyar ayrıldı ve - 2003 yılında üçyüzüncü yıl kutlamaları ile iyi artacak şekilde - burada yaşayan insanlarda artış olmaya başladı.

Neva Nehri üzerinde St. Petersburg Rusya’nın ikinci en büyük şehridir ve tartışmasız olarak en çok nefes kesen şehridir. Çar Büyük Peter tarafından 1703 kurulmuş olan St. Petersburg, bir süre ülkenin başkentiydi. Günümüzde imparatorluk Rusya’sının 150 sarayınai Hermitage ve daha fazlasına ev sahipliği yapmaktadır. St. Petersburg’a seyahat planlarken, bizim St. Petersburg seyahat kılavuzumuzdan başka bir yere bakmayın.

St. Petersburg’da Kaçırmanız Gerekenler

St. Petersburg’u sadece 200 adet müzesi için değil (Devlet Hermitaj Müzesi mücevher değerindedir) aynı zamanda kaleleri ve Beyaz Geceleri için ziyaret edin.

• Kış Sarayında, Devlet Hermitage Müzesi

• Kış Sarayı ve Anichkov Sarayı gibi saray turları

• Volkovskoe Mezarlığı

• Saint Peter ve Paul Katedralleri

• Alexander Bahçesi

• Kresty Hapishane Müzesi

St. Petersburg’u Ne Zaman Ziyaret Etmeli

Rusya’da kışlar sıfırın altında sıcaklıklarla oldukça meşhurdur ve St. Petersburg isitisna değildir. Şubat ayından kaçının çünkü yılın en soğuk ayıdır. St. Petersburg yazları güneşli ve keyiflidir. St. Petersburg’u ziyaret etmek için Haziran sonu ve Temmuz başı en ideal zamandoır çünkü bu süre Beyaz Gecelere ve Mariinskt Tiyatrosunda inanılmaz opera ve bale performanslarının oldığı uluslararası sanat festivaline denk gelmektedir

KAÇIRMAYIN

  • Tarım araçları ve ahşap matruşka bebekleri ile donatılmış Na Zdorovye'de Rus mutfağının tadına bakın - sarımsak ruloları ile servis edilen lezziz borş çorbası -.

  • Sessiz olun!, İçmeyin! ve Daha fazla çalışın gibi cümleleri içerek Sovyet dönemi propoganda posterlerini yerel bir kitap dükkanı olan DVK'de bulabilirsiniz.

  • St. Isaac Katedralin kubbesine ulaşmak için 250 basamak çıkarak, kanallarla dolu şehri 360 derecelik açıyla görebilirsiniz.

En Uygun St Petersburg Uçak Biletleri

St Petersburg Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
S7 Airlines Moskova - St Petersburg 837,57 TL
LOT Polish Airlines İstanbul - St Petersburg 2.751,75 TL
S7 Airlines Sochi - St Petersburg 2.789,63 TL
Azerbaijan Airlines Bakü - St Petersburg 5.750,52 TL
Türk Hava Yolları İzmir - St Petersburg 7.717,43 TL
Arctic Circle Air Kişinev - St Petersburg 9.034,31 TL
Türk Hava Yolları Adana - St Petersburg 10.192,63 TL
Türk Hava Yolları Bodrum - St Petersburg 10.239,26 TL
Türk Hava Yolları Lefkoşe - St Petersburg 10.397,56 TL
Türk Hava Yolları Batum - St Petersburg 10.593,9 TL
Türk Hava Yolları Antalya - St Petersburg 11.183,44 TL
Türk Hava Yolları Gaziantep - St Petersburg 12.005,3 TL
Türk Hava Yolları Oslo - St Petersburg 12.437,69 TL
Pegasus İstanbul - St Petersburg 13.037,75 TL
Türk Hava Yolları Ankara - St Petersburg 35.805,78 TL

St Petersburg Yönüne Uçan Havayolları

Haritada St Petersburg

Rusya Şehirleri

St Petersburg Yönüne Uçuşlar