Makao Uçak Bileti Satın Al

Makao Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Asia/Macau

TRANSLATOR

Dil

Macao S.A.R. - Chinese (Tradit

Para birimi

Macau Pataca

Telefon kodu

853

Başkent

Macau

Şehirler

Makao Havaalanları

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Makao arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
International havalimanı Makao uçuşlarında kullanılır.
Makao Uçak Bileti

Makao Hakkında


Eski bir Portekiz kolonisi olan Makao, Çin’in iki özel yönetim bölgesinden biridir ve çok iyi bilinen idari bölge olan Hong Kong’un tam karşısında yer alıyor. Bu güzel ve iyi gelişmiş yarımada, İnci Irmağı Deltası’nın batısında yer alırken, asırlarca Çin ve Avrupa arasında liman görevini görmüş ve ağırlıklı olarak da Portekizli sakinlerinin etkisinde kalmıştır. Makao’yu ziyaret etmek bölgenin karışık mirasını görmek için eşsiz imkanlar sunar. Ayrıca Makao’yu ziyaret edenler, zengin yerel kültürün, eşsiz doğal çevrenin ve çok sayıda kumarhanenin egemen olduğu heyecanlı gece hayatının tadını çıkarır. Bu yarımada ayrıca çok sayıda Çin-Avrupa tarzı muhteşem mimari yapıya ve hem Çin, hem de Portekiz köklerini kucaklayan bir nüfusa sahip. Makao’yu ziyaret edin ve bölgenin neden uluslararası turist destinasyonu olduğunu ve özellikle de zengin kalabalığını görün. Bizim Makao gezi rehberimizin size yol göstermesine izin verin.

Makao’da Kaçırılmayacak Şeyler

  • Makao Grand Prix için bölgeyi Kasım’da ziyaret edin
  • Dünyanın en eski Taoist tapınaklarından biri olan 500 yıllık A-Ma Tapınağı’nı keşfedin.
  • Hem Çin, hem de Portekiz kültürünün etkilediği mimari yapıları barındıran Makao’nun tarihi merkezini ziyaret edin.
  • Ünlü Aziz Paul Katedrali’nin kalıntılarını gezin.
  • Taipa Adası’nda at yarışlarını kaçırmayın.
  • Yarımadanın en yüksek noktasında yerleşen Guia Kalesi’ni ziyaret edin. Burası aynı zamanda yukarıdan şehrin eşsiz manzarasını da sunuyor.
  • Makao Sanat Müzesi’ni gezin.
  • Lung Wah Çay Evi’nde bir fincan çay için ya da Makao Şarap Müzesi’ni ziyaret edin.
  • Ponte de Amizade ya da Dostluk Köprüsü’nün karşıdan karşıya geçin ve komşu adalar Taipa ve Coloane’yi ziyaret edin.

Makao’ya Ne Zaman Gidilir

Güney Çin’in bütün bölgeleri gibi Makao da önemli ölçüde muson yağmurları alır. Nisan ve eylül arasında yağışlar en yüksek düzeye ulaşır ve neredeyse çifte katlanır. Bundan dolayı kuru kalmak ve yağmurdan uzak durmak isteyenler bölgeyi ekim ile mart arasında ziyaret edebilir. Bu günlerde sıcaklıklar makul düzeydedir (ortalama 15 - 21 derece) ve nem oranı da en düşük seviyeye iniyor.

Makao Yönüne Uçan Havayolları